1397/02/04

. سه شنبه

4/24/2018
کد مطلب : 54979
تاریخ ثبت : 1395/09/28-12:54

طیور را از مراکز زیرنظر دامپزشکی خریداری کنید

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت که مردم طیور مصرفی خود را از مراکز زیرنظارت دامپزشکی البرز خریداری کنند.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، دکتر حجت الله براتی افزود: تا کنون هیچ مورد انسانی ابتلا به آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشور و البرز مشاهده نشده است.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی البرز بیان کرد: بحثی که وجود دارد این است که آنفولانزای فوق حاد پرندگان موجب تلفات و مرگ و میر در پرندگان می شود واحتمال ابتلا در انسان نیز وجود دارد که با یک سری اقدامات می توان از ابتلا به آنفولانزای فوق حاد پرندگان پیشگیری کرد.

این مسئول خاطر نشان کرد: می بایست افراد محصولات طیور را به صورت نیم پز و خام استفاده نکنند و همچنین در هنگام آماده سازی آن اصول بهداشتی شامل استفاده از دستکش را رعایت نمایند.

براتی با تاکید بر پرهیز از خوردن گوشت و تخم مرغ نیم پز، اظهار داشت: در مواقع استفاده از تخم مرغ حتما زرده آن کاملا بابد کاملا پخته شود.

این مسئول افزود: پرندگان و طیور از مراکز تحت نظر دامپزشکی تهیه شوند ضمن آنکه از خریداری طیور و مرغ زنده نیز خوداری شود.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: مراکزی که مرغ را به صورت زنده تهیه می کنند مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی البرز نیستند.

براتی اضافه کرد: احتمال آلودگی در پرندگان مهاجر بالا است و می بایست از شکار و مصرف پرندگان مهاجر اجتناب شود.

این مسئول افزود: آنفولانزای فوق حاد پرندگان در صورت سرایت به انسان مرگ و میر بالایی به همراه خواهد داشت.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشگاه علوم پزشکی البرز در پایان یادآور شد: برای آگاهی مردم البرز و پیشگیری از ابتلای افراد به آنفولانزای فوق حاد پرندگان تمام دانش آموزان البرزی و خانواده های آنان و مراجعین به واحد های بهداشتی و درمانی آموزش دیدند و کارگران واحد های تولیدی مرغداری البرز نیز تحت مراقبت قرار می گیرند.

بنفشه سادات آقایی

طیور مراکز دام
خبرگزاری ایرنا
.چاپ مطلب
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.