1397/03/06

. يكشنبه

5/27/2018
کد مطلب : 55077
تاریخ ثبت : 1395/10/02-10:43

پایداری آلودگی هوای البرز ادامه دارد/ ورود سامانه بارشی از شنبه

مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز با بیان اینکه آلودگی هوا در استان البرز تا ظهر شنبه آینده ادامه خواهد داشت گفت: سامانه بارشی جدید از ابتدای هفته آینده وارد البرز می شود و آب و هوای این استان را تحت تاثیر قرارمی دهد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، منصور رحمانیان اظهار داشت: طی روزهای اخیر و با ایجاد شرایط جوی پایدار در استان البرز، شاهد افزایش آلاینده‌ها و غبار بودیم.

وی افزود: به همین دلیل شرایط آب و هوایی در این استان و به ویژه در کلانشهر کرج و معابر و خیابان‌های مرکزی و پررفت‌وآمد، در حالت ناسالم قرار گرفت.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه شرایط فوق تا چه زمانی ادامه دارد، گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل داده‌های علمی، وضعیت وارونگی جوی تا ظهر روز شنبه در البرز ادامه داشته و تا این زمان کیفیت هوا کاهش پیدا می‌کند.

رحمانیان بیان کرد: در این مدت دمای هوای استان البرز حدود سه تا چهار درجه افزایش دارد و در کلانشهر کرج حداقل دما منفی یک و حداکثر هشت درجه بالای صفر پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز افزود: کارشناسان هواشناسی پیش‌بینی می‌کنند که از روز شنبه یک سامانه بارشی جدید وارد البرز شده و آب و هوای این استان را تحت تاثیر قرار دهد.

رحمانیان ادامه داد: بنابراین برای روزهای شنبه تا سه‌شنبه هفته آینده افزایش ابر و بارش‌های پراکنده پیش‌بینی‌ می‌شود و بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود.

وی در پایان گفت: امیدواریم با بارش‌های هفته آینده شاهد تلطیف هوا و خروج از وضعیت ناسالم باشیم.


بنفشه سادات آقایی

بارش آلودگی هوا البرز
خبرگزاری فارس
.چاپ مطلب
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.