1397/02/04

. سه شنبه

4/24/2018
کد مطلب : 55074
تاریخ ثبت : 1395/10/02-09:31
در راستای توانمندسازی اقشار محروم؛
سومین دوره "طرح طلوع مهر" در کرج برگزار شد

به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج و با هدف ارتقاء فرهنگ، ایجاد زمینه های لازم برای تقویت هر چه بیشتر بنیان خانواده و سلامت شهروندان طرح توانمند سازی شهروندان مناطق محروم برگزار شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری  کرج در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری این کلانشهر عنوان کرد: سومین دوره "طرح طلوع مهر" با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه، پیرامون اقتصاد مقاومتی -توانمند سازی و خود اتکایی اقشار محروم برگزار شد.

سید علی اکبر میروکیلی اظهار داشت: فرهنگ سازی و ایجاد زمینه های لازم در رابطه با تقویت بنیان خانواده، افزایش سلامت شهروندان و اهمیت اجرای طرح توانمند سازی شهروندان در مناطق محروم از دیگر دلایل برگزاری طرح مذکور بود که با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج، اداره کل آموزش و پروش و برخی دیگر از نهادهای خدمات رسان البرز انجام شد.

میروکیلی ادامه داد: تشکیل کمیته های تخصصی ستاد بازآفرینی پایدار شهری در محله های حاشیه ای کرج و تاکید این کمیته بر توجه به اقشار کم برخوردار نیز از جمله عوامل برگزاری سومین دوره "طرح طلوع مهر" در مراکز سواد آموزی شهر ایران کوچک بود.

این مسئول گفت: در این طرح، مناطق محروم به پایلوت فرهنگی شهر  کرج تبدیل می شوند تا از این طریق بتوان با الگوبرداری از طرح مذکور در سایر مناطق حاشیه ای به کاهش آسیب های اجتماعی و توانمند سازی محلات کمک کرد.

وی یادآور شد: طرح طلوع مهر در دومین سال فعالیت خود در سه مرکز مرکز یادگیری شهید البرزی واقع در خط 4 حصار، دارالقرآن محله اسلام آباد و مرکز یادگیری محلی دانا مدرسه شیخ فضل الله نوری در خیابان فروردین حصارک برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج اضافه کرد: برگزاری کارگاه های کارآفرینی ویژه زنان بد سرپرست و بی سرپرست، کارگاه های آموزشی برای کودکان کار و خیابان و استفاده از ظرفیت، هنر و استعداد آنها برای زیبا سازی شهری اجرای نقاشی دیواری، نقاشی مبلمان شهری و... و کارگاه ها و همایش های تحکیم بنیان خانواده از جمله برنامه های ارائه شده در این طرح است.

برگزاری کارگاه های مختلف برای شهروندان به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی پیشگیری از اعتیاد و برگزاری دوره ها ی ویژه برای خانواده های درگیر با معضل اعتیاد، برگزاری بازی های جمعی ویژه کودکان و نوجوانان برای آشنایی این کودکان با مفاهیم شهری و شهروندی، جشنواره های مختلف جهت غنی سازی اوقات فراغت شهروندان، کارگاه های سلامت برگزاری کلاس های دوره ای خود مراقبتی با همکاری  دانشگاه علوم پزشکی، رگزاری کلاس های سلامت، طب سنتی، و ... و اجرای طرح ارائه خدمات به نوجوانان مستعد شناسایی استعداد های ورزشی و علمی و حمایت از آنها) هم از دیگر فعالیت های در نظر گرفته شده برای طرح طلوع مهر بود که این مسئول به آن اشاره کرد.

بنفشه سادات آقایی

طرح طلوع مهر کرج معاونت فرهنگی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.