1397/02/04

. سه شنبه

4/24/2018
کد مطلب : 54922
تاریخ ثبت : 1395/09/24-09:32
ترکاشوند:
قرآن و پیامبر دو نقطه «دین» اسلام است / وحدت، نیاز امروز جهان اسلام

شهردار کلانشهر کرج با تبریک هفته وحدت گفت: قرآن کریم و پیامبر نور و رحمت به عنوان دو محور اصلی اتصال اهل سنت و شیعیان دو نقطه «دین» مبین اسلام هستند و آنچه جهان اسلام در شرایط کنونی بیش از پیش بدان نیاز دارد، همانا وحدت و تعامل و برادری است.
علی ترکاشوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با بیان اینکه شهرمان ایران کوچک نیز همسو با دیگر شهرهای اسلامی غرق در شادی و سرور است و دو مناسبت فرخنده سالروز ولادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) را پیش رو داریم، گفت: حضرت محمد (ص) به عنوان آخرین فرستاده خداوند متعال برای هدایت بشریت از سمت گمراهی و تاریکی به سمت نور و روشنایی، کتاب آسمانی قرآن را برای اهل یقین به ارمغان آورد و اکنون این دو محور کانون وحدت و یکدلی در بین اهل سنت و شیعیان هستند.
 
وی افزود: وحدت و برادری یکی از زیباترین واژه هاست که پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) به استناد آیات قرآن کریم و با اعتصام به حبل المتین الهی و در استمرار رسالت دیگر انبیای عظام و با شعار توحید برای جوامع بشری به ارمغان آورد و مهاجرین و انصار را به میثاق اخوت و عقد برادری فراخواند و بدین سان گلبانگ وحدت برای نخستین بار در فضای مدینه طنین انداز شد و بنای اتحاد و همبستگی اسلامی نهاده شد.
 
به گفته کلیددار شهر کرج، وحدت مسلمانان، چتری است از رحمت خداوند بر سر امت اسلام که زداینده کینه ها و کدورت ها و خودخواهی و موجب صفای قلوب است. وحدت اسلامی که معمار آن پیامبرگرامی اسلام (ص) می باشند یکی از عوامل پیشرفت ها و پیروزی های پی در پی اسلام بوده است.
 
شهردار مرکز البرز در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه رهبر انقلاب نیز مسأله وحدت برای مسلمین را یک نیاز قطعی و رمز سعادت و مایه سربلندی مسلمین و بهترین سلاح ملت ها در مقابل استکبار جهانی می دانند، اظهار کرد: در قرن حاضر وحدت جهان اسلام میراث بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) می باشد که لحظه ای از آن غفلت نورزید و همین مساله ایشان را به برجسته ترین شخصیت انقلابی جهان اسلام تبدیل نمود.
 
ترکاشوند در بخش پایانی سخنانش عنوان کرد: اینجانب میلاد با سعادت پیامبر اعظم، حضرت محمد (ص) رسول صلح و بیداری و آغاز هفته وحدت و ولادت حضرت امام جعفر صادق (ع) موسس مذهب جعفری را به تمامی مسلمانان بویژه اهل تشیع و تسنن شهر کرج که با همدلی و همراهی خود در راستای تقویت وحدت اسلامی نقش آفرینی می کنند، تبریک و تهنیت عرض نموده و برای امت اسلام سربلندی و تعالی مسئلت می نمایم.

مرتضی اکبری

علی ترکاشوند شهردار کرج هفته وحدت
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.