1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 54434
تاریخ ثبت : 1395/09/01-10:22
گزارش خبری/
پیامی از دیار عشق و دلدادگی/پاکیزگی نجف در دست خادمان اعزامی از کرج

از اربعین و زیارت حرم شش گوشه امام حسین(ع) اگر چه جا مانده ام اما پیامی که یکی از زائران و خدمتگزاران حرم که از میان بیش از دویست خادم اعزامی شهرداری کرج به نجف اشرف مشرف شده اند، حالم را دگرگون می کند. پیامی که خواهان اطلاع رسانی شایسته از عملکرد کسانی است که بی دریغ و بی منت، پای در رکاب خدمت به زائران حرم یار گذارده اند...
عادله سادات ارشادی مقدم؛ پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مسئول آموزش و اطلاع رسانی معاونت خدمات شهری شهرداری کرج، کسی است که با حال و هوایی دیگرگونه از اقدامات شهرداری کرج و نیروهایی که به عنوان خادم به نجف اعزام شده اند، گزارش می دهد و اعلام می دارد که عملکرد این افراد برای خدمات دهی به زائران به شدت بی دریغ و در شرایط دشواری انجام می گیرد.

شبیر اربابی؛ احوال زائران و خادمان را با ارسال تعدادی عکس از فعالیت های انجام گرفته به ما رساند و اظهار داشت: شرایط خدمت به گونه ای است که تعدادی از نیروها شب ها را در خارج از چادرها و کانتینرها تا صبح سر می کنند و برای خدمت به زائران از تحمل هیچ رنج و سختی دریغ نمی کننند.

وی بیان داشت: پاکسازی، رفت و روب و جمع آوری زباله های تولید شده توسط زائران تنها بخشی از خدماتی است که توسط این نیروها در نجف اشرف صورت می گیرد و افرا د به صورت شبانه روزی مشغول فعالیت می باشند.

اربابی با اشاره به اینکه افراد مذکور از طریق ستاد اربعین شهرداری کرج در قالب نیروهای خدماتی و پاکبان به نجف اعزام شده اند، ادامه داد: تعداد 240 نیرو در این طرح شرکت کرده اند و تعداد قابل توجهی خودرو و ماشین آلات، از طریق شهرداری های کرج، مشکین دشت، کمالشهر و کوهسار برای اجرای طرح فوق تامین شده است.

به گفته این خادم حسینی، تجمع بزرگ شیعیان در شهرهای نجف و کربلا طی روزهای منتهی به اربعین، با شکوه و زیبایی خاصی برگزار شد و جمعیت بسیار زیادی با حضور در مسیرهای پیاده روی و موکب ها و چادرهایی که برای آنها تدارک دیده شده بود، ارادت خود به آستان مقدس ائمه معصومین(ع) را به نمایش گذاشتند.

وی طی پیام های ارسالی خود به خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری در کرج، یکی از برجسته ترین اقدامات این گروه را پاکسازی شارع امام خمینی(ره) که از اصلی ترین خیابان های نجف اشرف است، بیان و خاطرنشان کرد: تردد زائران در محیطی سالم و پاکیزه به عنوان جلوه ای از حضور شیعیان در یک تجمع عظیم، بخشی از اهداف ما برای اعزام خادمان بود که این امر به لطف خدا و یاری امام حسین(ع) به خوبی محقق شد.

اربابی اذعان داشت: با خدماتی که بیش از 200 نیروی شهرداری های کرج، مشکین دشت، کوهسار و کمالشهر ارائه دادند، روزانه بیش از 50 تن زباله از مسیر ورودی حرم حضرت علی (ع) جمع آوری می شود.

مسئول آموزش و اطلاع رسانی معاونت خدمات شهری شهرداری کرج، اذعان داشت: این میزان زباله از مسیر شارع بحرالنجف حوالی ورودی سلطان نجف حضرت، به طول دو کیلومتر جمع آوری می شود.

عادله سادات ارشادی

اربعین شهرداری کرج نجف
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.