1397/03/06

. يكشنبه

5/27/2018
کد مطلب : 52935
تاریخ ثبت : 1395/06/13-07:32
طی یکسال گذشته؛
کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج خوش درخشید/ اهتمام دراجرای پروژه های ملی و زیربنایی

کمیسیون عمران از جمله کمیسیون های شورای اسلامی شهر کرج می باشد که به رغم مشکلات اقتصادی و با توجه به رکود اقتصادی حاکم در کشور و کلانشهر کرج توانسته است با تصویب لوایح عمرانی اقدامات موثری را در شهر به اجرا در آورد.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، اگر چه نقاط ضعف در این حوزه نیز به چشم می خورد اما تحرک و پویایی این کمیسیون و اهتمام ویژه رئیس کمیسیون عمران باعث شده تا شهر به کارگاه عمرانی تبدیل شود و اقدامات شایسته و ماندگار در شهر اجرا شود.

اولویت بندی در حوزه های عمرانی و توجه به پروژه های ملی و حمایت و همدلی اعضای شورای شهر باعث شده تا مدیریت شهری با عزمی جدی و اهتمام ویژه شاهد بهره برداری از پروژه هایی بوده است که در مدت زمان کمتر از موعد در شهر به نمایش گذاشته شده به نحوی که به گفته کارشناسان، شهر به مولفه های توسعه نزدیک تر شده است.
 
سعید فیروزگاه رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه از دغدغه های اصلی کمیسیون عمران اجرای پروژه هایی است که نیاز مبرم شهر و شهروندان بوده و به کاهش ترافیک و سلامت تردد می انجامد، اظهار داشت: ما در کمیسیون عمران بر آن شدیم تا در اجرای پروژه های عمرانی از کارهای سلیقه ای پرهیز کرده و به دنبال کارهای زیربنایی و تخصصی برویم.
 
اهتمام در اجرای پروژه های ملی و زیربنایی

به گفته وی ایجاد زیرساخت های شهری و زیربنایی شهر را متحول نموده و منجر به تحولات عمده شهری می شود.
 
فیروزگاه با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام "اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل"، اذعان داشت: قطعاً شهروندان و مسئولین شهری شاهد تحقق این شعار در اجرای پروژه های شهری بوده اند که مدیریت شهری با تدابیر کارشناسانه اقدام به اجرای پروژه های کلان شهری نموده و با کاهش هزینه های مازاد، به تحقق شعار سال نزدیک شده است.
 
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج در ادامه به تشریح پروژه های شهر در یکسال اخیر پرداخت و گفت: بهره برداری از تقاطعات شهدای پلیس، پل حامی، پل مکمل حافظ، تقاطع غیر همسطح میانجاده، پل حصارک، تقاطع ماهان، پل مکمل شهید سلطانی و  پل شهیدان حیدرخانی از جمله اقدامات عمرانی مدیریت شهری بوده که با عزم جدی شورای شهر و همدلی شهرداری به ثمر نشسته است.
 
فیروزگاه کلنگ زنی ابر پروژه بزرگراه شمالی را از دیگر اقدامات ماندگار و ارزنده شهر دانست و افزود: در اجرای این پروژه مهندسی ارزش به عنوان رویکرد کارگروهی، سیستماتیک، و خلاقانه و با هدف ارتقای ارزش این پروژه  از طریق کاهش هزینه و افزایش طول عمر طرح و افزایش کیفیت به اجرا در می آید که در این راستا حذف هزینه های غیر ضروری نیز پیش خواهد رفت.
 
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: یکی از چالش هایی که امروزه در پروژه های شهری کمتر مورد توجه قرار گرفته است پژوهش در مدیریت ساخت و ساز و عمران شهری می باشد که پیامد آن ایجاد مشکلات بسیاری در اکثر فرایندهای اجرایی پروژه های عمرانی است؛ برای برون رفت از این مشکلات باید از تکنیک ها و تئوری های متعدد مهندسی ارزش بهره جست.
 
سعید فیروزگاه در پایان خاطرنشان ساخت: امید است تا قبل از پایان دوره چهارم شورای اسلامی شهر کرج شاهد رشد و شکوفایی بیشتر در مباحث عمرانی و توسعه شهری باشیم.

رویا منیری

شورا
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.