1397/02/08

. شنبه

4/28/2018
کد مطلب : 53200
تاریخ ثبت : 1395/06/25-13:33
نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج:
لزوم برنامه ریزی و آموزش جهت ارتقا فرهنگ ترافیک

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج، ترافیک را یک معلول چند وجهی عنوان کرد و افزود: برای رفع این معضل باید برنامه ریزی و آموزش مدون جهت ارتقاء فرهنگ ترافیک تدوین شود.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج، ترافیک را یک معلول چند وجهی عنوان کرد و افزود: برای رفع این معضل باید برنامه ریزی و آموزش مدون جهت ارتقاء فرهنگ ترافیک تدوین شود.
 
محمد علی بخشی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با بیان این مطلب اظهار داشت: باید با ارائه برنامه های کوتاه مدت و دراز مدت مردم را در حل مشکلات ترافیک سهیم کرده تا از این طریق اثرات منفی ناشی از ترافیک را به حداقل رساند.
 
وی معتقد است، اجرای طرح ترافیکی نیازمند برنامه ریزی، آموزش و اجرا است تا با یک کار مهندسی و کارشناسی به اهداف حمل و نقل و ترافیکی مدیریت شهری دست یابیم.
 
محمد علی بخشی در ادامه سخنان خود به نقش کلیدی آموزش و پرورش در آموزش های ترافیکی به دانش آموزان اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش به لحاظ نقش مهم آموزشی و تربیتی خود در قبال آینده سازان این مرز و بوم، دارای سهم عظیمی در تحولات فرهنگی و اجتماعی می باشد و از آنجا که برنامه های گوناگون آموزشی و تربیتی آن سراسر کشور را تحت پوشش قرار داده و کودکان، نوجوانان و جوانان مخاطبین اصلی آن می باشند، طبعا نفوذ تعالیم و آموزشهای آن به درون خانواده ها نیز انکار پذیر است.
 
وی گفت: جهت ارتقای فرهنگ ترافیك و در نتیجه افزایش ایمنی و كاهش تصادفات، محیط های آموزشی به جهت موثر بودن بر رفتارهای انسانی و تاثیر متقابل محیط  و فرد بر هم می توانند در رفتار سازی انسان ها موثر باشند که از جمله آنها می توان به محیط های خانواده، مهدهای کودک، دبستان، متوسطه آموزش در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اشاره کرد.
 
علی بخشی ادامه داد: خانواده از طریق کارکردهای آموزشی رسمی و غیر رسمی به  فرهنگ سازی در زمینه ترافیک پرداخته و فاصله بین شایستگی های موجود با شایستگی های مطلوب را پر می کند و این فرصت را فراهم می کند که کودک توانمندی های خود را بشناسد و امکان استفاده از این استعدادها را نیز فراگیرد.
 
این عضو شورا معتقد است، آموزش فرهنگ ترافیک به فرزندان توسط خانواده به خصوص والدین با هدف تثبیت و اصلاح رفتار ترافیکی باید در جامعه صورت پذیرد، و باید فرهنگ ترافیک را همانند سایر عناصر فرهنگی برای کودک و نوجوان خود تشریح کنیم تا آن جا که درک درستی از وضع قوانین و مقررات ترافیکی در اذهان آنها شکل گیرد.

رویا منیری

شورا
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.