1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 55167
تاریخ ثبت : 1395/10/07-10:15
به همت سازمان پارکها و فضای سبز؛
6 تصفیه خانه پساب در کرج به بهره برداری می رسد

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرج از احداث 6 تصفیه خانه پساب در کرج خبر داد و گفت: این مهم در دستور کار این سازمان قرار گرفته است که یک مورد تا پایان سال جاری و 5 تصفیه خانه نیز در سال 96 به بهره برداری می رسد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمد رضا زین العابدینی در جلسه اقتصاد مقاومتی که بعد از ظهر شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط این سازمان، اظهار داشت: با برگزاری جلسات متعدد در سازمان پارک ها با کارگروه ها و معاون آب و فاضلاب استان البرز، روش های نوینی در آبیاری فضای سبز برای صرفه جویی در مصرف آب مورد بررسی قرار گرفت و در این خصوص برنامه ریزی هایی صورت پذیرفت.

این مسئول با بیان اینکه در سال 96 هدف گذاری کلان سازمان در خصوص مدیریت آب اعلام شده است گفت: پیرو این امر پروژه های متعددی در حوزه های مختلف تعریف می شود.

وی اضافه کرد: یکی از برنامه ریزی های صورت گرفته که سازمان پارک ها طبق مصوبه دولت در دستور کار خود قرار داده است استفاده از پساب تصفیه شده می باشد که مذاکرات بسیاری نیز در این زمینه صورت گرفته است.

زین العابدینی در ادامه سخنان خود از طراحی و ساخت یک تصفیه خانه به ظرفیت یک هزار متر مکعب خبر داد و گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شد این مهم تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

وی افزود: برای ساخت این  تصفیه خانه مکان یابی صورت گرفته و پیش نویس قراردادی نیز برای همکاری با اصفهان در این رابطه تنظیم شده است.

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرج با اشاره به  بررسی های انجام شده در خصوص اثرات محیط زیستی در این زمینه  اظهار داشت: با توجه به تحقیقات انجام شده در همین راستا احداث  5 تصفیه خانه برای سال 96 در نقاط مختلف این کلانشهر در نظر گرفته شده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: مطالعاتی در خصوص گیاهان کم آب و مقاوم به خشکی نیز صورت گرفته است که به همین منظور توسعه فضای سبز با کاشت درختان و درختچه های کم آب بر، همچنین جایگزینی گیاه مقاوم فیلا در بسیاری از نقاط به جای چمن به عنوان اهداف کلان سازمان در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پایان سخنان خود یادآور شد: در این رابطه شرکت آب و فاضلاب استان البرز جهت اختصاص پساب برای احداث تصفیه خانه و استفاده از آن در فضای سبز شهر کرج  نیزمی بایست اهتمام ویژه ای در خصوص همراهی و تعامل در این زمینه داشته باشد.
نازنین فرضی زاده

پارکها تصفیه خانه پساب فاضلاب آبیاری کم آب فیلا شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.