1397/03/06

. يكشنبه

5/27/2018
کد مطلب : 53062
تاریخ ثبت : 1395/06/18-11:36

نقش دوره چهارم شورا در آبادانی کرج/برپایی همایش "صدای آب نمی آید"

گفته های شهردار کرج در خصوص نقش دوره چهارم شورای اسلامی این شهر برای ایجاد آبادانی، اشاره قائم مقام شهردار به ضرورت برنامه ریزی و توجه به اصول توسعه پایدار شهری، برگزاری همایش "صدای آب نمی آِید"، برپایی همایش بصیرت خانواده در کرج مطالب و اخباری بود که طی هفته گذشته در پیشخوان اخبار شهرداری این کلانشهر قرار داشت.
ترکاشوند:
دوره چهارم شورای شهر تکیه گاه مدیریت اجرایی شهر بوده است

شهردار کرج، با تاکید بر اینکه بیش از 6 اصل و یک فصل از قانون اساسی به موضوع شوراها اختصاص داده شده و آنها را به عنوان یکی از مهمترین ارکان تصمیم گیری شهر و کشور مطرح کرده است، حمایت ها و تصمیمات شورای اسلامی شهر کرج در دوره چهارم را زمینه اجرای اقدامات گسترده شهرداری بخصوص در حوزه عمران عنوان کرد.

علی ترکاشوند این مطلب را عنوان کرد و بیان داشت: شوراهای اسلامی شهر که ذات آنها طبق کلام مقدس قرآن کریم بر تفکر جمعی و مشورت استوار است، یکی از موثرترین و بهترین مراجع تصمیم گیری و برنامه ریزی در خصوص موضوعات شهری هستند.


رضاپور:
توسعه پایدار شهری نیازمند نگاه جامع، آینده‌نگر و برنامه‌محور می باشد

قائم مقام شهردار کرج با بیان اینکه شهرها نیازمند تدبیری مناسب برای رسیدن به توسعه پایدار هستند و نگاه سنتی قادر نیست از چالش های پیش رو بکاهد، خاطر نشان کرد: انبوهی از چالش‌ها و مشکلات همچون بهداشت، آموزش، رفاه و سلامت برای شهروندان، ضرورت تدارک خدماتی جدید را بیش از پیش در امر توسعه پایدار نمایان می کند و مدیریت شهری این کلانشهر با جدیت هر چه تمام پیگیر اتخاذ راهکارهایی اساسی در این زمینه است.

محمدرضا رضاپور عنوان کرد: توسعه پایدار شهری شامل ارائه راه حل هایی در مقابل الگوه های سنتی و کالبدی، اجتماعی و اقتصادی است تا بتوان با استفاده از این روند کاملا علمی و به روز از شکل گیری مسائلی نظیر نابودی منابع طبیعی، تخریب اکوسیستم ها، رواج بی عدالتی، آلودگی، افزایش بی رویه جمعیت و پائین آمدن کیفیت زندگی انسان ها جلوگیری کرد.


با هدف هشدار جدی برای مقابله با بحران کم آبی؛
همایش "صدای آب نمی آید" با محوریت الگوی صحیح مصرف آب برگزار شد

همایش "صدای آب نمی آید" به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج، استانداری البرز، مدیریت بحران استان و سایر نهادهای ارشد شهری و استانی برگزار شد تا به این وسیله و از طریق اجرای برنامه های فرهنگی و هنری زنگ خطر بحران کم آبی در کشور به گوش شهروندان برسد و با ایجاد زمینه های بیشتر برای مشارکت های مردمی راهکارهایی راهگشا جهت مقابله با این سونامی جهانی اتخاذ گردد.


در سومین سال متوالی؛
همایش بصیرت خانواده در کرج برگزار شد

سومین همایش بصیرت خانواده به همت پایگاه بسیج شهید سلطانی و با مشارکت معاونت فرهنگی شهرداری کرج برگزار شد.

این همایش با حضور خانواده بسیجیان پایگاه شهید سلطانی در سالروز ازدواج آسمانی امیرالمومنین، حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) در محل پارک بانوان برگزار شد. شناخت بهتر خانواده ها در مباحث تهدیدها و فرصت های پیش رو در وحدت بنیان خانواده، راهکارهای داشتن خانواده ای موفق، کارآمد، ممتاز و نمونه از مباحث سخنرانی در این همایش بود.بازدیدمعاون دادستانی کرج از روند احداث بزرگراه کمربند شمالی (همت) کرج

معاون دادستان کرج به همراه مدیر منطقه 7 کرج از روند احداث پروژه بزرگراه کمربند شمالی (همت) کرج بازدید کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه مدیریت شهری کرج، علی رضوان منش معاون دادستانی کرج به همراه سید رضا فیض مدیر منطقه 7 کرج، از روند احداث بزرگراه کمربند شمالی (همت) کرج بازدید کرد.با صرف 2 میلیارد ریال اعتبار؛
2 هزار مترمربع از معابر منطقه 7 کرج با عملیات جدول‌گذاری بهسازی شد

مدیر منطقه 7 شهرداری کرج از آغاز عملیات جدول‌گذاری در این منطقه به طول دو هزار مترمربع و با صرف اعتباری بالغ‌بر دو میلیارد ریال خبر داد.

سید رضا فیض، هدف از اجرای این عملیات را هدایت آب‌های سطحی عنوان کرد و گفت: اجرای عملیات جدول‌گذاری در دو جهت از ابتدای تقاطع خیابان پیروزی آغازشده است که حاشیه پارک بهارستان نیز جزء پروژه مذکور می‌باشد.


با هدف خدمت رسانی بهتر؛
آزمون آمادگی جسمانی پرسنل سازمان آتش نشانی کرج برگزار شد

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج از برگزاری آزمون آمادگی جسمانی پرسنل این سازمان خبر داد و گفت: این آزمون با هدف خدمت رسانی بهتر اجرا شده است.

سهراب شهبانی با اعلام این خبر اظهار داشت: این آزمون هر سال به منظور افزایش سرعت پرسنل در اجرای عملیات برگزار می شود.


شهرداری کرج بر سکوی سوم پنجمین مسابقات والیبال ساحلی کلانشهر های کشور

در پنجمین دوره از مسابقات والیبال ساحلی کلانشهر های کشور، کرج موفق به کسب مقام سوم شد.

مسابقات والیبال ساحلی به میزبانی رشت از تاریخ ششم شهریور ماه سال جاری لغایت یازدهم همان ماه برگزار شد. این مسابقات با حضور هشت تیم در دو گروه برگزار شد، تیم های مشهد، اصفهان، قم، اراک، رشت، کرج، تبریز و ارومیه در این دور از مسابقات با هم به رقابت پرداختند.


آغاز عملیات تجهیز سایت تعمیرگاهی خودروهای سبک و سنگین

مدیرعامل سازمان خدمات موتوری شهرداری کرج از آغاز عملیات تجهیز بزرگترین سایت تعمیرگاهی خودروهای سبک و سنگین در استان البرز خبر داد و گفت: این عملیات توسط سازمان خدمات موتوری کرج اجرایی می شود.

علیرضا رحیمی با اعلام این خبر اظهار داشت: آغاز تجهیز کارگاهی بزرگترین سایت تعمیرگاهی خودروهای سبک و سنگین در استان البرز در زمینی به مساحت 2700 متر صورت می پذیرد.


همزمان با هفته دولت؛
2 ایستگاه آتش نشانی در کرج افتتاح شد

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج از افتتاح دو ایستگاه آتش نشانی در این کلانشهر همزمان با هفته دولت خبر داد.

سهراب شهبانی با اعلام این خبر اضافه کرد: پس از تحقیقات مطالعاتی و میدانی در خصوص پراکندگی جغرافیایی و جمعیتی در بافت شهری به منظور سرعت بخشیدن در امر خدمت رسانی مطلوب مقرر شد تعداد ایستگاه های آتش نشانی افزایش یابد. در این راستا سازمان آتش نشانی اقدام به احداث ایستگاه آتش نشانی در دو نقطه از شهر کرد.


مقام سوم مسابقات فوتسال کلانشهرهای کشور از آن تیم شهرداری کرج شد

تیم شهرداری کلانشهر کرج موفق به کسب مقام سوم مسابقات فوتسال شهرداری های کلانشهرهای کشور شد.

مسابقات فوتسال کلانشهرهای کشور به میزبانی کرج از تاریخ 11 لغایت 16 شهریور سال جاری برگزار شد. در پایان این مسابقات که با حضور 12 تیم شامل کلانشهرهای تبریز، اراک، مشهد، قم، اصفهان، شیراز، رشت، کرمانشاه، کرمان، ارومیه و کرج برگزار شد، تیم های مشهد، اصفهان، قم وکرج به دیدار نیمه پایانی راه یافتند.


شاه‌محمدی خبرداد:
بالغ‌بر 1000 تن آسفالت در سطح منطقه 5 شهرداری کرج توزیع شد

مدیر منطقه 5 شهرداری کرج از پخش یک هزار و 500 تن آسفالت بااعتباری بالغ بردو میلیارد و 500 میلیون ریال به‌منظور لکه‌گیری آسفالت معابر در سطح منطقه طی دو هفته گذشته خبر داد.

مرتضی شاه‌محمدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، اظهار داشت: عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت در معابر این منطقه طی دو هفته گذشته بالغ بر دو میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه در برداشته است که این طرح در سطح منطقه تا مرتفع شدن مشکلات و ساماندهی معابر به‌صورت مطلوب ادامه خواهد داشت.


باهدف افزایش ضریب ایمنی؛
بیش از 3 هزار متر خط‌کشی محوری در منطقه 1 کرج انجام شد

مدیر منطقه 1 شهرداری کرج، عنوان کرد: باهدف افزایش ضریب ایمنی ، این منطقه اقدام به اجرای سه هزار و 500 متر خط‌کشی محوری و منقطع و ممتد در سطح این منطقه کرده است.

علیرضا کیان بابیان اینکه خط‌کشی خیابان جزء مبلمان شهری محسوب می‌شود اظهار داشت: خط‌کشی معابر یکی از اقدامات اصلی این سازمان در راستای ایمنی و نظم دهی به ترافیک شهر است لذا این امر تأثیر بسزایی در نظم ترافیکی و کاهش تصادفات دارد.


جمع آوری عوامل فروش مواد غذایی غیربهداشتی در خیابان شهید بهشتی کرج

معاون خدمات شهری شهرداری کرج از اجرای طرح ضربتی جمع آوری جگرکی ها و مواد غذایی غیربهداشتی در خیابان شهید بهشتی خبر داد و این اقدام را در راستای تامین سلامت و بهداشت شهروندان عنوان کرد.

حسن مدیرروستا این خبر را اعلام کرد و اظهار داشت: عملیات فوق طی دو شب متوالی به اجرا درآمد و ضمن آن 50 مورد بساط افرادی که در نقاط مختلف خیابان شهید بهشتی اقدام به فروش مواد غذایی غیربهداشتی از جمله جگر می کردند، جمع آوری شد.

وی گفت: همچنین در پی این عملیات ضربتی، تعداد 30 دستگاه خودرو مختص این افراد، جمع آوری و توقیف شد.


با صرف بیش از 300 تن آسفالت:
سرعت‌گیرهای پلاستیکی از سطح معابر منطقه 4 کرج جمع‌آوری شدند

مدیر منطق 4 شهرداری کرج از جمع آوری سرعت‌گیرهای پلاستیکی از سطح معابر این منطقه و اجرای سرعتگاهای آسفالتی با صرف 340 تن آسفالت خبر داد.

امیرحسین کاظمینی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، عنوان کرد: در راستای تأمین امنیت جانی عابرین پیاده، تسهیل در عبور و مرور شهروندان و کاهش تصادفات رانندگی، حوزه حمل‌ونقل و ترافیک منطقه 4 کرج اقدام به برچیدن سرعت‌گیرهای پلاستیکی نموده است.


با اعتباری 130 میلیون تومانی؛
اصلاح هندسی بلوار گلزار غربی به اتمام رسید/ آغاز عملیات روانسازی ترافیک در بلوار علامه جعفری

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج از اتمام عملیاتاصلاح هندسی بلوار گلزار غربی با هدف افزایش ایمنی وسایل نقلیه و کاهش سوانح رانندگی خبر داد.

احمد افضلی این مطلب را عنوان کرد و گفت: اصلاح هندسی معابر باعث ایمن سازی و ارتقاء سطح کیفی خیابانها می شود و از سویی دیگر روان سازی ترافیک در خیابانها و کاهش تصادفات رانندگی را به دنبال دارد.

 

عادله سادات ارشادی

شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.