1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 55277
تاریخ ثبت : 1395/10/13-12:20
‌قهرمانی:
نباید به دلیل کمبود امکانات و خدمات هزینه به مردم تحمیل کرد

عضو شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد: نباید به دلیل کمبود امکانات و خدمات هزینه به مردم تحمیل کرد
مریم قهرمانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج اظهار داشت: امروز در کشور به دلیل رکود در ساخت و ساز‌های شهری، شهرداری‌ها با مشکل کمبود منابع و اعتبارات روبه‌رو هستند.

وی افزود: این در حالی است که با برنامه‌ریزی دقیق، علمی و کارشناسی شده، می‌توان بخش مهمی از نیاز به اعتبارات مالی را با اجرای راهکارهای تثبیت درآمدهای پایدار تامین کنیم.

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: این طرح‌ها از یک سو مشکلات مردم را برطرف و نیازهای آنها را برآورده می‌سازد و از سوی دیگر می‌تواند منابع مالی پایداری برای اجرای طرح‌های عمرانی و کلان را در اختیار مدیریت شهری قرار دهد.

قهرمانی‌ با اشاره به شیوه جانمایی دکل‌های مخابراتی در سطح شهر کرج و عدم منطقی بودن میزان درآمد این حوزه گفت: با تحقیقات انجام شده به این نتیجه می‌رسیم که تنها در کلانشهر تهران به دلیل داشتن برنامه‌ریزی مناسب، از نصب و راه‌اندازی و استفاده از دکل‌های مخابراتی سالانه حدود 400 میلیارد ریال درآمد نصیب شهر می‌شود.

وی بیان داشت: در دیگر کلانشهرها نیز این رقم حدود 100 تا 200 میلیارد ریال برآورد می‌شود، اما متاسفانه در کرج به دلیل نداشتن برنامه‌ریزی لازم تنها حدود 20 میلیارد ریال درآمد از طریق دکل‌های مخابراتی داریم.

مصوباتی که درآمد شهر را افزایش می‌داد اجرایی نشده است

این عضو شورای شهر کرج افزود: پیش از این نیز در صحن علنی و در گفتگو با رسانه‌های مختلف تاکید شد که باید طرحی جامع در این حوزه داشته باشیم و بتوانیم بخشی از اعتبارات شهر را تامین کنیم و در صورت بهره‌مندی از این طرح می‌توانیم سالانه حدود 200 میلیارد ریال برای شهر درآمد پایدار ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: اگر این طرح‌ اجرا می‌شد، از یک سو می‌توانستیم درآمد پایداری را برای شهر ایجاد کنیم و از سوی دیگر نیز از آسیب‌های جانمایی غیر استاندار و غیر علمی دکل‌های مخابراتی جلوگیری می شد.

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج افزود: یکی از مورادی که مقام معظم رهبری طی سال‌های اخیر مکرر بر آن تاکید فرمودند، موضوع اجرای صحیح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در همه بخش‌ها است.

به گفته قهرمانی در صورت اجرای این سیاست‌ها بخش مهمی از مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم برطرف و هزینه‌های اضافی از دوش خانوار‌های ایرانی کم می‌شود.

چرا مردم کرج نباید از مترو و خط BRT بهره‌مند باشند

وی با اشاره به اینکه بخش مهمی از هزینه شهروندان در حوزه حمل و نقل ایجاد می‌شود، گفت: با توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه احداث خط اتوبوسرانی تندرو (BRT) می‌توانیم هزینه‌های مردم برای تردد و جابه‌جایی درون شهری را کاهش داده و مانع از افزایش آلودگی محیط زیست به دلیل مصرف زیاد سوخت در خودروهای شخصی شویم.

نماینده مردم کرج در پارلمان شهری اظهار داشت: متاسفانه مصوبات شورای شهر در حوزه احداث خطوط اتوبسرانی تندرو (BRT) و همچنین توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی اجرایی نشده و از این بخش نیز بخش قابل توجهی از درآمدهای پایدار شهر نیز کاهش یافته است.
 
رویا منیری

امکانات ترافیک BRT شورای شهر کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.