1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 52996
تاریخ ثبت : 1395/06/16-09:05
خدمت بی منت در ورطه اقدام و عمل؛
مدیریت شهری کرج و تبلور جهاد عمرانی در سال «اقتصاد مقاومتی»

در سالی که با نفس گرم رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده است، شاهد تبلور جهاد عمرانی مدیریت شهری کرج در مسیر ارائه خدمت بی منت به مردم شریف می باشیم و پروژه های عمرانی و خدماتی یکی پس از دیگری در مدار بهره برداری قرار می گیرند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، چند روز قبل بود که کلانشهر کرج شاهد بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح حامی با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال بود؛ پروژه ای که موجب روان سازی ترافیک در یکی از پرتردد ترین مناطق البرز می شود و طی سالهای قبل به دلیل «کمبود اعتبار» و عدم تملک معارضین ملکی از قرار گرفتن زیر بار ترافیکی باز مانده بود.
 
در شرایط کنونی که شهرداری های کلانشهرها و مراکز استان ها به دلیل رکود در صنعت ساختمان سازی و کاهش منابع درآمدی حتی قادر به پرداخت حقوق و مزایای پرسنل نیستند و بسیاری از پروژه های اولویت دار عمرانی و خدماتی به حالت تعطیل و راکد در آمده اما شاهدیم که در سایه همدلی و همزبانی اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و سایر کابینه مدیران شهری کرج، پروژه های عمرانی در مرکز البرز مطابق با سیاست های «اقتصاد مقاومتی» پیش می روند و تقدیم شهر و شهروندان می گردند.
 
مدیریت شهری کرج در کشور پیشرو است
 
فرماندار کرج در همین ارتباط می گوید: مدیریت شهری کرج در شرایط کنونی در نظام شورایی کشور پیشرو است و به الگویی برای سایر شهرها تبدیل شده است. این دستاورد محصول اتحاد و انسجام مسئولان شهری در فصل رکود درآمدی می باشد.

محمد تقی ایرانی اضافه کرد: کلانشهر کرج به جهت خدمات جهادی صورت گرفته از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری، رنگ و بوی کار و خدمت به خود گرفته است و شهروندان نیز در گوشه گوشه شهر شاهد به ثمر نشستن طرح های مختلف خدماتی هستند.

 
وی با بیان اینکه مشکلاتی همچون ترافیک، آلودگی هوا و فقر سرانه های خدماتی موجبات نگرانی مردم و کارشناسان را فراهم آورده اند، عنوان کرد: البته مدیریت شهری کرج در رابطه با حل مشکلات شهری بی تفاوت نبوده و فعالیت های گسترده ای را در دستور کار قرار داده است که افتتاح تقاطعات غیرهمسطح از نمونه آن می باشد.
 
اتحاد مسئولان شهری کرج در کشور بی نظیر است
 
سخنگوی پارلمان شهری کرج می گوید: اتحاد و انسجام مسئولان شهری در سطح کشور بی نظیر است و در سایه این همدلی و همزبانی شاهد به ثمر نشستن کارهای کلانی هستیم که به واسطه آنها، مرکز البرز به کارگاه بزرگ عمرانی و سازندکی تبدیل شده است.
 
غفور قاسم پور ادامه داد: کلنگ زنی پروژه هزار میلیارد تومانی بزرگراه شمالی و کمربندی جنوبی که کلان ترین پروژه عمرانی تاریخ کرج پس از مترو به شمار می رود، نشانگر همدلی مسئولان شهری در مسیر خدمتگزاری صادقانه و خالصانه دارد و بی شک به واسطه این فعالیتها افق های بسیار روشنی پیش روی شهرمان قرار خواهد گرفت.
 
وی با تاکید بر اینکه اختلافات بیهوده آفتی بزرگ برای فضای وحدت و همدلی به شمار می رود، خاطر نشان کرد: حفظ وحدت و همدلی در بین مسئولان شهری کرج از توصیه های جدی بزرگان استان در مقطع زمانی کنونی به شمار می رود، چرا که ساختمان نیکان و تالار شهیدان نژاد در حال حاضر به مقر فرماندهی «اقتصاد مقاومتی» در سطح البرز تبدیل شده اند.
 
این مسئول شهری اظهار کرد: در حالی که حسرتِ افتتاح پروژه های کلان عمرانی و خدماتی طی سالیان قبل به قلبِ کرج و کرجی ها نشسته بود اما اکنون پروژه های چند ده میلیارد تومانی یکی پس از دیگری در مدار بهره برداری قرار می گیرند و با هدف اعتلای شهری و تقویت رفاه اجتماعی تقدیم شهر و شهروندان گرامی می شوند.
 
شهردار کرج عضو بیست و دوم شورای اسلامی شهر است
 
رئیس شورای اسلامی شهر کرج باور دارد که علی ترکاشوند شهردار این کلانشهر عضو بیست و دوم پارلمان شهری ایران کوچک است و در سایه این اتحاد و همدلی است که بسیاری از پروژه ها و فعالیت های نیمه تمام به ثمر نشسته و جهاد عمرانی تا این حد جلوه گر شده است.
 

محمود دادگو با اشاره به افتتاح پروژه هایی همچون: فاز نخست تقاطع غیرهمسطح شهدای حصارک، پل شهدای پلیس، زیرگذر شهدای غواص، پل روگذر شهدای ارتش، فاز نخست پل مکمل شهید سلطانی، فرهنسگرای شهید آوینی، پل های حافظ و حامی، بلوار سربازان گمنام و... با اعتباری بالغ بر میلیاردها تومان، گفت: دوره چهارم مدیریت شهری کرج در حوزه عمرانی بسیار موفق عمل کرد و این مهم مورد تاکید مسئولان ارشد کشوری و استانی نیز قرار گرفته است.
 
وی با تاکید بر اینکه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کرج با تاسی از منویات و مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی به دنبال پیاده سازی مبانی و راهبردهای «اقتصاد مقاومتی» در اقتصاد شهری هستند، بیان داشت: به حمد الهی و با چنگ زدن مسئولان شهری ایران کوچک به ریسمان نجات بخش اتحاد و همدلی و با در پیش گرفتن عزم ملی و مدیریت جهادی، شاهد تبدیل این کلانشهر به کارگاه بزرگ عمرانی و سازندگی هستیم و همگان از آثار و ثمراتش بهره مند شده اند.
 
شهردار اسبق کلانشهر کرج توضیح داد: همگان باید قدردان فضای وحدت و تعامل کنونی باشند و از دامن زدن به اختلافات بیهوده پرهیز کنند؛ چرا که مرکز البرز پس از سالها در شرایطی قرار گرفته است که فضا برای کارهای عمرانی و استارت پروژه های کلان همچون بزرگراه شمالی بسیار مهیا و ایده آل می باشد و هیچ تضمینی برای تداوم این روند در آتی وجود ندارد.
 
نام کرج به واسطه پروژه کلان عمرانی و خدماتی پرآوازه شده است
 
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی می گوید: نام البرز و کرج به واسطه افتتاح پروژه های کلان عمرانی و خدماتی پرآوازه شده است و بی شک این دستاوردها مرهون وحدت، همدلی، همزبانی و اتحاد مسئولان شهری است و شاهد تحقق مبانی «اقتصاد مقاومتی» هستیم.
 
عزیز اکبریان با بیان اینکه کشور به واسطه تحریم های ناعادلانه کشورهای غربی و همچنین برخی سوء مدیریت ها دچار بحران درآمدی شده و شهرداریها نیز به خصوص در کلانشهرها و مراکز استانها با تبعات ناشی از رکود اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند، اظهار کرد: بر خلاف این ماجراها اما در کرج شرایط دیگری حاکم است و کیفیت و کمیت کارهای عمرانی و خدماتی حتی فراتر از گذشته شده و هیچ اثری از رکود و تعطیلی در روند اجرای پروژه ها مشاهده نمی گردد.
 

وی عنوان کرد: در حالی که برخی شهرداریها و شوراهای شهرهای کشور درگیر زد و بند شده و پای دستگاه قضا و سایر نهادهای نظارتی را به میان کشیده اند اما در کرج شاهد مُهر تایید مسئولان ارشد اجرایی و نظارتی استان بر عملکرد مدیریت شهری می باشیم و این ها نشانگر عملکرد معقول و سنجیده مسئولان شهری است و به حمد الهی شورای چهارم کرج در انتخاب شهردار بسیار سنجیده عمل کرد و امروز اثرات مثبت این انتخاب صحیح در حالی متجلی شدن است.
 
گرچه مجالی برای طرح نقطه نظرات دیگر مسئولان استانی و شهرستانی نیست اما دوره چهارم مدیریت شهری کرج در حالی رو به پایان عمر خود می رود که رد پای خوب و ماندگاری از خود به جای گذاشته و همانطور که شاهدیم با گذشت زمان بر عناوین پروژه های کلان افتتاح شده یا در دست اقدام افزوده می شود و باید خداوند متعال را برای فصل کنونی اتحاد و همدلی مسئولان شهری شاکر بود و برای آن هزاران سجده شکر به جای آورد.


 

شورای شهر کرج شهرداری
ملیحه اکبری
.چاپ مطلب
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.