1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 54800
تاریخ ثبت : 1395/09/18-11:26
قاسم پور:
لزوم اصلاح برخی از قوانین و مقررات شهری

عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: با توجه به قدیمی بودن قوانین و همچنین پیشرفت گسترش جوامع شهری نیاز به اصلاح برخی قوانین و مقررات شهری احساس می شود.
 غفور قاسم پور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با بیان اینکه برخی از قوانین و مقررات شهری نیاز به اصلاحات دارد، اظهار داشت: به دلیل اینکه تعداد سازمان های مرتبط با مدیریت شهری و وظایف آن ها بسیار زیاد و متنوع است پرداختن به این اصلاحات کار بسیار پیچیده و زمان بری است و مشارکت افراد متخصص و کارآمد در گروه های ارزیابی و پژوهشی را می طلبد.
 
این مسئول گفت: تمام اقداماتی که در حوزه مدیریت شهری صورت می گیرد باید از لحاظ رضایتمندی اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی و زیست محیطی و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز قبل از اجرای پروژه ها ، حین اجرا و پس از اتمام آن بررسی و ارزیابی شود تا مشکلات احتمالی و هزینه های اجرا به حداقل برسند و  بهره وری افزایش یابد.
 
وی اظهار کرد: اگر مسئولان و مدیران شهری ما به این باور برسند که انجام مطالعات و تحقیقات در زمینه اجرای بسیاری از پروژه های شهری می تواند بخش زیادی از هزینه ها و اقدامات تکراری و غیر لازم را کاهش دهد و حضور افراد متخصص در کنار مدیران شهری برای بسترسازی، مطالعات اولیه، برآورد و بررسی زیرساخت ها و مطالعات دقیق اقتصادی اجتماعی و زیست محیطی بروز موانع و مشکلات در هنگام اجرای پروژه های عمرانی را به حداقل می رساند و از نیمه کاره ماندن و تاخیر در اجرا جلوگیری می کند.
 
این مسئول همچنین خاطرنشان کرد: انجام مطالعات و بررسی هر طرح پیش از آغاز آن تا به نتیجه رسیدن، می تواند منابع اطلاعاتی و مستندات ازرشمندی برای اجرای طرح ها و پروژه های بعدی باشد.
 
وی با اشاره به لزوم اجرای پروژه های مناسب سازی معابر و ساختمان های شهرداری و معابر گفت: در پروژه های عمرانی شهرداری در این زمینه ها باید به گونه ای عمل کرد که مورد رضایتمند بسیاری از معلولین و همشهریان قرار بگیرد.
 
قاسم پور در ادامه با بیان اینکه از نا به سامانی و اغتشاش حاکم بر منظر شهری باید جلوگیری کرد، اظهار داشت: کنترل نشدن نماسازی در شهر واقعیت تلخی است که علت آن را می باید در فقدان یا کمبود ضوابط و ساز و کارهای طراحی شهری جست و جو کرد.
 
وی لزوم توجه به موضوع نما را بیش از پیش ضروری دانست و گفت: از مهندسین معمار و طراح نیز انتظار می رود با حساسیت بیشتر و لحاظ نمودن جنبه های زیباشناختی و اصول شهر ایرانی – اسلامی به طراحی نمای ساختمان های شهر بپردازند.

زهرا قاسمی

قانون شهرداری
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.