1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 53514
تاریخ ثبت : 1395/07/08-12:20
شهرداری کرج در هفته ای که گذشت؛
فرهنگ را به وظیفه تبدیل کنیم

انتقال تونلی آب از سد کرج کمتر از جنایت نیست / فرهنگ را به وظیفه تبدیل کنیم، ضرورت شناخت و بازسازی نقاط ضعف سازمانی، دولت از بیم افزایش تصادفات جاده ای دور تعطیلات پایان هفته خط قرمز کشیده است و ... از جمله اخبار منتشر شده در پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، طی هفته گذشته بوده است.
انتقال تونلی آب از سد کرج کمتر از جنایت نیست

رئیس شورای اسلامی کلانشهر کرج از پروژه 5 هزار میلیارد تومانی انتقال تونلی آب از سد امیرکبیر به تهران به عنوان یک جنایتِ هولناک زیست محیطی یاد کرد و از وزارت نیرو به دلیل سکوت تلخی که اتخاذ کرده، به شدت انتقاد کرد. محمود دادگو  با بیان مطلب فوق اظهار داشت: پروژه مخرب انتقال تونلی آب سرنوشت مبهم و نگران کننده ای را پیش روی رودخانه کرج قرار داده است و متاسفانه عزم وزارت نیرو برای عملیاتی شدن آن جزم شده است و سازمان حفاظت محیط زیست و سایر مراجع نظارتی نیز سکوت کرده اند یا به محکومیت های زبانی و شعاری بسنده می کنند.

فرهنگ را به وظیفه تبدیل کنیم/ ضرورت شناخت و بازسازی نقاط ضعف سازمانی

قائم مقام شهردار کرج با مهم ارزیابی کردن نشر فرهنگ در سطح کلانشهر کرج به منظور ایجاد فضایی آرام، گفت: ضروری است برای تحقق این مهم فرهنگ به وظیفه تبدیل شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، محمدرضا رضاپور در بازدید از سازمان فرهنگی ورزشی کرج، با بیان اینکه بازدید از نهادهای زیرمجموعه شهرداری به منظور رفع معضلات موجود در آن نهادها صورت می گیرد، اظهار داشت: نهادینه کردن فرهنگ شهروندی یکی از وظایف اصلی سازمان فرهنگی ورزشی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشد. این مسئول توجه به مقوله فرهنگ را یک ضرورت ذکر و عنوان کرد: فرهنگ، زمینه ساز اجرای اقدامات اجتماعی، خدماتی، اقتصادی و... است و در صورت عدم توجه به این مقوله مهم، رسیدن به اهداف کلان غیر ممکن خواهد بود.

دولت از بیم افزایش تصادفات جاده ای دور تعطیلات پایان هفته خط قرمز کشیده است

عضو شورای اسلامی کلانشهر کرج اظهار داشت: دولت از بیم افزایش تصادفات جاده ای دور تعطیلات پایان هفته خط قرمز کشیده است حال آنکه مردم نباید تاوان فقدان زیرساختها را پس دهند. غفور قاسم پور  ادامه داد: در حالی که اکثر کشورهای دنیا از تعطیلات پایان هفته بهره مند هستند و با بهاء دادن به آرامش روحی و جسمی کارکنان بخش های دولتی و عمومی، رشد و شکوفایی اقتصادی را به ارمغان آورده اند اما در ایران هنوز مسئولان به این باور نرسیده اند که تعطیلات آخر هفته ضرورتی انکار ناپذیر برای تقویت بنیان خانواده به شمار می رود. وی با بیان اینکه در سایه گسترش آپارتمان نشینی و محبوس شدن مردم در خانه های با متراژهای بسیار پایین شاهد افزایش آمار افسردگی به ویژه در سنین میانسالی می باشیم، عنوان کرد: بسیاری از افراد در کلانشهرها و جوامع ماشینی به ربات هایی تبدیل شده اند که برای تامین هزینه های سرسام آور زندگی از صبح تا شب کار می کنند و کوره روابط خانوادگی ایشان با همسر و فرزندان نیز سرد و بی رونق است.

بازدید غلامرضایی از پروژه های بازار روز پاسارگاد و مجتمع تجاری ایران زمین

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی کلانشهر کرج صبح امروز از پروژه های در حال احداث بازار روز پاسارگاد و مجتمع تجاری، خدماتی و رفاهی ایران زمین بازدید به عمل آورد و آخرین وضعیت آنها را مورد بازبینی کارشناسی قرار داد. بازار روز پاسارگاد یکی از پروژه های مشارکتی شهرداری کرج با بخش خصوصی است که با 127 غرفه در همسایگی میدان مرکزی تره و بار در جاده محمدشهر در حال احداث می باشد و طبق لایحه ارسالی به شورای اسلامی شهر، مقرر گردیده تا شهرداری کرج علاوه بر سهم 18 غرفه ای خود از این مجموعه، قدر السهم شریک را نیز خریداری نماید. همچنین پروژه مجتمع تجاری، خدماتی و رفاهی ایران زمین نیز در 6 طبقه در منطقه عظیمیه در حال احداث می باشد و سرانه هایی همچون: رستوران، شهربازی کودکان و مراکز متنوع خرید را در قلبِ خود جای داده است که در آن شهرداری کرج در ازای صدور پروانه ساخت و سایر حقوق مادی و معنوی خود، حائز سهم 55 درصدی از مجموع عرصه و اعیان می باشد.

نقش مثبت تقویت اعتماد به نفس در ارتقاء روحیه خود باوری جوانان

عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه اعتماد به نفس نقش اساسی در تقویت روحیه خودباوری و نشاط و سلامت جوانان دارد افزود: مسئولان بایدبا ارائه برنامه های متنوع فرهنگی و آموزش های مختلف در زمینه های استعداد یابی و کسب مهارت به سمت پیشرفت و تعالی سوق خواهند یافت. سعید فیروزگاه ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: تضعیف شخصیت جوانان منجر به عقب نشینی و منزوی شدن آنها گردیده و از سوی دیگر تکریم منزلت و شخصیت، آنها را به حضور فعالانه در صحنه های اجتماعی هدایت می کند که جهت تعیین سرنوشت جوانان خانواده نقش اساسی و حیاتی در این بین دارد. رئیس اسبق کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج معتقد است واگذاری مسؤلیت به جوان، احترام گذاشتن به شخصیت آنان و با اهمیت دانستن آنها در حضور اعضای خانواده، بستگان و دوستان و فراهم کردن آزادی معقول برای او، از شیوه هایی است که احساس دارا بودن پایگاه و موقعیت اجتماعی را در جوان برمی انگیزاند و دیگر نیاز نخواهد داشت تا کمبود شخصیت خود را با خزیدن به درون خود یا پیوستن به باندهای هنجارشکن جبران کند.

کرج با اکران بنرهای مناسبتی محرم تزیین می شود

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج از اکران بنرهای مناسبتی همزمان با آغاز ماه محرم در سطح شهر خبر داد و گفت: این سازمان همچنین اجرای طرح های دیگری در راستای زنده نگهداشتن حماسه عاشورا را در دستور کار خود قرار داده است. حسین عطایی با اعلام این خبر اظهار داشت: بنرهایی با مضامین محرم و فرهنگ عاشورایی همزمان با ماه محرم در سطح شهر نصب می شود. این مسئول سیاه پوش کردن یکپارچه سطح شهر اعم از شوارع، میادین و معابر را از دیگر اقدامات سازمان زیباسازی در ماه محرم اعلام کرد و افزود: با توجه به اهمیت نشر فرهنگ عاشورایی این اقدامات توسط سازمان اجرایی می شود.

انتخاب حرفه آتش نشانی در واقع انتخاب مسیر و اسلوبی برای زندگی است

معاون خدمات شهری شهرداری کرج آتش نشانی را یک حرفه صرف ندانست بلکه آن را تعیین یک شیوه زندگی و حرکت در مسیر تعالی جسم و روح فعالان این عرصه برشمرد. حسن مدیرروستا این مطلب را اعلام کرد و روز آتش نشان را به همه نیروهای فعال در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کشور به ویژه نیروهای این سازمان در شهرداری کرج، تبریک گفت. وی با تاکید بر اینکه شیوه های زندگی هر فرد بر اساس شخصیت و توان وی تعیین می شود، از افرادی که در سازمان آتش نشانی بخصوص در حوزه عملیاتی مشغول به فعالیت هستند به عنوان کسانی یاد کرد که ابعاد ایثارگری و فداکاری روح و شخصیت شان برجسته است و ایمنی و سلامت دیگران را بر زندگی و سلامت خویش مقدم می شمارند.

بودجه جهت افزایش سرانه های ورزشی و فرهنگی در کرج پیش بینی شود

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج با اشاره به کمبود سرانه های فرهنگی و ورزشی در کلانشهر کرج، خواستار پیش بینی بودجه جهت افزایش این سرانه ها شد. حسین عربیان در نشست با قائم مقام شهردار کرج، سازمان فرهنگی را نمادی برای شهرداری دانست و گفت: با توجه به این مهم افزایش سرانه های فرهنگی و ورزشی باید در اولویت کاری سازمان قرار گیرد که این امر نیازمند بودجه مناسب می باشد. این مسئول، استفاده بهینه از فضاهای موجود را نوعی عملکرد مثبت در راستای تحقق شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی ذکر کرد و گفت: اصلاح ساختار اداری صورت گرفته در آینده ای نزدیک اقدامات مناسبی در این راستا صورت می گیرد.

نازنین فرضی زاده

شهردار کرج بزرگراه شمالی
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.