1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 53662
تاریخ ثبت : 1395/07/15-13:12
شهرداری کرج در هفته ای که گذشت؛
حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع خط قرمز مدیریت شهری کرج است

حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع خط قرمز مدیریت شهری کرج است، درآمدهای پایدار ثروتی ناتمام برای شهرداری ها به شمار می روند، 50 هزار متر خط‌کشی محوری در سطح منطقه 9 کرج انجام شد، جایگاه های تک ردیفی سوخت در سطح مناطق 12 گانه کرج احداث می شود و ... از جمله اخبار منتشر شده در پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، طی هفته گذشته بوده است.
پایگاه خبری مدیریت شهری کرج:

حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع خط قرمز مدیریت شهری کرج است

حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع خط قرمز مدیریت شهری کرج به شمار می رود و کارکنان و مدیرانی که قدم به بیراهه تضییع حقوق شهروندی بگذارند، دیگر جایگاهی در کرسی های خدمت رسانی نخواهند داشت و این اتمام حجتی قاطع با مدیران شهری است. شهردار کلانشهر کرج با بیان مطلب فوق اظهار داشت: فلسفه وجودی نهادها و ادارات جز خدمت رسانی صادقانه و خالصانه به شهروندان و فراهم آوردن مقدمات رفاه حال ایشان نیست بر این اساس کسانی که احساس می کنند بر مردم منتی دارند، جایگاهی در چرخه مدیران ندارند و باید جای خود را به افراد دلسوز، متخصص و متعهد دهند.

درآمدهای پایدار ثروتی ناتمام برای شهرداری ها به شمار می روند
قائم مقام شهردار کلانشهر کرج اظهار داشت: درآمدهای پایدار ثروتی ناتمام برای شهرداریهای کشور به شمار می روند که البته بهره برداری از آنها نیازمند برنامه ریزی مدون و کارشناسی و عملکرد جهادی است.
محمدرضا رضاپور افزود: اتکای شهرداری ها به درآمد حاصل از ساخت و ساز غیرمجاز زیبنده نیست و شاید در کوتاه مدت خزانه شهرداریها را پُر کند اما بی شک در میان و بلند مدت آسیب های بسیاری را به همراه خواهد داشت.وی با بیان اینکه شهرداری ها به منظور تامین سرانه های استاندارد خدماتی، عمرانی، فضای سبز و ورزشی نیازمند دسترسی به منابع مالی هستند، گفت: در این بین کلانشهر کرج دارای پتانسیل های بالقوه ای برای سرمایه گذاری بخش خصوصی است که در صورت معرفی آنها به صاحبان سرمایه می توان افق های روشنی را پیش روی شهرمان قرار داد و منابع پایدار درآمدی را رقم زد.

جایگاه های تک ردیفی سوخت در سطح مناطق 12 گانه کرج احداث می شود
مدیرعامل سازمان پایانه های بار و مسافر شهرداری کرج از احداث جایگاه های تک ردیفی سوخت در سطح مناطق 12 گانه این کلانشهر خبر داد و گفت: این امر با مشارکت بخش خصوصی محقق می شود. مهرداد فیروزبخت این خبر را اعلام کرد و گفت: جایگاه های تک ردیفی سوخت با استفاده از فن آوری های نوین و سرمایه گذاری داخلی به بهره برداری می رسد.این مسئول به تشکیل کار گروه سرمایه گذاری و امکان سنجی احداث این جایگاه ها اشاره کرد و افزود: با دستور شهردار کرج کارگروه ویژه احداث جایگاه های سوخت با حضور نمایندگان حوزه های معاونت حمل و نقل، املاک، معاونت شهرسازی معماری، سازمان پایانه ها و سازمان پارک ها و فضای سبز  تشکیل شد.

نحوه و صدور برگ معاینه فنی خودروها اعلام شد
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری کرج گفت: از سوی وزارت کشور، دستورالعمل ماده 3 آئین نامه اجرایی نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو ها ابلاغ شد.احمد افضلی این مطلب را عنوان کرد و گفت: خسارات جانی و مالی ناشی از وقوع تصادفات در محورهای درون شهری و برون شهری و همچنین آلودگی هوای ناشی از نقص فنی خودروها، انجام معاینه فنی را برای تمامی خودروها لازم و ضروری کرده است.معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری کرج اظهار داشت: بر این اساس در دستورالعمل ماده 3 آئین نامه اجرایی بند 5 ماده 33 قانون وصول درآمدهای دولت اعلامی از سوی وزارت کشور، نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودروها و رده بندی مراکز معاینه فنی مشخص شده است.

لندفیل های بهداشتی در کرج احداث می شود
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از احداث لندفیل های بهداشتی در این کلانشهر خبر داد و گفت: این مهم با هدف کنترل شیرابه های حاصل از پسماندها اجرایی می شود. مجتبی اسکندری با اعلام این خبر و با اشاره به اینکه پروژه های سازمان مدیریت پسماند در سال جاری، متناسب با استانداردهای زیست محیطی اجرا می شود، اظهار داشت: دفن بهداشتی و مهندسی و احداث لندفیل با تکنولوژی خاص از جمله این پروژه هاست که اهمیت ویژه ای دارد.وی در تشریح ابعاد لندفیل ها عنوان کرد: این مخازن با ابعاد 265 متر و در 300 متر و عمق 13 تا 16 متر برای احداث در کرج پیش بینی شده اند.

50 هزار متر خط‌کشی محوری در سطح منطقه 9 کرج انجام شد
مدیر منطقه 9 شهرداری کرج در تشریح اقدامات انجام‌شده در این منطقه همزمان با سال تحصیلی جدید درراستای طرح استقبال از مهر به اجرای 50 هزار متر خط‌کشی محوری و ممتد معابر اشاره کرد.عزیز صدر نژاد عنوان کرد: در ادامه طرح استقبال از مهر در منطقه 7 کرج با هماهنگی‌های صورت گرفته اقدامات گسترده‌ای را در زمینهٔ تجهيز، بهسازي و زيباسازي محوطه مراکز تحصيلي و آموزشی به انجام رسیده است.صدر نژاد با اشاره به اقدامات مؤثر و مثبت واحد ترافیک این منطقه جهت ساماندهی وضعیت ترافیکی شهر از اجرای خط‌کشی محوری به طول پنج هزار متر در سطح منطقه خبر داد و گفت: خط‌کشی‌ها در راستای نظم‌بخشی به ترافیک و همچنین کاهش حوادث انجام می‌شود.

احداث پارک ویژه نابینایان و معلولان در منطقه 6 کرج برای اولین بار
مدیر منطقه 6 شهرداری کرج از اختصاص یک پارک ویژه برای معلولان خبر داد و گفت: یکی از مهمترین نیازهای معلولان و کم‌توانان ایجاد مراکز رفاهی و تفریحی متناسب با وضعیت جسمانی آنها است. علی سلطانی مقدم اظهار داشت: پارک ویژه نابینایان با همکاری سازمان فضای سبز و پارک های شهرداری کرج در جنوب غربی این منطقه واقع در باغ آقا رضایی احداث می شود.سلطانی مقدم بر ارائه خدمات به معلولان تأکید کرد و گفت: یکی از مهمترین نیازهای این قشرایجاد مراکز رفاهی و تفریحی متناسب با وضعیت جسمانی آنان می باشد که براساس تمهیدات اندیشیده شده پارک ویژه معلولان در کرج با هدف ارائه خدمات به این قشر راه‌اندازی می‌شود.

دعوت شهردار کرج برای همکاری شهروندان با ستاد سرشماری
شهردار کلانشهر کرج از شهروندان این منطقه شهری خواست از طریق همکاری موثر و مثبت با ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن، زمینه جمع آوری اطلاعات و داده های دقیق و کاربردی را برای این ستاد فراهم کرده و امکان برنامه ریزی برای اجرای طرح ها و برنامه های توسعه ای و ملی را به وجود آورند. علی ترکاشوند با اشاره به اینکه سرشماری های کشور بنا به ضرورت جامعه با مصوبه مجلس شورای اسلامی طی سال های اخیر به صورت پنج سال یک بار انجام می شود، اضافه کرد: اطلاعات و داده های به دست آمده از این سرشماری ها، محور بسیاری از فعالیت ها و برنامه ریزی های خرد و کلان کشور قرار خواهد گرفت.وی نقش مردم در ارائه اطلاعات صحیح و کامل را به شدت حائز اهمیت ارزیابی کرد و اظهار داشت: یکی از مهمترین پایه ها و اساس های برنامه ریزی در کشور، تعیین دقیق میزان جمعیت و پیش بینی رشد آن طبق برآوردهای متعدد زمانی است که در این زمینه ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن به تناوب اقدام به برگزاری طرح سرشماری کرده و آمار جمعیتی و سکونتگاهی افراد را مورد پایش و آمارگیری قرار می دهد.

کارگاه آموزشی با موضوع "راهکارهای ارتقای ایمنی در حمل و نقل شهری " برگزار شد
با همت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج اولین کارگاه آموزشی این معاونت با محو "راهکارهای ارتقای ایمنی در حمل و نقل شهری " برگزار شد.با همت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری این کلانشهر اولین کارگاه آموزشی با موضوع "راهکارهای ارتقای ایمنی در حمل و نقل شهری " برگزار شد.در این کارگاه آموزشی تمامی کارشناسان و مسئولان حمل و نقل و ترافیک مناطق 12گانه شهرداری ایران کوچک، کارشناسان معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج و کارشناسان سازمان های اتوبوسرانی و تاکسیرانی این دستگاه حضور داشتند تا با آموزش هایی که از سوی دکتر محمدرضا احدی، عضو هیئت علمی پژوهشکده حمل و نقل، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی داده می شود تمهیدات ویژه تری را برای روان سازی ترافیک و افزایش ایمنی معابر شهری اتخاذ نمایند.

گیاه پوششی فیلا جایگزین چمن در کرج می شود
مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج از جایگزینی گیاه فیلا به جای چمن خبر داد و این اقدام را افقی روشن جهت کاهش هزینه های حفظ و نگهداری فضای سبز، همچنین صرفه جویی در مصرف آب دانست. محمدرضا زین العابدینی با اعلام این خبر، از نتیجه پژوهش میدانی و موفقیت آمیز کارشناسان توانمند  سازمان یاد کرد و گفت: در شرایط اقلیمی کشور که حدود 80 درصد مساحت آن خشک و نیمه خشک است، توجه به مدیریت علمی بحران آب بخصوص دربخش فضای سبز از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار می باشد.این مسئول با اشاره به اهمیت مبحث زیبایی شناختی در فضای سبز و تاثیر گیاه فیلا در این زمینه گفت: از مزایای این گیاه می توان طول دوره گلدهی چهار ماهه با گل های بسیار زیبا همچنین رنگ خاص برگ های این گیاه و زیبایی شهر در تمام ماه های سال اشاره کرد.

سلامت خودروهای خدمات موتوری کرج به صورت مداوم کنترل می شود
مدیرعامل سازمان خدمات موتوری شهرداری کرج از کنترل مداوم خودروهای این سازمان جهت ارزیابی سلامت آنها خبر داد و گفت: این امر با هدف سرعت بخشیدن به خدمات رسانی صورت می پذیرد. علیرضا رحیمی با اعلام این خبر گفت: در راستای نگهداری بهینه ماشین آلات سازمان خدمات موتوری شهرداری کرج کار رسیدگی، بازدید، تعمیر و بازسازی دستگاه های سبک و سنگین در مجتمع تعمیرگاهی سازمان به طور مستمر در حال انجام است.این مسئول اضافه کرد: مجتمع تعمیرگاهی سازمان با بهره گیری از عوامل فنی و کارگاهی خود در زمینه های مختلف آهنگری، مکانیکی، تراشکاری، هیدرولیک، جوشکاری، باطریسازی، صافکاری، نقاشی، کارواش، پنچرگیری و سرویس کاری در شیف های مختلف کاری در حال ارائه خدمات می باشد.


وصول مطالبات اصناف به صورت ویژه در سازمان زیبا سازی کرج پیگیری می شود
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج از اهمیت درآمدزایی در سازمان زیباسازی یاد کرد و گفت: وصول مطالبات اصناف در این سازمان به صورت ویژه پیگیری می شود. حسین عطایی با بیان این مطلب، اظهار داشت: توجه ویژه به بحث درآمدزایی در راستای ارائه خدمات بهینه، امری ضروری است و بهره وری از فرصت های موجود، نهادهای خدماتی را در ایجاد سرمایه های پایدار یاری می کند.این مسئول، اکران های تبلیغاتی، وصول مطالبات اصناف و ... را از جمله راه های درآمدزایی سازمان ذکر و بر ضرورت پرداخت به موقع هزینه های جاری توسط پیمانکاران و پرداخت عوارض توسط اصناف تاکید کرد.

اتمام عملیات های عمرانی در خیابان شهرک بهداری/لزوم تحقق اهداف عمران شهری
مدیر منطقه 7 شهرداری کرج با تاکید بر ضرورت تحقق اهداف عمران شهری در کلانشهر کرج تاکید کرد و از اتمام عملیات های عمرانی شامل اجرای طرح های بهسازی جدول‌گذاری خیابان اصلی شهرک بهداری در راستای تامین این مهم خبر داد. سید رضا فیض گفت: در راستای ارتقاء عمران و افزایش رفاه شهروندان عملیات بهسازی معابر و جدول‌گذاری خیابان اصلی شهرک بهداری و کوچه فجر 19 به اتمام رسید. فیض افزود: در راستای ارائه خدمات هر چه مطلوب‌تر و جلب رضایت شهروندان، جدول‌گذاری معابر مذکور انجام و به لحاظ عدم وجود شیب مناسب و عرض کم جداول قدیمی، عملیات تخریب آن‌ها انجام و ضمن احداث جدول نهری جدید با عرض مناسب عملیات نقشه‌برداری، تعیین کد ارتفاعی، عملیات جدول‌گذاری و کانیو به پایان رسید و مورد بهره‌برداری اهالی منطقه قرار گرفت.

بهره برداری از پارک رسالت در منطقه 1 کرج با صرف 14 میلیارد ریال اعتبار
مدیر منطقه 1 شهرداری کرج از بهره‌برداری پارک رسالت در آبان ماه سال جاری خبر داد. علیرضا کیان اظهار داشت: توسعه بوستان‌ها و پارک‌ها در مناطق مختلف از جمله اولویت‌ها و برنامه‌های این منطقه در کرج است.کیان گفت: با توجه به نرخ جمعیت و نیاز مردم به پارک‌ها و بوستان‌ها در نظر داریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش خود را برای ایجاد این فضاها در سال‌جاری دوچندان کنیم.وی با اشاره به اینکه این پارک در شهرک رسالت (عظیمیه) خیابان استقلال شمالی نبش کوی استخر واقع شده است، افزود: پارک مذکور در آیند‌ه‌ای نزدیک با حضور مسئولان افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

 

بنفشه سادات آقایی

حقوق شهروندی تکریم ارباب رجوع قرمز مدیریت
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.