1397/02/04

. سه شنبه

4/24/2018
کد مطلب : 55376
تاریخ ثبت : 1395/10/16-10:05
شورای شهر کرج در آینه خبرها؛
دهکده تفریحی باغستان، نگین گردشگری کرج / لزوم نوسازی بافت های فرسوده

شورای اسلامی شهر کرج در روزهایی که گذشت منبع بسیاری از خبرهایی بود که در رسانه های جمعی و گروهی منتشر شد و طی آن وکلای مردم در راستای صیانت از حقوق شهروندی و منافع مادی و معنوی شهر و شهروندان نسبت به طرح مباحثی در حوزه های مختلف اقدام کردند که چکیده آن از نظر می گذرد:
دادگو:
مدیریت بحران در اولویت همه تصمیم گیری های مدیریت شهری کرج قرار گیرد
 
رئیس شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: اعتقاد ما در مدیریت شهری کرج در اولویت قرار دادن مدیریت بحران و روش های مقابله با آن می باشد؛ این در حالی است که امروزه ترافیک در این کلانشهر به عنوان یک بحران بزرگ به شمار می آید و همه سعی مسئولان نیز اجرای طرح هایی به منظور مهار این معضل است.
 
محمود دادگو در جریان برگزاری مانور بزرگ عملیات زمستانی شهرداری کرج و دستگاه های امدادی و خدماتی شهر، این مطلب را عنوان کرد و گفت: پیشگیری از طریق ارائه امکانات، آموزش و تهیه مقدمات، امکان وقوع حوادث سنگین و آسیب های ناشی از آن را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد که باید این اصول را در معرض توجه و اولویت قرار دهیم.
 
این مسئول با اشاره به برگزای مانور عملیات زمستانی شهرداری بیان داشت: همه این امکانات و تجهیزات به منظور مقابله با یک روز یا یک لحظه بحرانی بسیج شده اند چرا که وقوع یک حادثه در لحظه ای کوتاه، ممکن است آسیب های فراوانی را به جامعه شهری چه از لحاظ تلفات انسانی یا تجهیزات و امکانات اقتصادی وارد نماید.
 
وی با تاکید بر اینکه شورای اسلامی شهر کرج در دوره چهارم در بحث تعیین بودجه برای موضوعات مرتبط با مدیریت بحران کوچکترین کوتاهی نکرده است، اضافه کرد: باید برای همه بحران ها برنامه ریزی کرده و همه وقایع ممکن را در نظر بگیریم.
 
دادگو، اتخاذ تدبیر و برنامه ریزی مناسب برای بحران ها را یک ضرورت اساسی ارزیابی کرد و بیان داشت: آسیب شناسی و تهیه لیست کاملی از همه بحران ها و حوادثی که احتمال وقوع بالاتری در شهر دارند، می تواند به تهیه برنامه و مقدمات مقابله با آن منجر شود.
 
علی بخشی:
رفع مشکلات فرهنگی دغدغه اصلی شورای شهر کرج است
 
نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج توجه به ارزش ها و آرمان های دینی جهت پیشرفت فرهنگ و عدالت اجتماعی را از دغدغه های اصلی شورای شهر عنوان کرد.
 
 محمد علی بخشی با بیان این مطلب اظهار داشت:  اهمیت دادن به عرصه فرهنگی و اجتماعی مستلزم برنامه ریزی بلندمدت و صرف هزینه است، بسیاری از انسان ها صفات و رفتارهای خود را از محیط و فرهنگ حاکم کسب می کند و با توجه به اینکه کلیدترین عنصر در توسعه هر جامعه، مردم آن جامعه هستند باید از فرهنگ و آگاهى و مهارت‏ هاى گوناگون برخوردار باشند.
 
وی، فرهنگ ایثار و شهادت را در رأس تمام امور دانست و افزود: شهدا جان و مال خود را در اعتلای کشور و حفط ناموس وطن از دست دادند و ما امروز موظفیم تا با توسعه فرهنگ ایثار و شهادت راه آنها را ادامه دهیم.
 
نمانده مردم در شورای شهر کرج در ادامه سخنان خود در حالی مقوله فرهنگ را در اجرای پروژه‌های شهری ضروری دانست که معتقد است، فرهنگ به روح و فکر انسان شکل می‌دهد و انگیزه اصلی وی را به‌سوی مسائل مختلف فراهم می‌سازد.
 
حاج کاظم:
احیای بافت‌های قدیمی شهر موجب ارتقای کیفی ساختارهای شهری می شود
 
خزانه دار و عضو شورای اسلامی شهر کرج بر لزوم احیای بافت فرسوده و تملکات در این مناطق جهت تسریع در این امور تاکید کرد و گفت: احیای بافت‌های قدیمی شهر موجب ارتقای کیفی ساختارهای شهری می شود.
 
علی حاج کاظم در حاشیه برگزاری جلسه کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج که با موضوع بررسی تملکات شهری جهت احیای بافت فرسوده و اجرای پروژه های عمرانی تشکیل جلسه داد، گفت: کلانشهر کرج با توجه به اینکه دارای بافت‌های فرسوده بسیار زیادی است باید تدابیر اساسی به منظور رفع سریع این بافت‌ها اتخاذ کند.
 
حاج کاظم، اجرای پروژه‌های احیای بافت‌های قدیمی شهر را موجب ارتقای کیفی ساختارهای شهری دانست و افزود: مجموعه مدیریت شهری کرج اهتمام ویژه‌ای در انجام این مهم دارد و شورای شهر نیز جهت اجرای این مهم سیاست گذاری و تدابیر خوبی اندیشیده است که شهرداری باید همسو با سیاست های شورا اقدام نماید.
 
آجرلو در جمع خبرنگاران:
دهکده تفریحی باغستان نگین گردشگری کرج است
 
دبیر دوم شورای اسلامی شهر کرج از دهکده تفریحی باغستان و جنگلکاری های حاشیه آن به عنوان نگین گردشگری این کلانشهر یاد کرد و گفت: با ایجاد کمربندی سبز به دور شهر شاهد کاهش آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی خواهیم بود.
 
فاطمه آجرلو در جریان بازدید اصحاب رسانه و خبر از دهکده تفریحی، گردشی باغستان و ایجاد سایت 400 هکتاری جنگلکاری در حاشیه آن، ضمن تقدیر از رسانه های جمعی و گروهی البرز در انعکاس اقدامات مدیریت شهری کرج، بیان داشت: واقعیت این است که هیچ مجموعه ای خالی از نقص نیست و ما همواره از طرح انتقادات سالم و سازنده استقبال می کنیم و آنها را در راستای اصلاح امور بکار می گیریم.
 
وی با بیان اینکه مدیریت شهری کرج و در رأس آن سازمان پارک ها و فضای سبز در موضوعاتی همچون احیای نهالستان محمدشهر، تملک باغ آلو، تلاش برای تملک و احیای باغ سیب، جنگلکاری باغستان و احیای باغات کلاک جهادی عمل کرده اند، گفت: دوران کنونی فصل طلایی رشد و توسعه سرانه فضای سبز در کلانشهر کرج به شمار می رود و همه تلاش ها به منظور مقابله با روند فزاینده آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی به کار گرفته شده است.
 
این نماینده مردم در شورای اسلامی شهر کرج در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه اتمام پروژه ایجاد سایت 400 هکتاری جنگلکاری در اراضی ارتفاعات باغستان نیازمند تخصیص اعتبار میلیاردها تومانی است و تاکنون حدود 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، عنوان کرد: طی توافق صورت گرفته با اداره کل راه و شهرسازی البرز، روند واگذاری اراضی ملی به منظور کاشت درخت به صورت مرحله به مرحله است و پس از احیای قطعات واگذار شده، مذاکرات برای تحویل اراضی بیشتر صورت می پذیرد.
 
غلامرضایی:
آلودگی صوتی در کنار اغتشاشات بصری به چالش زندگی شهری تبدیل شده است
 
رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی کلانشهر کرج اظهار داشت: آلودگی صوتی در کنار اغتشاشات بصری به یکی از چالش های جدی زندگی شهری تبدیل شده است.
 
حجت اله غلامرضایی ادامه داد: یکی از ضرورت های زندگی شهری بحث ارتقاء سیما و منظر شهری است و با توجه به بلند مرتبه سازی ها و کاهش تدریجی مساحت عرضه های فضای سبز و باغات، جا دارد که برنامه ریزان شهری نگاه ویژه تری نسبت به حذف آلودگی های صوتی و بصری داشته باشند و آرامش از دست رفته را به چهره شهرهای کشور به ویژه در کلانشهرها بازگردانند.
 
وی با تاکید بر خروج مشاغل مزاحم و آلاینده کلانشهر کرج به شهرک شیخ آباد، بیان داشت: بر اساس آمارهای موجود بیش از صد هزار واحد صنفی در سطح مرکز استان مشغول فعالیت هستند که تعداد قابل توجهی از آنها با توجه به قوانین و استانداردهای موجود اجازه فعالیت در محدوده های مسکونی را ندارند بر این اساس با عنایت به احداث شهرک شیخ آباد، انتظار می رود که صنوف مزاحم در اسرع وقت به محل تعیین شده انتقال یابند.
 
عضو پارلمان شهری کرج در بخش دیگری از سخنانش گفت: آلودگی های صوتی و بصری تهدید جدی برای سلامت عمومی جامعه و بهداشت روان شهروندان به شمار می روند و برای رفع آنها بایستی علاوه بر جلب مشارکت همگانی، از ابزارهای تشویقی و تنبیهی نیز استفاده کرد و با همکاری نهادهای ذیربط، فضا را به سمتی سوق داد که ارتقاء سیما و منظر شهری به معنی واقعی کلمه محقق شود.
 
مصطفایی:
مهمترین هدف قوانین بشری ایجاد امنیت و آرامش است
 
رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: انسان امروزی به خوبی می داند مهمترین موهبتی که در پرتو رعایت قانون نصیب انسان می شود امنیت، رفاه و آسایش ، احقاق حقوق شهروندی، عدالت و جلوگیری از ظلم است. 
 
سعید مصطفایی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج بیان داشت: امروزه در جوامع موضوع امنیت را نوعی نعمت اجتماعی می پندارند، بگونه ای که امنیت نعمتی است که تمام حکومت ها برای تحقق آن تلاش می کنند.
 
وی افزود: رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: انسان امروزی به خوبی می داند مهمترین موهبتی که در پرتو رعایت قانون نصیب انسان می شود امنیت، رفاه و آسایش ، احقاق حقوق شهروندی، عدالت و جلوگیری از ظلم است. 
 
رئیس کمیسیون حقوقی با بیان اینکه نیاز به نظم و قانون یک موضوع فطری است بیان کرد: از زمانی که انسان  تصمیم گرفت به صورت جمعی زندگی کند، ضرورت وضع قوانین را بین خود احساس کرد و فهمید که باید برای بهتر زندگی کردن خود و دیگران به آن احترام بگذارد تا زندگی بهتری داشته باشد.
 
باغستانی:
حق انتفاع 24 هزار متر مربع زمین به دانشگاه علوم پزشکی کرج واگذار شد
 
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج از واگذاری حق انتفاع 24 هزار متر مربع زمین به دانشگاه علوم پزشکی کرج خبر داد و گفت: خوشبختانه طی تعامل ارزنده مدیریت شهری کرج با دانشگاه علوم پزشکی کرج این اتفاق رخ داد و امیدواریم با این رویداد مهم شاهد افزایش سرانه های خدماتی و بهداشتی در کلانشهر کرج باشیم. 
 
محمد صادق باغستانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با بیان این مطلب اظهار داشت: در جلسات متعددی که با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی داشتیم مشکلات و دغدغه های شهروندان جهت کاستی های درمانی و بهداشتی مطرح شد که مدیریت شهری جهت کاهش این مشکلات و تامین سلامت شهر و شهروندان اقدام به این تعامل کرد.
 
باغستانی در ادامه سخنان خود با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در کرج اذعان داشت: این اقدام ارزنده موجب افزایش یکهزار و 200 تخت بیمارستانی و ساخت بیش از 70 هزار متر مربع فضای درمانی شد که این مهم توسعه خدمات درمانی و بهداشتی را به همراه دارد.
 
عضو شورای اسلامی شهر کرج در همین راستا افزود: طبق توافق دانشگاه علوم پزشکی و مدیریت شهری کرج مقرر گردید مسئولیت نظارت بر ساخت و سازها به عهده معاونت فنی و عمرانی این دانشگاه بوده که در همین راستا نیز شاهد تعاملات خوبی از سوی دانشگاه با شهرداری بوده ایم. 
 
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در ادامه سخنان خود به برگزاری همایش سفیران سلامت در تالار شهیدان نژاد فلاح اشاره داشت و افزود: در این راستا علاوه بر چاپ کتابچه هایی با موضوعات سلامت و بهداشت، تدوین و پخش فایل های صوتی در اتوبوس ها، رادیو پسماند و ... در حوزه فرهنگ سازی اقدامات قابل توجهی رخ داده است.
 
فیروزگاه تاکید کرد؛
لزوم احیای بافت های فرسوده جهت تامین امنیت شهر و شهروندان
 
عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج بر لزوم تسریع در امور تملکات و احیای بافت های فرسوده به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار تاکید کرد. 
 
سعید فیروزگاه در حاشیه برگزاری کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج به خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج گفت: با توجه به اینکه کشور ما از جمله کشورهای زلزله خیز است جهت ایمنی و تامین امنیت جانی شهروندان احیای بافت های فرسوده بسیار ضروری است.
 
وی با اشاره به اینکه تپه اسلام آباد از جمله متراکم ترین فضا های شهری است که بیشترین فضا و اراضی بافت‌های فرسوده کرج در آن وجود دارد، افزود: مجموعه مدیریت شهری این کلانشهر اعم از شهرداری و شورای شهر برای شناسایی بافت‌های فرسوده اقدام به انجام کارهای کارشناسی کرده اند بر این اساس باید در تحقق این مهم اهتمام ویژه  وجود داشته باشد.
 
رئیس سابق کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر اینکه شهرداری باید در این حوزه اقدامات سریع داشته باشد، تاکید کرد: چنانچه اقدامات عملی سریع و مناسب برای نوسازی بافت‌های فرسوده در شهر انجام نگیرد با وقوع زلزله در کرج، باید انتظار وقوع حوادثی با ابعاد بسیار گسترده را داشته باشیم.
 
 فیروزگاه با بیان اینکه تراکم جمعیتی در بافت های فرسوده یک تهدید است، افزود: علاوه بر اینکه در محلاتی چون اسلام آباد و خط 4 حصار معماری پلکانی به چشم می خورد و شیب ناهمگون این مناطق کار امدادرسانی در مواقع اضطراری را پیچیده می کند، و این امر بدون شک آمار تلفات جانی را  افزایش می دهد؛ گفت: از این رو احیاء بافت فرسوده و مقاوم سازی باید در اولویت کاری مدیریت شهری و مسئولان امر قرار گیرد.
 
اسکندری تاکید کرد؛
راه اندازی و توسعه مراکز محلی سوادآموزي گامی مثبت جهت آموزش حقوق شهروندی
 
عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: راه اندازی و توسعه مراکز محلی یادگیری و سوادآموزي گامی مثبت جهت آموزش حقوق شهروندی است. 
 
فاطمه اسكندري ضمن تبريك هفته سواد آموزي اظهار داشت: تشکیل نهضت مقدس سوادآموزی، اقتضای روح و مرام انقلاب اسلامی بود كه فعالیت ها و موفقیت های آن در صحنه ملي و بین المللی، شاهد گویایی بر این ادعاست. 
 
وي افزود:به یمن فرمان امام خمینی (ره) پایه و اساس نهضتی گذارده شد که در هر گام، طاغوتی را شکست و در هر مرحله توفیقی به چنگ آورد.
 
اسکندری به ريشه كني بي سوادي اشاره كرد و گفت: اهمیت مبارزه با بی سوادی بر کسی پوشیده نیست و کم و بیش تمام کشورهای جهان به خصوص جوامع در حال توسعه از دیرباز به اهمیت این امر پی برده اند.
 
اسكندري بيان كرد: جمهوری اسلامی ایران نیز با توجه به اهمیتی که برای امور آموزشی و فرهنگی قائل است، برنامه های گسترده ای برای مبارزه با بی سوادی به انجام رسانده است.
 
عضو شوراي اسلامي شهر كرج يادآور شد: باید رابطه خود را در یک برنامه استراتژیک شهری مناسب در این مسیر تعریف کرده و در آنجا هم بدانیم که در چه نقطه‌ای به چه هدفی مي خواهيم برسیم که مبتنی بر داشته ها، وضع موجود و مشاركت تمام دستگاه ها باشد.
 
محمودی:
حماسه 9 دی انقلاب سوم ایران اسلامی بود
 
عضو شورای اسلامی کلانشهر کرج اظهار داشت: تحلیلگران سیاسی معتقدند وقوع انقلاب اسلامی انقلاب اول، تسخیر لانه جاسوسی انقلاب دوم و حماسه 9 دی انقلاب سوم است. 
 
بهنام محمودی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با بیان اینکه فرا رسیدن روز 9 دی روز بصیرت و میثاق مردم با ولایت است که امسال با پیروزی محور مقاومت در سوریه و شکست استکبار جهانی یکی شده است، افزود: ریشه انقلاب اسلامی با ایثار و از خود گذشتگی مردم ایران گره خورده و پی‌ریزی شده است.
 
وی ادامه داد: هرگونه پیشرفتی که در این کشور صورت می‌گیرد مدیون ایثارگری مردم ایران و خانواده‌های شهداء هستیم و 9 دی روز بصیرت و پیوند مردم با ولایت است و کرج به عنوان شهر اولین‌ها در 8 دی ماه سال 88 موجب خیزش عمومی در جامعه و  سراسر کشور شد.
 
عضو پارلمان شهری کرج، عامل رهبری، مردم و مکتب را جزو مهم‌ترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: پیروزی انقلاب چهار دستاورد بزرگ استقلال، آزادی، جمهوری و اسلامی داشت و تحلیلگران سیاسی از 9دی به عنوان انقلاب سوم نام می‌برند و این تحلیل درستی است.
 
عباسی:
اعم آلودگی و ترافیک کرج محصول تردد خودروهایی است که متعلق به این شهر نیستند
 
عضو شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: آلودگی و ترافیک شهر کرج محصول تردد خودرو هایی است که متعلق به این شهر نیستند و برای رفتن به مقصد خود از این شهر عبور کرده و متاسفانه بار ترافیکی سنگین و آلودگی هوا را نصیب شهروندان می کنند. 
 
امیر حسام عباسی اظهار داشت: یکی از مهم ترین دلایل ترافیک داخل شهر کرج، متحمل شدن تردد خودروهایی است که تنها قصد عبور از این شهر را دارند که نیازمند تصمیم گیری های کلان از جمله دو طبقه نمودن اتوبان کرج قزوین است.
 
وی بیان کرد: آلودگی و ترافیک شهر کرج محصول تردد خودرو هایی است که راکبین آن متعلق به این شهر نیستند و برای رفتن به مقصد خود از این شهر عبور کرده و متاسفانه بار ترافیکی سنگین و آلودگی هوا را نصیب شهروندان می کنند.
 
عضو شورای اسلامی شهر کرج بیان داشت: احداث بزرگراه ها و تقاطعات غیر همسطح یکی از اقدامات مدبرانه شورا و شهرداری برای کاهش معضل ترافیک و ایجاد تسهیل در عبور و مرور است اما این اقدامات به تنهایی نمی تواند کارگشای این گره ایجاد شده در کلانشهر ها بخصوص کرج باشد و دولت باید مدیریت شهری را در این راستا همراهی نموده تا با اتخاذ تصمیمات اصولی در رفع آن گام بردارند.
 
صدیق:
9 دی نماد ارادت مردم عاشورایی ایران به امامت و سرلوحه ی بیداری نسل های آینده است
 
عضو شورای اسلامی شهر کرج به مناسبت حماسه 9 دی بیانیه ای صادر کرد. 
 
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج میر ابراهیم صدیق در این بیانیه مطرح کرد: تاریخ 37 ساله انقلاب اسلامی ایران مملو از نقاط عطفی است که هرکدام به وسعت یک انقلاب است و همواره در اذهان ملت سربلند و ولایت مدار ایران اسلامی نقش بسته است.
 
از دوران دفاع مقدس تا رشادتهای جوانمردان و پیشرفتهای هسته ای و حماسه نه دی و... همه و همه نمونه هایی بارز از عظمت و ایستادگی ملت ایران است.
 
به یقین نهم دی ماه یکی از الطاف خداوند متعال به ملت حق مدار و ولایت دوست ایران است.
 
نهم دی ماه نماد ارادت مردم عاشورایی ایران به امامت و سرلوحه ی بیداری نسل های آینده است، ملت شریف ایران در یوم الله 9دی با حضور پرشور خود تمامی عملیات روانی استکباری و صهیونیستی در فضای غبار آلود فتنه 88 با حماسه ای فراملی را درهم شکستند و در حقیقت این روز را می توان انقلاب سوم ایران اسلامی در پاسداری از آرمانهای والای امام راحل،شهدا و نظام مقدس اسلامی دانست.
 
بیانیه روح الله کیان عضو شورای شهر کرج به مناسبت 9 دی و روز بصیرت
 
عضو شورای اسلامی شهر کرج ضمن گرامیداشت نهم دی و روز بصیرت، بیانیه ای را صادر نمود. 
 
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، روح الله کیان طی این بیانیه اظهار داشت:
 
بسمه تعالي
 
بهانه فتنه٨٨ و مستمسك آن تقلب در انتخابات اما اين جريان ريشه دارتراز آن چيزي است كه گفته شد و تقلب فقط بهانه بود. مشكل نه انتخابات و نه تقلب و يا حتي تخلف در انتخابات عقده هايي بود که در روح بعضي ها ايجاد شده بود و در اينجا خواستند سرخوردگي ها و عقده هاي خود را بر سرانقلاب و نظام خالي كنند. در حقيقت اينها افرادي بودند كه تحمل ادامه روند راه اصيل انقلاب اسلامي را نداشتند و مي ديدند با اينکه امكانات قابل توجهي دارند و داراي سوابق انقلابي بودند ولي به واسطه اشتباهات و عدم بصيرت و همراهي نكردن ولايت از صحنه انقلاب بيرون رانده شدند.
 
اين برون رفت از دايره انقلاب و نظام براى اين اشخاص غير قابل تحمل بود و انتخابات و مشكلاتى كه براى آن بيان مى كردند بهانه اى بود براى عقده گشايى كسانى كه از انقلاب فاصله گرفته بودند و روند تكاملى و رو به رشد انقلاب را نمى توانستند تحمل كنند.
 
اينها با توجه به سوابقى كه داشتند به واسطه تبليغات طورى به مردم القا مى كردند كه بدون آنها انقلاب نمى تواند به راه خود ادامه دهد و اگرچه مدعى گفتگو و تعامل بودند هميشه از گفتگو طفره رفتند. با این حال انقلاب و مردم از سال اول بعد از پيروزى با اينگونه افراد دست و پنجه نرم كردند و مهم نيست كه نظر افراد جامعه چه باشد و يا چه راه حل هايى به ذهنشان مى رسد؛ مهم اين است كه مردم بدانند چه اتفاقاتي در گذشته افتاده است.
 
ابوالحسنی:
حماسه 9 دی نماد عزت، استقلال و بصیرت مرم است
 
رئیس شورای شهرستان کرج اظهار داشت: حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد. 
 
حمید رضا ابوالحسنی ضمن گرامیداشت روز بصیرت و نهم دی اظهار داشت: روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم اللهی ماندگار گردید. در این روز ماندگار و تاریخی، ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و نا امید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دامت برکاته) را شاد ساخت.
 
نهم دی روز خروش ملت ایران و آشکار ساختن خشم مقدس در برابر اهانت ها و حرمت شکنی های عده ای غافل و یا مزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسینی است.
 
روز نهم دی در واقع روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی و بیعت مجدد مردم با آرمان های والای حضرت امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است، مردم در این روز، تیر خلاص را به سران فتنه شلیک و پشت پیکر نامبارک فتنه را به خاک مالیدند، در این روز، مشروعیت سیاسی نظام اسلامی ایران بار دیگر با حضور خودجوش ده ها میلیونی مردم در تهران و تمامی شهرهای دیگر کشور به جهانیان اعلام گردید.
 
قاسمپور تاکید کرد؛
لزوم هم افزایی دولت، ملت و دستگاه ها جهت کاهش آلودگی هوا
 
عضو شورای اسلامی شهر کرج بر لزوم هم افزایی دولت، ملت و دستگاه ها در راستای کاهش آلودگی هوا تاکید کرد و گفت: مقابله با آلودگی هوا تنها بر عهده مجموعه مدیریت شهری نیست و همه باید در کنار هم برای حل این معضل بکوشیم. 
 
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، غفور قاسمپور اظهار داشت: آلودگی هوا با توجه به پیامدهای زیانباری که دارد به یکی از ملموس‌ترین معضلات زیست‌محیطی کلانشهر کرج و چندین شهر دیگر ایران تبدیل شده‌ است؛ جهت کاهش این معضل نیازمند هم افزایی دولت، ملت و دستگاه های مختلف هستیم.
 
وی با بیان اینکه امروز کلانشهر ها در معرض آلودگی هوا قرار دارند و گرد و غبار و ریزگردها در تابستان  و وارونگی هوا در زمستان سلامت شهروندان را به طور جدی تهدید می کنند، افزود: وظیفه همگان است که ضمن داشتن اتحاد، برای حل این معضل چاره اندیشی کنند.
 
این مسئول راهکارهایی مانند بالا بردن کیفیت بنزین، جمع آوری خودرو های فرسوده، مقابله با تهدیدات زیست محیطی، حفظ باغات و توسعه فضای سبز را راهکارهای مناسبی  به منظور رفع این مشکل دانست.
 
عضو شورای شهر کرج بیان کرد: در حوزه مدیریت شهری و در کلانشهر کرج، امروز برای هر یک نفر ۱۷ متر مربع سرانه فضای سبز لازم است، در حالیکه ما در کلانشهر کرج برای هر نفر ۱۴ متر مربع فضای سبز داریم و در تلاش هستیم که به استاندارد های لازم برسیم.
 
قهرمانی:
ظرفيت افزايش امكانات ويژه برای بانوان در کرج مهیا است
 
نماینده مردم کرج در شورای اسلامی شهر گفت: نبود امکانات و خدمات شهری مناسب در کرج، هزینه‌های زیادی را به شهروندان تحمیل کرده و این در حالی است که اگر مصوبات شورای چهارم اجرایی شود شاهد افزایش هزینه‌های مردم نخواهيم بود. 
 
مریم قهرمانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با اشاره به فعاليت هاي صورت گرفته در حوزه بانوان گفت: بانوان نيمي از جامعه را تشكيل مي دهند و قشري هستند كه به واسطه داشتن نقش مادری در شكل گيري شخصيت اجتماعي فرزندان بسيار موثر هستند.
 
این عضو شورای شهر عنوان کرد: در كنار فراهم آوردن زمیته های فعاليت هاي اين قشر در حوزه هاي مختلف اجتماعي قطعا مديريت شهري مي بايست در راستاي ارتقاء سطح مهارت هاي زندگي بانوان نیز طريق ارائه امكانات بيشتر تلاش كند.
 
وي در ادامه با اشاره به نیاز غرب منطقه كرج به احداث پارك بانوان گفت: با توجه به بعد مسافتي که با پارك بانوان واقع در جهانشهر وجود دارد قطعا احداث پارك در شرق شهر مورد استقبال قرار خواهد گرفت که پیشنهاد این مهم در فصل ارائه بودجه شهرداري به شوراي اسلامي شهر  ارائه شد.
 
اين عضو شوراي شهر با اشاره به افتتاح پارك بانوان ريحان در محدوده شرقي كرج اضافه كرد: جانمایی احداث پارك بانوان در فرديس انجام شده است و لازم است ادامه کار با جديت بيشتري پیگیری شود.

مرتضی اکبری

شورای شهر کرج دهکده تفریحی باغستان صیانت
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.