1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 54556
تاریخ ثبت : 1395/09/21-11:50
جلوگیری از توسعه بی ضابطه شهر؛
کاهش فشار بر منابع طبیعی جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی را به همراه دارد

شهردار کرج با بیان اینکه شهرداری این کلانشهرمطابق با تکالیف قانونی خود بر روند ساخت و سازها در سطح شهر نظارت دارد گفت: این مهم در راستای کاهش و جلوگیری ازمعضلاتی نظیر افزایش بی‌رویه ساختمانها، توسعه بی‌ضابطه شهر و تغییر کاربری‌های گوناگون که منجر به جذب بیشتر جمعیت شهری و افزایش فشار بر منابع طبیعی و در ‌‌نهایت گسترش آلودگی‌ها به ویژه آلودگی هوا می‌شود در حال انجام است و با جدیت هر چه تمام از سوی حوزه های ذیربط پیگیری می شود.
علی ترکاشوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج این مطلب را عنوان کرد و گفت: شهرداری کرج با مشارکت کلیه حوزه های خود از جمله معاونت حمل و نقل و ترافیک به دنبال راهکارهایی در راستای کاهش آلودگی هوا با بهره گیری از پتانسیل های موجود و اشاعه فرهنگ استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی است.

شهردار کرج اظهار داشت: همچنین این دستگاه خدمات رسان با جدیت پیگیر آن می باشد تا با مساعدت های دولت و تا جائیکه در حیطه مسئولیت های شهرداری این کلانشهر می باشد زیرساخت های لازم را برای راه اندازی هر چه سریعتر قطار شهری فراهم کند.

ترکاشوند با اشاره به اینکه شهرداری کرج به تکالیف مشخص شده خود از سوی دولت در زمینه کاهش آلودگی هوا عمل می کند خاطر نشان کرد: مقابله با آلودگی هوا  و کاهش این معضل بزرگ اجتماعی وظیفه ای است که بر عهده تمامی بخش‌ها و دستگاه‌های مختلف می باشد و در بخش کلان و ملی نیز نظارت بر تولید خودروها، از رده خارج کردن وسایل نقلیه فرسوده، ارتقای کیفیت بنزین و گازوئیل و... را می طلبد.

این مسئول ارشد شهری ادامه داد: یکی از اهداف عمده شهرداری کرج آن است که در کنار گسترش سیستم حمل و نقل عمومی، افزایش کیفیت این سیستم را نیز بعنوان یکی از راهکارهای موثر برای کاهش آلودگی هوا اجرایی کند چرا که گسترش کمی بدون لحاظ کردن موارد کیفی، تنها بر طرف کردن نیاز مقطعی شهر است که این امر می‌تواند آلودگی هوا را هم در پی داشته باشد.

وی بیان کرد: اجرای طرح ترافیکی زوج و فرد، تجهیز این محدوده‌ها به سیستم‌های الکترونیکی و هوشمند و نظارت بر توسعه، کنترل، مدیریت معابر و پارکینگ‌ها نیز از دیگر اقدامات شهرداری کرج بوده تا به این وسیله سهم خود را در کاهش آلودگی هوا ادا کند.

شهردار کلانشهر کرج در پایان یادآور شد: بر این باوریم که باید از تمامی توان، تخصص و ظرفیت‌های موجود در کلیه سازمان‌ها، ارگان‌ها و بخش‌های مختلف کشوری و شهری اعم از دولتی و خصوصی برای رسیدن به حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا استفاده کنیم و این مهم را در اولویت برنامه های سازمانی خود قرار دهیم.

 

بنفشه سادات آقایی

ساخت و ساز قانونی شهر جلوگیری از آلودگی هوا شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.