1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 55235
تاریخ ثبت : 1395/10/09-11:44
حاج کاظم در آیین بزرگداشت رشید کاکاوند:
تقدیر از هنرمندان تجلیل از نگرش های الهی و خداجوست/هنر، ابزار فراغت از دنیای مادی و ماشینی

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر کرج، پهنه گیتی را پوشیده از حجم وسیعی آواها، نواها، تصاویر و رخدادها ارزیابی کرد که بسیاری از این زیبایی ها و شگفتی ها، از طریق عنصری الهی و خدایی به نام هنر، مانا شده و همیشه زنده می ماند. از این رو تقدیر شایسته از هنرمندان، تجلیل از نگرش های الهی و خداجو است.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی حاج کاظم این مطلب را در حاشیه آیین تجلیل و تکریم "رشید کاکاوند" از هنرمندان بنام ساکن شهر کرج و استان البرز که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شده بود، عنوان کرد و ادامه داد: تکریم از هنرمندان و نامداران اقدامی بسیار بجاست که خوشبختانه طی سال های اخیر بیش از پیش مورد توجه مسئولان قرار گرفته و آثار مثبتی به همراه داشته است.

حاج کاظم به بیان اهمیت آثار هنری و نقش هنرمندان در جامعه پرداخت و گفت: هنرمند دارای روحی فرامادی و ذهنی دور از کلیشه و عادات روزمره بوده و اثر هنری یک هنرمند قادر است آدمی را با گذراندن از دیوارهای مادیات و سطح عادی زندگی، به اعماق اندیشه و عواطف نزدیک کند. به همین دلیل هنر از اهمیت و ارزش والایی برخوردار بوده و می تواند به تعالی روح انسان ها کمک نماید.

وی، با بیان اینکه این امر باعث شده هنرمندان از دیگر افراد جامعه متمایز باشند، تصریح کرد: نباید از کنار آثار هنری و افرادی که به رغم فشارهای سنگین جامعه مادی خود را به دور از حواشی و کلیشه ها قرار می دهند و در کنج خلوت خویش به خلق هنری می پردازند، به سادگی عبور کرد و اثرشان را نادیده انگاشت؛ چرا که این آثار در روح مخاطب تاثیرگذار خواهد بود و مایه نشاط و تعالی آدمی می باشد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج خاطرنشان کرد: جامعه امروز غرق در حوادث و رخدادهایی شده که درگیر و دار زندگی ماشینی، ما را اسیر خود کرده و از بسیاری احساسات ناب انسانی دور ساخته است. اگر در چنین احوالی، هنر، به عنوان اثری که دمی ما را از این خودِ ساخته دستِ اجتماع و فناوری جدا کند، وجود نداشت زندگی بسیار سخت و غم انگیز می شد.

حاج کاظم با اشاره به فعالیت های هنری رشید کاکاوند و آثار وی، بیان داشت: صدای خوش، خلق کلمات موزون و کاوش در ادبیات بخشی از فعالیت های هنری کاکاوند است که در قالب اموری چون اجراهای رادیو و تلویزیونی و تدریس ادبیات به جلوه درآمده است.

این مسئول اضافه کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در حرکتی ارزشمند نسبت به تجلیل از مقام هنری وی و تلاش هایی که این هنرمند در عرصه های مختلف اجرا، تدریس در دانشگاه و شعرسرایی و داستان نویسی داشته است، اقدام کرده و با دعوت از هنرمندان بنام و دوستداران وی قدمی در پیشبرد اهداف فرهنگی و ایجاد الگوسازی برای اقشار نوجوان و جوان جامعه ایران کوچک فراهم کرد که این امر قابل تقدیر و تحسین است.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر کرج تاکید کرد: از مهمترین راهکارهایی که می توان به کاهش آسیب های اجتماعی کمک کرد تقویت و تشویق افراد موفق و پرتلاش و معرفی الگوهای مناسب به جامعه است و امیدواریم این رویه همچنان با قوت ادامه یابد.

لازم به ذکر است آیین بزرگداشت دکتر رشید کاکاوند شب گذشته با سخنرانی و حضور هنرمندانی از عرصه اجرا، سینما، تئاتر و تلویزیون در سالن سیروس صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار شد.

عادله سادات ارشادی

هنر رشید کاکاوند علی حاج کاظم سینما
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.