1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 55334
تاریخ ثبت : 1395/10/14-13:01
طی حکمی:
فرمانده جدید پایگاه بسیج شهیدآملی معارفه شد

طی حکمی از سوی فرمانده حوزه 8 حضرت رسول اکرم (ص)، امیر منصورپورمحمدی بعنوان فرمانده جدید پایگاه بسیج شهیدآملی معارفه شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، طی آیینی باحضورفرمانده حوزه 8 حضرت رسول اکرم (ص) وهیئت همراه، محمدرضا سیفی مدیرمنطقه 8 کرج، مهدی رشیدی ازفرماندهی پایگاه بسیج شهید آملی تودیع و امیر منصور پورمحمدی به عنوان فرمانده جدید منصوب گردید.

در این مراسم سیفی با اشاره به سخنان گهربار حضرت امام خمینی (ره) درخصوص بسیج گفت: بسیج دیگر صرفاً سازمانی نظامی نیست که فقط در زمان جنگ و برای دفاع در مقابل دشمن شکل گرفته باشد، بلکه نهادی است وسیع و پاسخگوی نیازهای اساسی و حیاتی جامعه و با اجزای دیگر نظام، چنان هماهنگی و پیوند دارد که انفصال آن جز با انحلال جامعه اسلامی متصور نیست.

مدیرمنطقه 8 کرج در ادامه افزود: سنگ بنای بسیج بر حکم فقهی و جهادی استوار است؛ جهادی که مبتنی بر روحیه دفاعی باشد، بسیج در صورتی می تواند نهادی جامع و شامل جهات متعدد و پایدار شناخته شود که نیازهای دایمی و باورها و ارزش های فرهنگی پدید آورنده آن به روشنی تعریف شوند، این نیازها ممکن است اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و یا نظامی باشند.

سیفی با اشاره به زمان شکل گیری فرهنگ بسیج و بسیجی به عصرحیات پیامبر (ص) گفت: پیامبر (ص)، مسجد جیوش را برای کوبیدن قدرت ها تجهیز می کرد درحقیقت باپایه ریزی و ساخت اولین مسجد، همزمان بسیج هم پایه گذاری گردید.

مدیرمنطقه 8 کرج، امیرالمومنین علی (ع) را به عنوان اسوه ی فرهنگ ایثار و شهادت و بسیجی برتر نامید و اذعان داشت: علی (ع) با تفکر بسیجی در کنار پیامبر (ص) و اسلام ایستاده و برای اسلام و فرهنگ ایثار و شهادت که مهمترین فلسفه ی امروز بسیج است، جانفشانی ها و رشادت ها از خودنشان دادند.

در ادامه ی این جلسه فرمانده حوزه 8 حضرت رسول اکرم (ص) با اشاره به اینکه پایگاه بسیج شهیدآملی یکی از پایگاه های مهم حوزه 8 به شمارمی آید، گفت: فرهنگ بسیج باید در کار و زندگی فرد بسیجی اشاعه پیدا کند تا با رفتار و عملکرد خود باعث رضایتمندی مراجعین از نظام جمهوری اسلامی ایران گردد.

سمیه احمدی

معارفه فرمانده جدید پایگاه بسیج شهیدآملی شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.