1397/02/04

. سه شنبه

4/24/2018
کد مطلب : 55138
تاریخ ثبت : 1395/10/06-09:23
مدیر روستا تاکید کرد:
تحقق زیرساخت های مدیریت بحران، مطالبه عمومی را می طلبد

معاون خدمات شهری شهرداری کرج گفت: به منظور ایجاد زیرساخت‌های مناسب در حوزه مدیریت بحران لازم است تا این مهم به مطالبه عمومی تبدیل شود.
حسن مدیر روستا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج این مطلب را بیان کرد و گفت: در حال حاضر مدیریت بحران جزء دغدغه های اساسی مسئولان ارشد شهری و استانی البرز است که جهت فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای اجرای طرح‌های متنوع در این زمینه لازم است تا این مسئله به مطالبه مردمی تبدیل شود.

معاون خدمات شهری شهرداری کرج با بیان اینکه مدیریت بحران مقوله‌ای مهم و خطیر است اظهار داشت: کلانشهر کرج در راستای تأمین زیرساخت‌های لازم در این زمینه، تشکیلاتی تخصصی را با همکاری دستگاههای مختلف خدمات رسان اعم از شهری و استانی دارد تا در زمان بروز حوادث مترقبه و غیر مترقبه با اجرای تمهیدات ویژه شهر را از گزند بلایا حفظ کند.

مدیر روستا با اشاره به اینکه هدف عمده مدیریت شهری کرج این است تا در حیطه مسئولیت های خویش به اقداماتی قبل از بحران در سطح شهر بپردازد ادامه داد: باید توجه داشت که برنامه ریزی ها به گونه ای صورت بگیرد که نیازی به چاره اندیشی بعد از وقوع بحران نباشد زیرا بی‌توجهی به مدیریت قبل از بحران منجر به افزایش خسارات مالی و جانی می‌شود.

این مسئول با تأکید بر اینکه در حوزه مدیریت بحران باید به سمت توسعه پایدار حرکت شود، خواستار توجه هر چه بیشتر مسئولان به این امر شد و اضافه کرد: شهرداری کرج در برنامه ریزی های خود اعتبارات لازم را برای مقابله با بحران در زمان بروز حوادث تخصیص داده است و حوزه های ذیربط وسایل مورد نیاز را در این موقعیت در اختیار دارند.

وی در پایان سخنان خود یادآور شد: آموزش شهروندان برای مقابله با موقعیت های بحران و انجام اقداماتی لازم در این زمان از دیگر اقداماتی است که باید به آن توجه ویژه ای داشت و مدیریت شهری کرج در این حوزه نیز با اطلاع رسانی و آموزش به مردم از طریق اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی گام های مثبتی را برداشته است.

 

بنفشه سادات آقایی

مدیریت بحران شهرداری کرج مطالبه شهروندان
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.