1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 54592
تاریخ ثبت : 1395/09/07-22:57

احداث پیاده راه آزادی به صورت آزمایشی/انسان محوری مبنای تصویب ایجاد پیاده راه

رئیس سابق کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر از تصویب اجرای طرح آزمایشی پیاده راه آزادی در رجایی شهر(خیابان آزادی) در صحن علنی شورای اسلامی در روز جاری خبر داد و این اقدام را در راستای مقابله با خودرومحوری و توسعه زیرساخت های گردشگری و تفریحی عنوان کرد.
سعید فیروزگاه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج این خبر را اعلام کرد و بیان داشت: بیشترین مسیرها و فضاهای شهری امروزه در اختیار خودروها قرار دارند و برنامه ریزی های شهر بر مبنای تردد آنها انجام می گیرد که این امر به نوعی مغایر با حقوق انسان ها بوده و پیاده روی را به یک معضل در محیط شهری تبدیل کرده است.

فیروزگاه با بیان اینکه ماشینی شدن زندگی امکان اجرای بسیاری از روش های درست زندگی را از ما دریغ کرده است، شیوه خرید سنتی همراه با حرکت در مسیرهای پیاده رو را روشی عنوان کرد که می تواند پیام آور سلامتی و شادابی برای شهروندان باشد.

به گفته عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج، کمبود فضاهای تفریحی و تفرجگاهی را نیز یکی از معضلات ایران کوچک ذکر کرد و افزود: با اجرای این طرح و طرح های مشابه، قادر خواهیم بود این مشکل را کمرنگ تر نموده و فضایی را ایجاد کنیم که شهروندان امکان بهره برداری بهتری از محیط شهری پیرامون خود داشته باشند.

شهردار اسبق چهارباغ، کاهش آلودگی هوا را سومین رهاورد ایجاد پیاده راه در مسیر فلکه اول تا هشتم گوهردشت دانست و خاطرنشان کرد: اصناف و صاحبان فروشگاه های مستقر در این مسیر پیش از این معتقد به کاهش فروش در پی احداث پیاده راه بودند اما طبق نظرسنجی هایی که انجام گرفته است این افراد هم اکنون با مرور زمان و اشراف بیشتر بر تاثیرات و نقش احداث پیاده راه در تردد مردم، از طرح استقبال می کنند.

فیروزگاه، استفاده از ابزار و امکانات مناسب در حوزه گردشگری همچون فعال کردن دوچرخه در این مسیر را موجب استقبال مضاعف شهروندان از پیاده راه دانست.

رئیس اسبق کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اینکه اجرای طرح های مشابه در پایتخت و دیگر شهرهای کشور و جهان تجربه شده است، اذعان داشت: شهرداری کرج نیز باید جسارت به خرج داده و با برداشتن نخستین گام در این زمینه، امکان کسب تجربیات بیشتری را در شهر فراهم آورد.

وی، علت انتخاب این خیابان برای اجرای طرح پیاده راه سازی را برخورداری معبر از ظرفیت مناسب و کیفیت مطلوب شهرسازی دانست و تاکید کرد: طرح به صورت آزمایشی به اجرا در می آید و در صورت موفقیت به صورت جامع تری اجرا خواهد شد.

عادله سادات ارشادی

سعید فیروزگاه پیاده راه آزادی شورای شهر کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.