1397/04/04

. دوشنبه

6/25/2018
کد مطلب : 55313
تاریخ ثبت : 1395/10/13-12:34
فرمانده انتظامی استان:
همه مشکلات با آموزش قابل حل است

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به اهمیت آموزش درمدیریت بحران، تاکید کرد: همه موضوعات را می توان با اجتماعی کردن و آموزش اصلاح کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، سرهنگ بخشعلی کامرانی صالح، به تجربه های مدیریت بحران در شهر کرج اشاره کرد و گفت: سال 85 تریلی سوخت رسان در اتوبان تهران قزوین واژگون شد و در پی آن حدود 10 ساعت عملیات انجام شد تا بتوانیم بدون وقوع جرقه و انفجار، محتوی سوخت داخل تریلر را تخلیه کنیم. این در حالی است که محدودیت امکانات مقابله با بحران و نبود دستگاهی که بتوان به سادگی عملیات تخلیه را انجام داد، سبب شد عملیات این اندازه به طول انجامیده و ترافیک تمام مناطق اطراف را ساعت ها درگیر کند.

کامرانی صالح با بیان اینکه این حادثه، حادثه ای ساده بود اما باعث شد چنین حجمی از مشکلات برای شهروندان ایجاد شود؛ ادامه داد: امروز در محورهای مواصلاتی منتهی به استان البرز بیش از یک میلیون و 200 هزار خودرو تردد می کنند؛ با این شرایط ما چقدر برای بحران ها و حوادثی مشابه، آمادگی مقابله داریم؟

وی با طرح این پرسش که آیا مسیرهای انحرافی و گاردریل های کشویی و امن برای این مسیرها پیش بینی شده و آماده کرده ایم؟ اضافه کرد: از حادثه واژگونی تریلر حامل سوخت در اتوبان امروز سال ها گذشته، اما میزان آمادگی ما مقابل حوادث چقدر افزایش پیدا کرده است؟

این مسئول، با تصریح بر اینکه بدون اتخاذ تدابیر و برنامه های مناسب، نمی توانیم بحران ها را مدیریت کنیم، اذعان داشت: در حال حاضر اقدامات شایسته ای در این زمینه بخصوص از سوی مدیریت شهری کرج انجام گرفته به طوری که همکاری و اقدامات به موقع از سوی این مجموعه از صرف میلیاردها تومان هزینه جلوگیری کرده است. اما این اقدامات باید با همکاری و هماهنگی همه دستگاه های دیگر انجام پذیرد.

فرمانده نیروی انتظامی استان البرز با اشاره به اینکه بسیاری از اقدامات و تلاش ها قابل ارائه و بیان نیست و ارزش معنوی آن بیش از ارزش های مادی است، به تلاش های مجموعه های امنیتی اشاره کرد و یادآور شد: بسیاری از فعالیت ها در عرصه های امنیتی نیز قابل بیان نیست و به دور از هیچ گونه بزرگنمایی و اطلاع رسانی انجام می گیرد.

کامرانی صالح یکی از اقدامات اخیر پلیس راهور و نیروی انتظامی استان البرز در روزهای اخیر را بستن مسیر جاده چالوس در بارندگی ها عنوان کرد و افزود: اگرچه بستن این مسیر در ساعت 11 صبح به بعد، گلایه بسیاری از ترددکنندگان را به همراه داشت اما همین پیش بینی ظریف و جلوگیری از تردد باعث شد جان عده زیادی از هموطنان مان در امان بماند.

وی، دلیل این امر را وقوع ریزش های عظیم برف طی همان روز در 20 نقطه از مسیر جاده چالوس ذکر کرد و ادامه داد: اگر مسیر بسته نمی شد در اثر این ریزش ها بیش از 70 دستگاه خودرو با سرنشینان آن به کام مرگ کشیده می شدند.

این فرمانده انتظامی استان، اذعان داشت: نقش مدیریت بحران جلوگیری از حوادث انسانی و مدیریت صحیح در صورت وقوع همه رخدادهای طبیعی و غیرطبیعی است.

کامرانی صالح در عین حال کمبودهای کشور در مقابل اقداماتی که کشورهای غربی و اروپایی برای نجات از حوادث صورت داده اند را معضلی بزرگ برای این سرزمین ارزیابی کرد و گفت: بسیاری از کشورهای غربی، از حدود یکصد سال پیش پناهگاه هایی برای بمب اتم و شیمیایی ساخته اند که درب های فولادی بسیار محکم آن در برابر حوادث مصون است. با این وصف آیا نباید ما پس از نزدیک به 100 سال به این مرحله رسیده باشیم؟

این مسئول خاطرنشان کرد: در حوزه راه و مدیریت آن به سه نکته باید توجه کنیم که شامل ایجاد تسهیلات و روانسازی، استفاده از ابزار و تکنیک و استفاده از وسایل نقلیه عمومی می شود.

عادله سادات ارشادی

فرمانده نیروی انتظامی البرز کامرانی صالح کرج مدیریت بحران
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.