1397/02/04

. سه شنبه

4/24/2018
کد مطلب : 55343
تاریخ ثبت : 1395/10/15-07:26

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر:

"مسجدمحوری" برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در کرج مورد توجه قرار گیرد.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج با بیان اینکه توجه به مساجد و محور قرار دادن این مکان باید مورد توجه قرار گیرد و مساجد می‌تواند به قرارگاه فرهنگی تبدیل شود، گفت: "مسجدمحوری" برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در کرج مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمدصادق باغستانی اظهار داشت: در حال حاضر فضای رسانه‌ای اعم از مجازی و مکتوب در استان البرز رشد قابل توجهی داشته و باز هم در حال رشد و سرعت است.

وی افزود: این وضعیت رقابت و شفافیتی در بین رسانه‌ها ایجاد می‌کند که  سبب جمع‌بندی نظرات مختلف شده و معدل این نظرات قابل قبول‌تر می‌شود که این موضوع مفید به فایده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج با بیان اینکه رسانه‌ها در این شرایط بر مطالب همکاران خود نیز نظارت می‌کنند، بیان کرد: تولید محتوا و صحت مطالب در این شرایط با کیفیت‌تر شده و با جشنواره‌ها و مسابقاتی که برای اصحاب رسانه تدارک دیده شده رشد و کیفیت مطالب افزون‌تر می‌شود.

باغستانی با بیان اینکه نیاز داریم که در حوزه رسانه‌ها به محتوای تاریخی و تحلیلی بیشتر بپردازیم، گفت: اگر صرفا فعالیت رسانه‌ها در راستای خبر نباشد و در راستای تحلیل و توجه به موضوعات تحلیلی و تاریخی و توجه به سوابق باشد، به جلب مخاطب می‌انجامد و حتی آینده پژوهی نیز لازم است که در کنار این مطالب مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج در مورد تحلیل فرهنگی خود از فضای کنونی در شهر کرج، گفت: دستگاه‌های مختلفی در حوزه فرهنگی شهر کرج در حال کار و خدمت هستند.

وی با بیان اینکه در یکسری از حوزه‌ها از جمله حوزه قرآن و عترت اقدامات خوبی انجام شده است، ادامه داد: در حوزه‌های قرآنی، کرج و البرز رشد بسیار قابل توجهی داشته و در حال حاضر در کشور در رده بالای بین استانها قرار دارد.

باغستانی با بیان اینکه این وضعیت با تلاش و توجه همه دستگاه‌ها به‌وجود آمده است، عنوان کرد: در شورا و شهرداری کرج معاونتی تحت عنوان معاونت قرآن و عترت تشکیل شده که بودجه‌ این مجموعه از سوی شورای شهر مصوب شده و برای اجرا ابلاغ می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات حمایتی در مورد کانون‌های فرهنگی مساجد در شهر کرج گفت: از اقدامات فرهنگی در مدارس، موسسات فرهنگی و هیئات مذهبی در کرج حمایت کردیم و علاوه بر این موضوع به کارهای عمرانی مساجد در شهر کرج نیز توجه شده است و مبالغی برای اقدامات عمرانی مساجد و حسینیه‌ها در نظر گرفته‌ایم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج افزود: همه اعضای شورای شهر کرج باور دارند که هرچه بتوانیم باورهای دینی را تقویت کنیم انسان‌های وارسته‌ای از بین این افراد به حقوق دیگران و قانون ارزش قائل می‌شوند و از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌شود.

باغستانی با بیان اینکه توجه به مساجد و محور قرار دادن این مکان باید مورد توجه قرار گیرد و مساجد می‌تواند به قرارگاه فرهنگی تبدیل شود، افزود: برای آموزش و فرهنگ‌سازی ظرفیت‌های مناسبی در مساجد وجود دارد و خوشبختانه در این‌باره دوره‌های سبک زندگی ایرانی و اسلامی در 110 مسجد در سال گذشته برگزار شد که همچنان ادامه دارد و خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی شهروندان روبه‌رو شده است.

وی با بیان اینکه مشارکت خوبی با بسیج در زمینه انجام اقدامات مشترک انجام شده است، گفت: علاوه بر افطاری‌های ساده در پارک‌ها در ماه مبارک رمضان برنامه‌های فرهنگی نیز انجام شد که سبب رضایت‌مندی افراد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج در این دیدار درباره موضوعات مختلف شهری، قطارشهری، عملکرد شورای شهر کرج و موضوع انتخابات پاسخگوی سوالات خبرنگاران تسنیم بود که مشروح آن متعاقبا منتشر می‌شود.

سمیه احمدی

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج لزوم توجهبه "مسجدمحوری" شهرداری کرج
خبر گزاری تسنیم
.چاپ مطلب
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.