1397/02/03

. دوشنبه

4/23/2018
کد مطلب : 55375
تاریخ ثبت : 1395/10/16-10:37
در راستای بهسازی بافتهای فرسوده در کرج؛
کمیته "توانمند سازی اقتصادی و مشارکت های مردمی ستاد بازآفرینی شهری "برگزار شد

معاون مالی اقتصادی شهرداری کرج گفت: هدف از تشکیل کمیته مذکور همکاری متقابل ارگانهای شهری و استانی البرز به منظور بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده با مشارکت مردمی و ارائه تسهیلات مناسب به مردم در این زمینه می باشد.
فرج الله ایلیات در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با اشاره به برگزاری اولین جلسه کمیته "توانمند سازی اقتصادی و مشارکت های مردمی ستاد بازآفرینی شهری شهرستان کرج افزود: این کمیته از سوی فرمانداری این کلانشهر تشکیل شده است و اعضای این کمیته را نمایندگانی از شهرداری کرج، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان صنعت و معدن، بانک ها، کمیته امداد امام خمینی (ره)، اداره کل میراث فرهنگی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و شورای این شهرستان تشکیل می دهند.

معاون مالی اقتصادی شهرداری کرج اظهار داشت: این کمیته شامل چهار کارگروه است که کمیته توانمندی سازی فرهنگی _ اجتماعی، فنی و شهرسازی، پیشگیری از گسترش بافت های نابسامان، اقتصادی و مشارکت های مردمی از جمله آن می باشد.

ایلیات ادامه داد: دولت به دنبال آن است تا بافت های فرسوده استان البرز را نوسازی و بهسازی نماید و برای انجام این مهم نیز اعتباراتی را بر اساس طرح ها و پروژه های ارائه شده توسط دستگاه های شهری و استانی ذیربط در اختیار این کلانشهر قرار می دهد تا با وقوع حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی خطرات احتمالی در این بافت ها را به حداقل ممکن برساند.

این مسئول گفت: شهرداری کرج تا کنون اقدامات مطلوبی را در زمینه نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده در سطح شهر به انجام رسانده و معافیت ها و تسهیلاتی را برای تحقق این مهم در اختیار شهروندان قرار داده است که ساماندهی اراضی اسلام آباد با آزاد سازی 70 هکتار از اراضی و تخصیص 10 میلیارد تومان در این زمینه از جمله فعالیت های صورت گرفته می باشد.

وی یادآور شد: همچنین این دستگاه مکاتباتی را با شهرهای اقماری نظیر کمالشهر و محمد شهر در رابطه با بافت های فرسوده انجام داده است تا با نشست هایی در این خصوص، تصمیمات کلانی اتخاذ گردد و معضلات بافت های مذکور در استان البرز به حداقل ممکن برسد.

معاون مالی اقتصادی شهرداری کرج تاکید کرد: مهم ترین معضل بافتهای فرسوده شهر کرج، قولنامه ای بودن سند این بافت ها می باشد که مانع از تجمیع املاک مذکور می شود و از طرفی به دلیل همین مشکل، سرمایه گذاران اشتیاقی به سرمایه گذاری در این زمینه ندارند.

ایلیات بیان کرد: با تکیه بر طرحی منسجم در زمینه احیای بافتهای فرسوده شهرداری کرج با همکاری متقابل سایر ارگانها می تواند این مهم را در سطح شهر محقق سازد و با در نظر گرفتن سکونتگاه های متمرکز برای مالکان اینگونه بافت ها در مجاورت محل زندگی آنها می توان با تملک بافت های فرسوده نوسازی و بهسازی آن را با موفقیت به اجرا رساند.

این مسئول در پایان خاطر نشان کرد: ارائه راهکارهای اقتصادی بر اساس وضعیت اقتصادی شهر کرج و استفاده از توان سایر ارگان ها در راستای سند دار کردن املاک قولنامه ای بافت های فرسوده، ارائه تسهیلات به شهروندان در محلات هدف، ایجاد اشتغال و درآمد زایی در بافت های مذکور، جلب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و... از جمله راه حل هایی است که با اجرایی کردن آن می توانیم نوسازی بافت های فرسوده را محقق سازیم و هدف از تشکیل کمیته "توانمند سازی اقتصادی و مشارکت های مردمی ستاد بازآفرینی شهری شهرستان کرج" نیز اجرایی کردن راهکارهای ذکر شده است.

 

بنفشه سادات آقایی

معاونت مالی اقتصادی شهرداری کرج کمیته توانمتد سازی اقتصادی بافتهای فرسوده
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.