1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 54957
تاریخ ثبت : 1395/09/25-12:02
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز:
دست‌هایی مانع از نزدیکی شیعه و سنی به هم می شود

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: دست‌هایی در کارند تا نگذارند شیعه و سنی به هم نزدیک شوند و برای این منظور به تحریک احساسات پیروان هر دو مکتب، مخصوصاً جوانان می‌پردازند.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز؛ آیت‌الله سید‌محمد‌مهدی حسینی‌همدانی، در دیدار با  جمعی از اساتید و روحانیون اهل‌تسنن استان البرز که به مناسبت هفته وحدت، در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز برگزار شد، ضمن تبریک ایام ولادت رسول مکرم اسلام(ص) و آغاز هفته وحدت، اظهار داشت: تمام انبیای الهی دارای ویژگی‌های مشترکی هستند که مخصوص جایگاه نبوت و پیامبری است؛ البته بعضی بر بعضی دیگر فضیلت دارند که این فضیلت‌ها جدای از ویژگی‌های اصلی پیامبری و مصطفی بودن رسولان الهی است؛ به عنوان مثال حضرت هود (ع) و صالح (ع) با هم تفاوت‌هایی در مظهریت صفات خاص الهی دارند.

امام‌جمعه کرج خاطرنشان کرد: ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فرد رسول خدا(ص)، ایشان را از همه‌ پیامبران و رسولان دیگر نیز متمایز ساخته و مسلمانان باید در شناخت این خصایل و شخصیت و جایگاه وجودی ایشان، اهتمام و جدیت داشته‌ باشند و این وظیفه در مرحله‌ جدی‌تر بر عهده‌ علما و روحانیون مسلمان است.

وی افزود: خدای تعالی در قرآن کریم همه‌ انبیا را با ذکر نام، مخاطب قرار داده است ولی برای پیامبر الفاظی چون "یا ایها المزمل" و"یا ایها الرسول" را به‌کار برده است که نشان از جایگاه والای حضرت رسول(ص) در میان انبیای الهی دارد.

آیت‌الله حسینی همدانی تصریح کرد: یکی دیگر از مواردی که در قرآن به پیامبر‌ اکرم (ص) اختصاص داده‌ شده است، بیان "عبده" است که برای سایرین چنین بیانی به‌کاربرده نشده است؛ یا اختصاص مقام "انذار" به رسول‌خدا (ص) است که مقامی بالاتر و سخت‌تر از "بشارت و انذار توأمان"  است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به رشد سریع گرایش‌های معنوی و دینی در سراسر جهان، افزود: مردم جهان از مکاتبی چون "اومانیسم" و "کمونیسم" خسته شده‌اند و به دنبال معنویت واقعی و دین سالم هستند؛ در این میدان اسلام با اصول کامل خود، میدان‌دار است و رشد روزافزون مساجد مسلمانان در کشوری چون آمریکا گواه روشن این مدعاست.

وی ادامه داد: دشمنان اسلام با اطلاع از این موضوع، در پی جلوگیری از این رشد و تخریب جوامع اسلامی‌اند و برای کسب این هدف، از تنازعات مکتبی و تفرقه‌انگیزی بین جوامع اسلامی بهره می‌برند تا دین را با سلاحی از جنس خود، نابود کنند.

آیت‌الله حسینی‌همدانی تصریح کرد: به‌روشنی قابل‌ اثبات است که گروه‌های تکفیری و داعشی، یا فرقه‌هایی چون تشیع انگلیسی، همه به یک منبع وصل‌اند و یک هدف را دنبال می‌کنند که همان نابودی اصول عالی و اصیل اسلامی  و شریعت راستین محمدی (ص) است.

این مسئول افزود: دست‌هایی در کارند تا نگذارند شیعه و سنی به هم نزدیک شوند و برای این منظور به تحریک احساسات پیروان هر دو مکتب، مخصوصاً جوانان می‌پردازند.

امام‌جمعه کرج تأکید کرد: باید مراقب باشیم که اسیر و درگیر در این مسائل نشویم و یقین بدانیم که امروز نجات امت اسلامی از دسیسه‌های دشمنان، تنها به‌وسیله وحدت و اتحاد ممکن است.

وی تصریح کرد: صدها سال اختلاف بین فرق اسلامی، امروز به وحدت نزدیک شده و دشمن در تلاش است تا با شکستن این وحدت، دوباره تفرقه را در بین مسلمین حاکم کند.

آیت‌الله حسینی همدانی افزود: یکی از مسائلی که به وحدت اسلامی کمک شایانی خواهد کرد، توجه به این نکته است که بحث‌های تاریخی و تحقیقی و عالمانه، در جایگاه‌های خود و نه در بین عموم مطرح شود؛ چراکه چنین مسائل سودی به حال جامعه نداشته و به علت کمبود اطلاعات علمی در میان عامه، دستاویزی برای  شیطنت دشمنان و عامل تضعیف اتحاد است.


بنفشه سادات آقایی

امام جمعه شیعه و سنی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.