1397/03/06

. يكشنبه

5/27/2018
کد مطلب : 55123
تاریخ ثبت : 1395/10/05-11:32
ترکاشوند:
علم محوری در برنامه ریزی های شهری توسعه پایدار را رقم می زند

شهردار کرج گفت: علم محوری از جمله راهکارهایی است که مجموعه مدیریت شهری به وسیله آن می تواند در کنار توسعه سخت‌افزاری شهر، توسعه نرم‌افزاری آن را نیز محقق کند.
علی ترکاشوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج این مطلب را عنوان کرد و گفت: استفاده از فناوری های نوین شهری با هدف توسعه نوآوری و خلاقیت در شهر و تولید فکر پویا و خلاق در راستای اجرایی کردن برنامه های عمرانی و خدماتی از جمله تمهیداتی است که می تواند شهرداری ها را در مسیر رسیدن به اهداف خود یاری رساند.

شهردار کرج اظهار داشت: هر نوع توسعه پایدار در شهرها بر اساس توجه به دانش محوری در پروژه ها و طرح های مختلف شهری محقق می شود و برنامه ریزی های شهری باید به گونه ای باشد که به طور مستمر بر خلاقیت، ایده پروری، بروزرسانی دانش و توسعه کارآفرینی در شهر تاکید ویژه داشته باشد.

ترکاشوند ادامه داد: سرمایه گذاری وسیع در حوزه دانش، فعالیت های تحقیقی و توسعه ای اثربخش در خصوص مدیریت شهری، تعامل سازنده مدیریت شهری با دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و مراکز آموزش عالی از دیگر عواملی است که در مبدل شدن یک شهر به شهر دانشی و دانش محور مهم تلقی می شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: زیربنای هرگونه توسعه به فرهنگ جامعه نیز وابسته است و شهروندان نیز باید به شهروندان دانش پژوه تبدیل شوند و این موضوع به نهادهای تصمیم گیر و مدیریتی پیشگام در شهر و استان برمی گردد که تا چه میزان در سیاستگذاری های عمومی خود به فرهنگ سازی در توسعه دانش و دانایی اهمیت می دهند.

وی در پایان سخنان خود یادآور شد: ایجاد مشوق های لازم در خلق، توسعه دانش، فناوری، ایده پردازی شهروندان و همچنین ایفای نقش تسهیل گری و حمایت ها از شهروندان کارآفرین باید از اولویت های مهم برای سیاستگذاران و تصمیم گیران شهری و استانی باشد تا زیر ساخت های شهری دانشی محور مهیا شود و این مهم محقق گردد.

بنفشه سادات آقایی

علم محوری مدیریت شهری کرج توسعه پایدار ترکاشوند
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.