1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 55131
تاریخ ثبت : 1395/10/06-08:54
قهرمانی:
لزوم توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و حذف خودروهای فرسوده با هدف کاهش آلودگی هوا

عضو شورای اسلامی شهر کرج خواستار توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و حذف خودروهای فرسوده با هدف کاهش الودگی های هوا و تامین سلامت شهر و شهروندان شد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مریم قهرمانی در صحن علنی شورای شهر کرج خواستار برنامه ریزی به منظور تحقق این مهم از شهردار کرج شد و اظهار داشت: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر کرج مقرر بود 200 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی کرج تزریق شود که متاسفانه تا کنون با پیگیری های مجدانه شورای شهر این مهم اتفاق نیفتاده است.
 
وی با اشاره به آلودگی حاکم در  شهر کرج سهم اتوبوس های فرسوده ناوگان‌ اتوبوسرانی را در افزایش آلودگی بسیار زیاد دانست و افزود: طی روزهای گذشته به دلیل شدت آلودگی هوا، شهر کرج به مرزخفگی رسید و متاسفانه عدم بهسازی و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کرج و تردد اتوبوس های قدیمی و آلاینده بر شدت آلودگی هوا افزود.
 
قهرمانی در ادامه افزود: امسال به بیان مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی است، شاید دولت نقدینگی جهت انجام به موقع پروژه های مهم ندارد و نتواند به ما در این خصوص کمک کند، اما نمی توانیم ببینیم که زندگی روزمره مردم مختل شده است.
 
عضو شورای شهر کرج با توضیح اینکه راه اندازی سامانه نمایشگرهای آلودگی هوا که مصوبه آن توسط شورای شهر ارایه شده است چرا در سطح کرج اجرایی نمی شود گفت: انتظار می رود که اینگونه مسائل حساس که به زندگی روزمره مردم مرتبط است مدنظر واقع شود.
 
به گفته قهرمانی آلودگی هوا در شهرستان کرج نگران کننده است و آسیب جدی به سلامت شهروندان وارد کرده و می‌کند و باید راهکارهای اساسی و علمی و کارشناسی شده برای کاهش آلودگی هوا در مرکز استان البرز طراحی و اجرا شود.
 
وی افزود: این شهرستان در گذشته معروف به عنوان یک باغشهر بزرگ بوده و به عنوان ریه های تنفسی پایتخت چند میلیون‌ نفری عمل می‌کرد که متاسفانه به دلیل بی‌توجهی‌های صورت گرفته در دو دهه اخیر و رشد بیش‌ از حد و ظرفیت جمعیت، باغات کرج از بین رفت و امروزه اثری از آنها را نمیبینیم.

 
رویا منیری

قهرمانی آلودگی هوا ناوگان حملو نقل عمومی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.