1397/02/04

. سه شنبه

4/24/2018
کد مطلب : 54939
تاریخ ثبت : 1395/09/25-09:16
ترکاشوند:
پژوهش نقشی انکار ناپذیر در توسعه همه‌جانبه و پایدار دارد

شهردار کرج گفت: نقش پژوهش در توسعه همه‌جانبه و پایدار چنان برجسته و انکارناپذیر است که می‌توان آن را بدون تردید نیروی محرک توسعه در همه حوزه‌ها اعم از اجتماع، فرهنگ، اقتصاد و سیاست دانست.
علی ترکاشوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج عنوان کرد: امروزه همه مدیران شهری به ویژه در کلانشهرها بر این باورند که در موضوعات مهم شهری و نحوه خدمات رسانی به شهروندان باید تحقیق و پژوهش در اولویت امور باشد

شهردار کرج اظهار داشت: در این کلانشهر تمامی تلاش ها از سوی مدیریت شهری بر آن است تا در حوزه های حمل و نقل و ترافیک، فرهنگی، عمرانی، زیست محیطی و... قبل از هر نوع اقدام توسعه ای پژوهش، مورد توجه ویژه قرار بگیرد تا نقاط ضعف و قوت آن مشخص شود.

ترکاشوند ادامه داد: بنابراین پژوهش در همه بخش های مدیریت شهری کرج به عنوان یک ضرورت برای تصمیمات کلان شهری به کار گرفته می شود و تمامی برنامه ریزی ها و آینده نگری ها، بر مبنای آن می باشد.

این مسئول بیان کرد: در حال حاضر فرهنگ پژوهش تا حد زیادی در کشور نهادینه شده است و با توجه به اینکه در شرایط موجود هر اقدامی در زمینه توسعه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی در شهرها باید علم محورانه و پژوهش مدارانه باشد مدیران شهری می بایست با درک این ضرورتها، شهر را به صورت علمی اداره کنند.

وی اضافه کرد: جامعه‌ای می‌تواند از تحقیق به عنوان تنها امکان‌ شناسایی و برنامه‌ریزی حل معضلات جاری خود بهره گیرد که علاوه بر گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش، به امر نظام بخشی به جامعه علمی خود نیز بپردازد و پژوهش و تحقیق را به عنوان یک عنصر بنیادین سازماندهی کند.


شهردار کرج در پایان یادآور شد: بنابراین هر برنامه‌ریزی موفق منوط به سلسله پژوهش‌های کارآمدی است که در گرو برنامه‌ریزی‌های منسجم شکل می‌گیرد و در نهایت منتج به سازمان یافتن و شکوفایی جامعه، نهاد و دستگاهها می‌شود؛ لذا به واسطه همین چرخه است که موضوع جایگاه تحقیقات در برنامه‌ریزی برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور معنا و اهمیت پیدا می‌کند و این مهم با جدیت هر چه تمام در مدیریت شهری کرج نیز پیگیری می شود.


 

بنفشه سادات آقایی

پژوهش شهردار
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.