1397/02/04

. سه شنبه

4/24/2018
کد مطلب : 55361
تاریخ ثبت : 1395/10/15-12:36
در نشست کمیسیون عمران شورای شهر کرج؛
جزئیات پروژه بزرگراه شمالی مورد تبادل نظر کارشناسی قرار گرفت

در هفتاد و نهمین جلسه کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی کلانشهر کرج، جزئیات پروژه بزرگراه شمالی مورد تبادل نظر کارشناسی قرار گرفت و طی آن اعضاء به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خویش پرداختند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، هفتاد و نهمین جلسه کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرج صبح امروز به ریاست حجت اله غلامرضایی و با حضور محمود دادگو، داود وحیدی، مریم قهرمانی، بهنام محمودی و روح اله کیان از اعضای کمیسیون در محل سالن جلسات پارلمان شهری برگزار شد و همچنین معاون فنی و عمرانی، مدیرکل تملکات، حقوقی و املاک شهرداری کرج نیز برای ارائه پاره ای توضیحات در جلسه حضور داشتند.
 
بر اساس توضیحات ارائه شده در جلسه، بیش از 11 هزار مترطول از خط اجرای بزرگراه شمالی کرج به صورت آزاد برای اجرای عملیات عمرانی در اختیار پیمانکار قرار دارد و همچنین تملک 6 هزار و 450 مترطول از اراضی معارض نیز با صرف اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان (به صورت نقدی و غیرنقدی) تا آذر ماه 96 نهایی می شود و طبق برآوردهای صورت گرفته و مفاد مندرج در شرایط عمومی و خصوصی پیمان، این پروژه ظرف مدت زمان 4 سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
 

ابرپروژه هزار میلیارد تومانی بزرگراه شمالی کرج که در امتداد قطعه دوم اتوبان همت احداث می شود، حداقل 50 درصد از بار ترافیکی آزادراه تهران – کرج را کاهش داده و بستری را فراهم می آورد که مسافرین گذری بدون تردد در محدوده معابر این کلانشهر، از طریق شهر چهارباغ و دیگر ورودی و خروجی های در نظر گرفته به مسیر خود به مقصد استانهای غربی ادامه دهند. 
 
پیوست های مطالعاتی در پروژه بزرگراه شمالی باید به بهترین نحو اجرایی شوند
 
رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرج طی سخنانی در این جلسه اظهار داشت: پروژه بزرگراه شمالی به لحاظ دو فاز تملکات و عملیات اجرایی از ابعاد مختلف برای نمایندگان مردم حائز اهمیت است و تلاش خواهیم کرد تا در جریان اجرایی شدن این طرح ملی از حقوق مادی و معنوی شهر و شهروندان نیز صیانت کنیم و پروژه را در سه محور دقت، کیفیت و سرعت پیش ببریم.
 
حجت اله غلامرضایی با بیان اینکه پیوست های مطالعاتی اعم از مهندسی ارزش، پدافند غیرعامل، بهسازی لرزه ای و... در جریان پروژه بزرگراه شمالی باید به بهترین نحو اجرایی شوند، بیان داشت: اعضای کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج از طریق بازدیدهای دوره ای و برگزاری نشست های تخصصی با حضور پیمانکار، مشاورین پروژه و سایر عوامل فنی و نظارتی، سعی می کنند تا مانع از هرگونه انحراف در مسیر اجرای پروژه شوند و آن را در زمان مناسب به ثمر بنشانند.

مرتضی اکبری

حجت اله غلامرضایی شورای شهر کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.