1397/02/08

. شنبه

4/28/2018
کد مطلب : 54286
تاریخ ثبت : 1395/08/22-16:28

تحسین هیئت قضایی استان به دنبال بازدید از پروژه های مدیریت شهری کرج/پروژه های عمرانی مصداق بارز اقتصاد مقاومتی

امروز، شنبه 22 آبان ماه، هیئات قضایی استان از جمله مدیر کل دادگستری و دادستان شهر کرج به همراه مدیران ارشد شهری در محل تعدادی از پروژه های بزرگ شهر حضور یافته و توانستند تنها بخشی از گام های بلند این دستگاه برای پیشرفت و توسعه شهر را از نزدیک مورد مشاهده قرار دهند.
عادله سادات ارشادی مقدم؛ پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، هکتار هکتار اراضی ای که سال های سال هرز رفته و کسی نتوانسته از آن ها چنان که مورد نیاز یک شهر و استانی در معرض هجوم آلاینده های بسیار است، مورد بهره برداری قرار دهد، امروز با تلاش خدمتگزاران عرصه تلاش و جهاد، در حال آبادانی است و این در حالی است که بسیاری از شهروندان و ساکنان ایران کوچک و استان البرز، در جریان دستاوردهایی که مدیریت شهری کرج در دوره چهارم شورای اسلامی به همراه آورده، نیستند یا اطلاعات محدودی از  آن دارند.

وقتی سوار خودروی مخصوص بازدید مدیران شده و پشت گام های آنان مسیرهای کوهستانی بسیاری را تا رسیدن به تنها یک پروژه کلان عمرانی طی می کنیم، تازه بخش کوچکی از تحولات گسترده ای که در سطح شهر در حال وقوع است، قابل مشاهده می گردد.

مسیری که خودروی عبوری ما، که سرنشینان آن را اهالی رسانه مدیریت شهری کرج تشکیل می دادند، در میانه راه رسیدن به نقاط مختلف کوهستانی بزرگراه شمالی شهر کرج باز ماند و ناچار شدیم راهی را تا رسیدن به محل کارگاه پیمانکار، پیاده طی کنیم؛ اما همین راه را دست اندرکاران اجرای طرح هر روزه و چند باره پشت سر می گذارند تا یکی از وقایع و طرح های ارزشمند عمرانی در سطح شهر کرج و استان البرز که نقطه مواصلاتی بیش از 10 استان کشور است ساخته شده و به بهره برداری برسد.

بخش هایی از مسیر بزرگراه شمالی و محل احداث تعدادی از پل های آن، اراضی بوستان بزرگ باغستان که مقرر است یک هزار هکتار جنگلکاری در آن انجام گیرد و تونل بزرگ مهرویلا که دومین تونل بزرگ شهری در کشور محسوب می شود در این روز مورد بازدید مسئولان مذکور قرار گرفت و تشویق و تحسین آنان از عملکرد شورا و شهرداری کرج را به همراه داشت.

شهردار کرج در محل کارگاه عمرانی پروژه بزرگراه شمالی، توضیحاتی را در خصوص همه این طرح ها ارائه داد و از دست اندرکاران خواست حمایت خود را از اجرای این طرح های بزرگ و توسعه ای شهر و استان دریغ نکنند.

علی ترکاشوند تصریح کرد: با برقرار شدن مسیر اجرایی طرح های عمرانی سطح شهر هم اکنون بیش از پنج هزار نفر مشغول به کار می باشند که این امر در مقایسه با تلاش و هزینه های دولتی برای اشتغالزایی بسیار کم هزینه و موثر بوده است.

به گفته وی، اگرچه سطح ارتباط گسترده مدیریت شهری با مردم سبب بروز اشکالات و طرح انتقاداتی از سوی ساکنان و شهروندان می باشد اما نباید از فعالیت های عظیمی که در منطقه برای تحول همه جانبه عمرانی، اقتصادی و اشتغالزایی صورت می گیرد، غافل شد.

پیش بینی تحولات آتی شهر در طرح های عمرانی لحاظ شود

مدیر کل دادگستری استان نیز با تایید عملکرد مثبت و موثر مدیریت شهری کرج، تصریح کرد: احداث این بزرگراه و دیگر طرح های عمرانی شهر کاری بسیار بزرگ و در جایگاه خود ماندگار و تاریخی است که بخصوص از این حیث مدیران باید بکوشند معیارهای آینده نگری و تحولات شهری در سال های آتی را در اجرای آنها مد نظر قرار دهند.

فاضلیان اظهار داشت: سطح توقع مردم با استان شدن البرز بسیار بالا رفته و مدیران باید بکوشند زیرساخت های مناسبی برای آن ایجاد کنند.

وی، اصلی ترین عامل موفقیت شهرداری و شورای شهر کرج در دوره اخیر را وجود همراهی و همدلی میان مسئولان دو بخش عنوان کرد و ادامه داد: به طور قطع اختلافات و نظرات متعدد همه جا هست اما اینکه در نهایت با اتحاد و همدلی کارها پیش برده شوند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

این مسئول تصریح کرد: در این طرح ها نقش مدیریت جهادی به بهترین نحو متبلور و متجلی شده است و  آن به گونه ای است که کار با توکل به خداوند، اتکاء به امکانات و منابع داخلی با قوت و قدرت انجام می شود و منافع مردم بیش از همه چیز در آن لحاظ گردیده است.

پروژه های عمرانی مصداق بارز اقتصاد مقاومتی

دادستان شهرستان کرج نیز در سخنانی کوتاه و در ادامه گفته های مدیر کل دادگستری استان، عملیاتی شدن چنین طرح های بزرگی در سطح شهر و استان را به منزله مصداق بارزی از اقتصاد مقاومتی ارزیابی کرد و ایجاد فضای تولید و اشتغال توسط نیروهای داخلی را از مهمترین شاخصه های اقتصاد مقاومتی دانست که بخشی از آن در این طرح ها بروز یافته است.

حاجی رضا شاکرمی، اظهار داشت: کارهای زیرساختی ارزشمند و بزرگی در حال انجام است که باعث شده این کلانشهر از وضعیت سابق خود که حالتی شبیه به یک روستای بزرگ داشت خارج شده و به معیارهای مرکز استان نزدیک تر شود.

این بازدید تا ساعاتی بعد از ظهر ادامه پیدا کرد و با حضور در محل پروژه تونل مهرویلا به پایان رسید.

عادله سادات ارشادی

پروژه های عمرانی شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.