1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 55000
تاریخ ثبت : 1395/09/29-12:09
قهرمانی تاکید کرد:
شاخصه های رسیدن به توسعه پایدار، گسترش حمل و نقل عمومی است

عضو شورای اسلامی شهر کرج بر لزوم افزایش خدمات شهری جهت رفاه حال شهروندان تاکید کرد و گفت: با توجه به توسعه روز افزون شهرها و خدمات شهری اهمیت رفاه حال شهروندان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد که یکی از شاخصه های رسیدن به توسعه پایدار، گسترش حمل و نقل عمومی کارآمد در شهرها است.
مریم قهرمانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با بیان این مطلب توسعه حمل و نقل عمومی را در رأس امور خدماتی دانست و  اظهار داشت: در چند سال اخیر از سوی مدیریت شهری کرج خدمات خوبی در این عرصه انجام گرفته اما هنوز با ایده آل ها و  نقطه مطلوب در سرویس دهی ناوگان عمومی در شهر کرج فاصله داریم از این رو با همت مردم، تلاش و برنامه ریزی مسئولان می توان به این نقطه مطلوب رسید.
 
وی با بیان اینکه یکی از شاخصه های رسیدن به توسعه پایدار، گسترش حمل و نقل عمومی کارآمد در شهرها است، افزود: در حقیقت مسیر پیشرفت یک شهر و توسعه را با نگاهی به سامانه حمل و نقل همگانی بهتر می‌توان رصد کرد.
 
عضو بانوی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به نقش شهرداری جهت ایجاد زیرساخت های شهری عنوان کرد: وظایف مدیریت شهری تنها به امکانات زیربنایی شهر و وظایف روزمره محدود نمی شود بلکه برنامه ریزی، مدیریت و توسعه تمامی عرصه های شهر  نیز از عمده وظایف این مجموعه می باشد.
 
وی اظهار داشت: شهرداری ها دارای وظایف و اختیارات متفاوت هستند و دامنه وظایف و عملکردشان به عنوان نهاد مدنی، محلی و عمومی هر روز بنا به ضرورت گسترده می شود. بنابراین امکانات و فرصت های موجود نیز باید معطوف به رسالت اصلی این مهم باشد که همانا بهبود ارتقای عرصه های زندگی شهروندان در تمامی زمینه های زندگی شهری همچون حمل و نقل درون شهری است.
 
مریم قهرمانی در ادامه به لزوم تجهیز امکانات در اتوبوس ها و همچنین ایستگاه های اتوبوس تاکید کرد و گفت: همه ایستگاه ها و اتوبوس ها باید از حداقل امکانات سرمایشی، گرمایشی و ... برخوردار شوند و این موضوع باید در جای جای شهر لحاظ شود چرا که رویکرد مدیریت شهری، برخورداری همه مناطق به طور یکسان از امکانات است.

رویا منیری

حمل و نقل عمومی توسعه پایدار مریم قهرمانی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.