1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 54793
تاریخ ثبت : 1395/09/18-11:05
ترکاشوند:
تعطیلی پنج شنبه ها از پیوست های مطالعاتی، فرهنگی و علمی برخوردار است

شهردار کلانشهر کرج با دفاع از طرح تعطیلی پنج شنبه ها اظهار داشت: این طرح از پیوست های فرهنگی، مطالعاتی و علمی برخوردار است و امیدوارم که هیئت محترم دولت نیز با آن موافقت کند.
علی ترکاشوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج ادامه داد: تعطیلات پایان هفته بیش از چندین دهه در کشورهای اروپایی قدمت دارد و نتایج خوبی را نیز به همراه داشته است و همانطور که شاهد هستیم نه تنها به رشد اقتصادی لطمه نزده، بلکه به افزایش بهره وری سازمانی و اقتصادی در این جوامع نیز منتهی گردیده است.
 
وی با بیان اینکه شهرهایی همچون کرج با ترافیک، آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی دست و پنجه نرم می کنند، خاطر نشان کرد: تعطیلی پنج شنبه ها به کاهش ترددهای درون شهری کمک شایانی می کند و همچنین به دلیل کاهش هزینه های جاری ادارات و صرفه جویی در منابع مالی، با «اقتصاد مقاومتی» نیز سازگار است و باید از آن استقبال کرد.
 
این مقام مسئول از دیگر آثار تعطیلی پنج شنبه ها به تقویت بنیان خانوادگی اشاره کرد و افزود: با توجه به چند شغله بودن والدین در کلانشهرها و پیچیدگی روابط اجتماعی و خانوادگی در این جوامع، می توان از فرصت تعطیلات 2 روزه پایان هفته در راستای تقویت ارتباطات والدین و فرزندان بهره برد و آنها را در برابر بسیاری از آسیب های فرهنگی و اجتماعی مصون نگه داشت.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش از تعطیلی مجدد ادارات و شهرداریهای البرز در روزهای پنج شنبه به عنوان ضرورتی انکارناپذیر یاد کرد و گفت: با روند کنونی توسعه ترافیک و آلودگی هوا، بهداشت روان و سلامت جسمانی شهروندان در معرض تهدید و خطر قرار گرفته است و جا دارد که اقدامات لازم برای خروج از بن بست های کنونی در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گیرد و از مصادیق مهم آن، تصمیم گیری فوری در خصوص تعطیلی مجدد روزهای پنج شنبه می باشد.
 
ترکاشوند اذعان داشت: در حال حاضر بیش از 800 هزار دستگاه انواع وسایط نقلیه در سطح معابر و شبکه راههای ارتباطی استان البرز تردد دارند که حدود 20 درصد ترافیک کشور را شامل می شود و این به معنای حجم انبوهی از مشکلات و آسیب های زیست محیطی، فرهنگی و اجتماعی می باشد. تعطیلی ادارات در روزهای پنج شنبه تا حدودی از تب شدید ترافیک کاسته و آرامش را به ایران کوچک باز می گرداند.
 
کلیدددار شهر کرج در بخش پایانی سخنانش تصریح کرد: جمعیت کرج از 100 هزار نفر در دهه پنجاه شمسی به حدود دو میلیون نفر در شرایط کنونی افزایش یافته است که به تبع این رشد 20 برابری، باغات و اراضی کشاورزی رو به نابودی رفته و شاهد افزایش چشمگیر آپارتمان نشینی و همچنین حاشیه نشینی می باشیم. در چنین شرایطی با تعطیلی مجدد ادارات و شهرداریهای البرز در روزهای پنج شنبه می توان فرصت مناسبی برای خانواده ها در راستای تفریح و حضور در مناطق گردشگری و اماکن زیارتی و سیاحتی فراهم آورد.

مرتضی اکبری

علی ترکاشوند شهردار کرج تعطیلی پنج شنبه ها
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.