1397/03/06

. يكشنبه

5/27/2018
کد مطلب : 55390
تاریخ ثبت : 1395/10/16-13:14
مهرور:
مقاوم سازی بافت های فرسوده منجر به کاهش تلفات جانی و مالی می شود

مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: مقاوم سازی بافت های فرسوده منجر به کاهش تلفات جانی و مالی در بحران های طبیعی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مهدی مهرور در جلسه آلودگی هوا و آثار زیانبار آن که در سالن جلسات شورای شهر کرج برگزار شد، اظهار داشت: با تدبیری که دو سال گذشته در خصوص نیروگاه منتظر قائم صورت گرفت، استفاده از سوخت مازوت متوقف شد.
 
وی به نگاه ویژه دولت به بحث سلامت در کشور اشاره کرد و ادامه داد: شورای عالی هماهنگی مدیریت بحران با ریاست استاندار برگزار می شود که در 16 شهرداری استان مدیران شهری با ابلاغ استاندار به عنوان رییس ستاد بحران شهر انتخاب شدند.
 
مهرور گفت: در استان جلسه ستاد مدیریت بحران تشکیل می شود که بیشترین تعداد جلسات را در کشور داشتیم و از سوی مدیریت بحران کشور عملکرد استان مورد تقدیر قرار گرفت.
 
وی افزود: هوای البرز از تهران نیز آلوده تر اعلام شد بنابراین این استان به توجه بیشتری در این خصوص نیاز دارد و کل مصوبات کارگروه کشوری ابلاغ و مورد پیگیری است.
 
این مسئول اضافه کرد: انتظار می رود نگاه ویژه ای به ستاد بحران هر شهر از سوی شورای شهر کرج وجود داشته باشد چراکه یکی از مطالبات اصلی رسیدگی به موضوع تراکم فروشی و جلوگیری از ساخت و ساز های غیر مجاز است.
 
وی گفت: البرز گنجایش جمعیت بیش از این را ندارد بنابراین با توجه به اینکه در چند سال آینده آب کافی برای شرب ساکنان استان نداریم و بسیاری از نقاط البرز با حفر چاه 300 متری نیز به آب نرسیده اند.
 
این مسئول افزود: سال گذشته 6 جلسه کمیته اضطرار در شرایط بسیار بحرانی تشکیل و تصمیماتی گرفته شد.
 
مهرور اضافه کرد: ضرورت دارد، طرح های ترافیکی به صورت شبکه ای پیگیری شود چراکه طرح های پراکنده ترافیک را کاهش نخواهد داد.
 
وی گفت: اراضی بسیاری در استان وجود دارد از این رو در هسته مرکزی کرج باید فضای سبز بیشتری ایجاد شود چراکه اکنون چهار برابر نیاز استان فضای تجاری در البرز وجود دارد.
 
مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز افزود: اگر اراضی موجود در هسته مرکز کرج به فضای سبز اختصاص پیدا کنند، نتیجه بسیار خوبی خواهد داشت.
 
وی گفت: زلزله یکی از تهدید های بزرگ برای استان البرز است و با بررسی های صورت گرفته با وقوع این حادثه در بافت های فرسوده فاجعه ایجاد می شود از این رو باید در این رابطه عزم ویژه ای برای بازسازی و مقاوم سازی وجود داشته باشد.

زهرا قاسمی

مقاوم سازی بافت های فرسوده
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.