1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 52675
تاریخ ثبت : 1395/06/01-14:22
طی بازدید میدانی؛
اعضای شورای شهر کرج به تماشای پروژه های در دست اقدام نشستند

شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر، صبح امروز با حضور در محل اجرای تعدادی از پروژه های کلان عمرانی، به رسد اقدامات و فعالیت های عمرانی مدیریت شهری در راستای تکمیل آنها پرداختند و همچنین به بررسی موانع و مشکلات پیش روی اجرای این پروژه ها اقدام نمودند.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی اصغر کمالی زاده معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج  در حاشیه بازدید از تقاطع شهید آجر لو بیان داشت: تقاطع غیر هم‌سطح شهید آجر لو تا پایان شورای چهارم بااعتباری بالغ‌بر 29 میلیارد و 400 میلیون تومان بهره‌برداری می‌شود.
 

وی بابیان اینکه  در اجرای این تقاطع سعی شده با حفظ وضع موجود کمترین تملک و معارضات را داشته باشیم، گفت: اقدام این قرارداد از مهرماه سال 94 آغازشده و مدت آن دو سال پیش‌بینی‌شده است اما با توجه به اینکه پروسه زمانی افتتاح آن به بعد از انتخابات شورا می‌رسید، با فشرده‌سازی در بحث زمان‌بندی سعی داریم افتتاح این پروژه قبل از پایان شورای چهارم به بهره‌برداری برسد.
 

کمالی زاده افزود: در این تقاطع رفع معارض مهمی ازجمله مرکز اصلی مخابرات شهر واقع در جنوب شرقی پروژه وجود دارد؛ به طور کلی هر کابل مخابراتی واقع در سطح شهر به‌نوعی در این تقاطع قرار گرفته است.
 
وی اذعان داشت: یکی از معارضات اصلی ما ایستگاه مترویی است که در مسیر پروژه وجود دارد و تعاملات فی‌مابین با قطار شهری باوجود مشکلات شرکت سابیر در حال انجام است این امکان وجود دارد که بعد از رفع معارض آب و فاضلاب که حداکثر تا 45 روز آینده است، یک لاین زیرگذر شمال به جنوب را به‌صورت کارگاهی آسفالت کنیم و ترافیک را به این محل هدایت کنیم.
 

این مسئول به بحث تملکات این پروژه اشاره کرد و افزود: تملک سپاه یکی از مهم‌ترین تملکاتی است که در مسیر این پروژه وجود دارد، قبل از اجرای طرح این بررسی را انجام دادیم که در صورت عدم توافق این تملکات ما را از بهره‌برداری طرح بازندارد.
 

در ادامه این بازدید اعضای شورای شهر در محل اجرای  پروژه مهر ویلا حاضر شدند که در این راستا، علی ترکاشوند، شهردار کرج نیز با پیوستن به این جمع به تشریح این پروژه پرداخت.
 

علی ترکاشوند در تشریح مشخصات پروژه مهر ویلا اذعان داشت: با توجه به وسعت و عظمت این پروژه و نیز معارضانی که در آن وجود دارد، بر اساس برنامه‌ریزی در هفته دولت سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد که در حال حاضر این پروژه بیش از 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
 

شهردار کرج خاطرنشان کرد: طول کل زیرگذر حدود یک هزار و 800 متر، سطح کل عرشه‌ها بالغ‌بر 5 هزار و 500 مترمربع، طول تونل مترو 600 متر، طول ساختمان ایستگاه مترو 180 متر طول، سطح ساختمان تجاری 12 هزار مترمربع و حجم کل خاک‌برداری نیز بالغ‌بر 600 هزار مترمکعب است.
 

به گفته شهردار کرج، 10 هزار مترمربع پروژه تجاری نیز روی تونل این پروژه طراحی و اجرا می‌شود که بالای ۲۵۰ میلیارد تومان ارزش دارد و بیش از ۶۰ درصد هزینه‌های پروژه را رفع خواهد کرد.
 

وی اذعان داشت: زیرگذر مهرویلا بعد از تونل نیایش تهران، بزرگ‌ترین تونل شهری است و غیرازآن در شهرهای کشور پلی به این عظمت و بزرگی ساخته نشده است که این‌یک شاخص و ارزش مهم و ارزشمند برای کلانشهر کرج به شمار می‌آید.
 

گفتنی است اعضای شورای شهر ، شهردار و معاون فنی عمرانی شهرداری کرج از ادامه بلوار ماهان و تقاطع غیر هم‌سطح حصارک نیز بازدید به عمل آوردند.
 
زهرا قاسمی

شورای شهر کرج شهرداری
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.