1397/02/04

. سه شنبه

4/24/2018
کد مطلب : 54747
تاریخ ثبت : 1395/09/17-08:50

دوره چهارم شورای شهر کرج مدیریت شهری را از ورطه رکود اقتصادی به سلامت عبور داد

شهردار کرج تصریح کرد: اگر بر روال دوره پیشین مدیریت شهری و بنا بر رکود سنگین صنعت ساخت و ساز در سال های اخیر قصد داشتیم حرکت کنیم بودجه شهرداری برای سال جاری بیش از 150 میلیارد تومان نبود! این در حالی است که بودجه مصوب امسال شهرداری کرج بالغ بر یک هزار و 800 میلیارد تومان است که این از جسارت و درایت شورا و شهرداری نشان دارد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی ترکاشوند که اوقاتی از ساعات پیش از ظهر خود را به مجمع معتمدین شهر اختصاص داده بود تا با حضور در پروژه بزرگ مهرویلا به عنوان یکی از برجسته ترین اقدامات عمرانی مدیریت شهری در سال جاری، مراحل پیشرفت آن را مورد بازدید و بررسی قرار دهند، این مطالب را عنوان کرد و گفت: در سال 92 که دوره چهارم شورای شهر روی کار آمد اعتبار شهرداری کرج نزدیک به 600 میلیارد تومان بود که بلافاصله با شروع دوره جدید، متمم بودجه را به شورا برده و اعتبارات شهرداری را افزایش دادیم.

ترکاشوند اضافه کرد: این شجاعت و تدبیر مدیریت شهری تا به آنجا پیش رفت که امروز و در سال 95 اعتبار مصوب شهرداری کرج نزدیک به یک هزار و 800 میلیارد تومان است و پروژه های بزرگ و زیرساختی شهری یکی پس از دیگری کلنگ می خورد یا به بهره برداری می رسد.

وی، حمایت های بی دریغ شورای اسلامی شهر، استانداری، نمایندگان کرج در مجلس شورای اسلامی، نمایندگان کرج در مجلس خبرگان رهبری و تلاش بی شائبه معاونت فنی و عمرانی، نیروهای پرتلاش مجموعه شهرداری و مشاوران و پیمانکاران را عامل این پویایی و شتاب در سیستم مدیریت شهری عنوان کرد و از همه دست اندرکاران و شهروندانی که هر یک به اندازه خود سهمی در پیشبرد اهداف این دستگاه ایفا می کنند، قدردانی کرد.

کلیددار کرج بیان داشت: در میان اعضای مجمع معتمدین شهر نمایندگانی از همه اقشار جامعه از جمله علما، روحانیون، فضلا، خانواده های شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم حضور دارند و همکاری آنان و اطلاع شان از روند عملکرد مدیریت شهری به منزله ارائه این دستاوردها به همه مردم شهر می باشد.

این مسئول، با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر امسال را سال شکوفایی عمرانی دانسته بودند و تحقق یکی پس از دیگری طرح های عمرانی به منزله شکل گیری همین شعار است، ادامه داد: اگرچه عقب ماندگی ها و ضعف های زیرساختی شهر کرج به سبب عدم بهره مندی این منطقه از زمینه های مناسب استان شدن، قابل انکار نیست اما همه این تلاش ها به منظور تامین این زیرساخت ها و رفع نیاز شهروندان کرجی و استان البرز است چرا که نفع بسیاری از این طرح های شهر تنها محدود به کرج نیست و بسیاری از شهرها و استان های همجوار را هم شامل می شود.

افتتاح پیش از موعد تونل مهرویلا؛ بزودی

شهردار تاکید کرد: طبق تقویم قرارداد پیمان پروژه، این طرح باید در آبان ماه سال آینده به بهره برداری می رسید که با حمایت همه دست اندرکاران و فعالیت بی دریغ نیروها، تونل مذکور در نیمه دوم آذرماه به بهره برداری خواهد رسید.


به گفته ترکاشوند، ترافیک شهری کرج معضلی بود که در سفر ریاست محترم جمهور به استان البرز و شهر کرج هم مورد توجه رئیس جمهور قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در همین زمینه افتتاح تونل مهرویلا به عنوان دومین تونل بزرگ شهری کشور که مسیرهای بسیاری را به هم متصل می کند، بار ترافیکی فراوانی را از دوش معابر شهری برداشته و تردد را برای شهروندان تسهیل خواهد کرد.

در این مراسم حجت الاسلام حسینی متولی مشاور عالی مجمع معتمدین استان و رئیس سابق ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز نیز لحظاتی پشت تریبون رفت و ضمن تقدیر از خدمات مدیریت شهری کرج برای افتتاح و آغاز طرح های بزرگ و کلیدی برای شهر، از این دستگاه خواست همه همت خود را برای رفع نیازهای منطقه به کار گیرد.

عادله سادات ارشادی

شهردار کرج تونل مهرویلا شکوفایی عمرانی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.