1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 52668
تاریخ ثبت : 1395/06/01-10:32
رئیس کمیسیون فرهنگی خبر داد:
اجرای طرح های مرتبط با ارتقای فرهنگ عمومی از سوی مدیریت شهری کرج

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه برنامه های فرهنگی مدیریت شهری طبق سیاست گذاری های انجام شده در شورای اسلامی شهر اجرایی می شود، افزود: اجرای برنامه های فرهنگی با محوریت فرهنگ عمومی از برنامه هایی است که با اهتمام ویژه شورای شهر در دست اجرا بوده و خروجی خوبی را از اجرای آن شاهد بوده ایم.
فاطمه اسکندری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، ضمن تبریک به مدال آوران میهن اسلامی در المپیک ریو این افتخار آفرینی را به جامعه ورزشی و مردم غیور کشور و استان البرز تبریک گفت و افتخار آفرینی کیمیا علیزاده بانوی مدال اور استان البرز را افتخاری ارزشمند و ماندگار برای کشور اسلامی و استان البرز دانست.
 
وی در ادامه در تشریح برنامه های فرهنگی اجرا شده در سال جدید، به اجرای طرح فرهنگ عمومی اشاره کرد و افزود: تحکیم بنیان خانواده از جمله برنامه های این طرح بود.

اسکندری گفت: با توجه به اینکه کانون خانواده به عنوان اولین و کوچکترین نهاد جامعه سرچشمه ی شکل گیری فرهنگ آحاد جامعه است از اهمیت بالایی برخوردار است و ضرورت دارد در این خصوص اقدامات و برنامه های ویژه ای صورت پذیرد که این مهم در برنامه های فرهنگی مدیریت شهری جایگاه ویژه ای داشته است.
 
این عضو شورا مساجد را به عنوان پایگاه های اصلی فرهنگ محلات عنوان کرد و افزود: در همین راستا برنامه های فرهنگی در مساجد محلات اجرایی شده که مورد اقبال شهروندان واقع شده است.
 
به گفته اسکندری مدارس به لحاظ ظرفیت هایی که دارند و با توجه به پراکندگی مناسب آن در سطح شهر، مکان مناسبی جهت ارائه برنامه های فرهنگی می باشند،  لذا با توجه به تناسب نیاز والدین و فرزندان و با توجه به سهولت دسترسی به آنها، از فضاهای تکنیکیِ مدارس جهت فرهنگ سازی و اجرای برنامه های فرهنگی استفاده بهینه شده است.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در ادامه تشریح برنامه های فرهنگی اجرا شده در سطح شهر به فرهنگ شادی و نشاط اسلامی اشاره کرد و افزود: این گونه برنامه ها که با محوریت اعیاد ملی و مذهبی اجرا می شود پیامدهایی خوبی را به همراه داشته و مورد استقبال شهروندان واقع شده است.
 
اسکندری طرح پنجشنبه های فرهنگی در بوستان های مناطق 12 گانه را از دیگر برنامه های فرهنگی مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: این اقدام که با محوریت مدیریت اوقات فراغت و توسعه گردشگری شهری انجام می شود تاثیر بسیار خوبی در نشاط شهروندان خواهد داشت.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج در ادامه سخنان خود به اجرای برنامه هایی با محوریت توسعه مشارکت های مردمی و تشکل های غیر دولتی اشاره کرد و افزود: حمایت از این تشکل ها که به صورت خود جوش اقدام به اجرای برنامه های فرهنگی می کنند بسیار سازنده بوده و در توسعه فرهنگ سازی شهری نقش آفرینی می کنند.
 
اسکندری راه اندازی کارگاه آموزشی توانمند سازی تشکل های سازمان مردم نهاد را از جمله این برنامه ها عنوان کرد و گفت: این اقدام که در جهت استفاده عموم مردم از برنامه های فرهنگی اجرا خواهد شد عصر فردا سه شنبه 2 شهریور ماه در سالن باشگاه میلاد از ساعت 15.30 لغایت 19 برگزار خواهد شد.
 
فاطمه اسکندری در پایان با اشاره به نامگذاری سال جدید به اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، فرهنگ سازی در مقوله اصلاح الگوی مصرف و اقبال عموم به استفاده از تولیدات ملی تاکید داشت و افزود: در برنامه ای فرهنگی مدیریت شهری ترویج و فرهنگسازی در این مباحث در اولیت قرار دارند.

رویا منیری

شورا
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.