1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 54956
تاریخ ثبت : 1395/09/25-12:57

دمای استان البرزتا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد/پیش بینی هفته پر بارش

مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز از در پیش بودن هفته‌ای پر بارش برای استان البرز خبر داد و گفت: کاهش دمای ۷ تا ۱۰ درجه‌ای و بارش های پراکنده را برای البرز پیش بینی می نماییم .

به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، منصور رحمانیان اظهار داشت: طی روزهای اخیر پیش‌بینی‌ کرده‌ بودیم که در اواخر هفته با سامانه بارشی جدیدی روبه‌رو می‌شویم که آب و هوای استان البرز را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی افزود: این سامانه بارشی از عصر روز گذشته از سمت غرب وارد کشور شده و طی امروز آب و هوای البرز را به طور کامل تغییر خواهد داد.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز تصریح کرد: نخستین تغییرات مربوط به افزایش ابرها و شدت وزش باد و بالاخره بارش باران است که از صبح روز پنجشنبه آغاز می‌گردد و تا اواسط روز جمعه ادامه خواهد داشت.

رحمانیان گفت: این بارش‌ها در مناطق مرتفع و کوهستانی و سردسیر به صورت برف و تگرگ خواهد بود و به دنبال آن با کاهش چشم‌گیر دمای هوا در البرز روبه‌رو خواهیم بود.

وی بیان کرد: به عنوان نمونه در شهرستان کرج طی روز چهارشنبه دمای هوا حداقل دو و حداکثر 12 درجه بالای صفر در ایستگاه‌های سنجش دمای هوا ثبت است که این میزان در روز جمعه به حداقل منفی چهار و حداکثر 6 درجه بالای صفر کاهش می‌یابد.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز افزود: برای مناطق سردسیر مانند طالقان کاهش حدود 10 درجه‌ای دمای هوا پیش‌بینی می‌شود.

رحمانیان در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه بارش‌ها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، ادامه داد: مردم امروز در البرز شاهد بارش‌ها خواهند بود و این شرایط در روز جمعه نیز ادامه می‌یابد، اما برای روز شنبه با کاهش ابرها روبه‌رو هستیم.

وی گفت: اما از روز یکشنبه هفته آینده سامانه بارشی جدیدی وارد آسمان استان البرز می‌شود و طی روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه بارش‌ باران و برف را در پیش خواهیم داشت و بنابراین باید اذعان داشت که هفته پربارشی را پیش رو داریم.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز در پایان اظهار داشت: با توجه به کاهش شدید دمای هوا باید کشاورزان، عشایر و ساکنان مناطق سردسیر اقدامات لازم را برای مقابله با این شرایط انجام دهند.


بنفشه سادات آقایی

کاهش دما البرز
خبرگزاری فارس
.چاپ مطلب
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.