1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 52137
تاریخ ثبت : 1395/05/06-09:54
شهرداری کرج در هفته ای که گذشت؛
افتتاح تقاطع غیرهمسطح مهرویلا در سفر هیئت دولت به البرز/حاشیه جاده قزلحصار پاکسازی شد

افتتاح تقاطع غیرهمسطح مهرویلا در سفر هیئت دولت به البرز، میزان خدمات عمرانی شهر کرج در مجموعه کشور سرآمد است، حاشیه جاده قزلحصار پاکسازی شد، مرکز رشد صنایع فرهنگی در کرج راه‌اندازی می‌شود و ... از جمله اخبار منتشر شده در پایگاه خبری مدیریت شهری کرج طی هفته گذشته می باشد.
افتتاح تقاطع غیرهمسطح مهرویلا در سفر هیئت دولت به البرز

شهردار کرج گفت: تلاش می کنیم پروژه تقاطع غیرهمسطح مهرویلا که دومین تونل بزرگ شهری کشور است، در سفر هیئت دولت افتتاح شود. علی ترکاشوند در مراسم افتتاح پل حامی که روز یکشنبه برگزار شد، با اشاره به اینکه افتتاح این پل تاثیر زیادی در کاهش ترافیک ورودی شهر و محدوده میدان کرج دارد، اظهار کرد: در ایام تعطیل برای رفت و آمد به شمال کشور مشکلات زیادی در این مسیر ایجاد می شد با این تدبیر گره ترافیکی اتوبان نیز کاهش می یابد.ترکاشوند با اشاره به اینکه تملکات اراضی اطراف سبب به طول انجامیدن این پروژه شده است، افزود: سینما هجرت نیز از تملکات این پروژه محسوب می شود، بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان هزینه این تملک ها ارزیابی شده است

میزان خدمات عمرانی شهر کرج در مجموعه کشور سرآمد است

قائم مقام شهردار کرج با اشاره به آمار بالای افتتاحیه پروژه های عمرانی در این کلانشهر طی مدت زمانی کوتاه، اظهار داشت: میزان خدمات عمرانی شهر کرج در مجموعه کشور سرآمدو شاخص است. محمدرضا رضاپور در اولین بازدید دوره ای خود طی سال جاری از سازمان قطار شهری کرج، متروی درون شهری این کلانشهر را یک پروژه عمرانی عظیم ذکر و عنوان کرد: در صورت اتمام این پروژه، فاصله کرج در زمینه ارائه خدمات عمرانی با استانداردهای جهانی کمتر می شود.این مسئول، انتخاب پیمانکار شایسته را راهکاری مناسب برای ارائه توانمندی ها و فعالیت های مدیریت شهری کرج در این عرصه دانست و افزود: با توجه به اقدامات گسترده این که در این خصوص صورت گرفته، در صورت تحقق این مهم، تحول شگرفی در مجموعه مدیریت شهری و شهر کرج رخ خواهد داد.

حاشیه جاده قزلحصار پاکسازی شد

معاون خدمات شهری شهرداری کرج از اجرای عملیات ضربتی پاکسازی حاشیه جاده قزلحصار به منظور اصلاح سیمای این منطقه خبر داد و گفت: طی هماهنگی انجام گرفته میان تعدادی از مناطق و سازمان های شهرداری کرج این عملیات در حال اجراست. حسن مدیرروستا این خبر را اعلام کرد و بیان داشت: با توجه به طرحی که در سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با موضوع رفع مشکلات حاشیه جاده قزلحصار به تصویب رسیده بود، این موضوع در جلسه ای با حضور مسئولان ذیربط بررسی و مقرر شد عملیات ضربتی به این منظور با همکاری زیرمجموعه ها انجام پذیرد.مدیرروستا، مناطق درگیر در اجرای این عملیات را مناطق 4 و 12 عنوان کرد وافزود: در این خصوص مدیریت راه و شهرسازی نیز با شهرداری همکاری می کند.

مرکز رشد صنایع فرهنگی در کرج راه‌اندازی می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج با بیان اینکه مرکز رشد صنایع فرهنگی در کرج راه‌اندازی می‌شود، گفت: با اجرای این طرح بین ۸ تا ۱۵ شرکت دانش‌بنیان از طریق مرکز مذکور به فعالیت می پردازند. علی‌اکبر میروکیلی اظهار داشت: مرکز رشد صنایع فرهنگی با مشارکت شهرداری کرج، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و دانشگاه شریف راه‌اندازی می‌شود.معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج بیان کرد: این مرکز از طریق فراخوان، افرادی که در سطح جامعه تولیدات فرهنگی داشته باشند را فرا می خواند تا از طریق مرکز رشد صنایع فرهنگی کار خود را ارائه و ادامه دهند.

پنجمین نمایشگاه گل و گیاه كرج كلید خورد

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج از آغاز اقدامات زیرساختی جهت برگزاری پنجمین نمایشگاه گل و گیاه در نیمه دوم شهریور جاری در باغ گلها خبر داد و گفت: از 2 ماه گذشته اقدامات لازم برای ایجاد تحول در فضای باغ گلها آغاز شده تا نمایشگاه گل در موعد مقرر پذیرای شهروندان و علاقمندان باشد. محمدرضا زین العابدینی با اعلام این مطلب اظهار داشت: یکی از رویکردهای اصلی نمایشگاه گل و گیاه امسال، دوستی شهروندان با طبیعت و ایجاد فضایی شاد و مفرح برای بازدیدکنندگان به خصوص کودکان و نوجوانان است که کارشناسان، مهندسان و کارگران توجه ویژه ای به این مهم دارند و تمام تلاش خود را برای تحقق آن می کنند.

جانمایی عرصه پروژه شهر دانایی در شمال غرب كرج بررسی شد

مسئولان کشوری، استانی و شهری با حضور در اراضی جنگل کاری باغستان، عرصه مورد نظر برای جانمایی پروژه شهر دانایی را بررسی کردند. طی ماه های گذشته نشست انعقاد تفاهم نامه بین معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری با استانداری البرز و شهرداری کرج برای اجرای پروژه شهر دانایی با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهری در محل استانداری برگزار شد.در راستای برگزاری این نشست هیئتی متشکل از نماینده معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، استانداری البرز و شهرداری کرج در اراضی شمال غربی کرج و جنگل کاری باغستان حضور یافتند تا جانمایی عرصه مورد نظر در این محدوده را بررسی کنند.

توزیع بیش از 2 هزار تن آسفالت در معابر منطقه 8 شهرداری کرج

مدیر منطقه 8 شهرداری کرج از اتمام عملیات تراش و روکش آسفالت در برخی خیابان های این منطقه خبر داد و میزان آسفالت مصرفی دراجرای این عملیات را دو هزار و 542 تن اعلام کرد. محمد رضا سیفی با بیان اینکه نیاز بسیاری از معابر منطقه به جدول گذاری، همسطح سازی، پیاده روسازی و تراش و روکش آسفالت می باشد، گفت: این مهم با جدیت در این منطقه پیگیری و براساس جدول زمانبندی به اجرا در خواهد آمد.وی با اشاره به اینکه اجرای چنین عملیاتی بسیاری از زیرساخت های منطقه را ساماندهی می کند، بیان کرد: جدول گذاری، توزیع و پخش آسفالت در سطح معابر و خیابان های منطقه  8 کرج از خواسته های به حق شهروندان و ساکنان بوده است که در حال حاضر با اجرای آن در سطح وسیعی از منطقه به ویژه مناطق مورد نیاز خواسته های شهروندان محقق شده است .

بیمارستان شماره 2 شهید رجایی و کوثر در کرج افتتاح شد

مدیر منطقه 6 شهرداری کرج گفت: با اهتمام ویژه مسئولین ذیربط و دستور شهردار کرج این پروژه ها در راستای افزایش سرانه بهداشتی و درمانی در کلانشهر کرج به بهره برداری رسید. علی سلطانی مقدم عنوان کرد: استان البرز با توجه به رشد جمعیتی نیازمند توجه بیشتر از سوی مسئولان است لذا با توجه به اینکه یکی از مهمترین مطالبات مردم تأمین نیازهای درمانی و بهداشتی است باید این مهم در اولویت مسئولان باشد چرا که به سلامت مردم و جامعه ارتباط دارد.وی با بیان اینکه توجه به رفع مشکلات مردم در مناطق محروم این استان نیز یکی از مهمترین دغدغه‌های مسئولان است، گفت: بیمارستان کوثردر منطقه حصارک کرج که یکی از مناطق محروم است افتتاح شد؛ این مهم گامی جهت خدمات‌رسانی به مردم در مناطق محروم می باشد.

سیمای اینترنتی مدیریت شهری به صورت رسمی افتتاح شد

حضور قائم مقام شهردار کرج و مدیر کل حوزه دفتر شهردار در طبقه یازدهم شهرداری ایران کوچک بهانه ای برای افتتاح سیمای اینترنتی اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شد تا دکمه استارت این رسانه مجازی با دستان محمدرضا رضاپور زده شود. آغاز به کار رسمی سیمای اینترنتی مدیریت شهری ایران کوچک، پیش از ظهر امروز با حضور قائم مقام شهردار کلید زده شد تا از این پس شهروندان، اقدامات این دستگاه خدمات رسان را به صورت تصویری در امکانات دیجیتالی خود مشاهده کنند.

عملیات دیواركشی پایانه اتوبوسرانی باغستان اجرا شد

مدیرعامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج، گفت: عملیات دیوارکشی پایانه اتوبوسرانی باغستان به همت سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج اجرا شد. احمدرضا خلوصی با اعلام این خبر اظهار داشت: طرح مذکور دارای 2 بخش شامل توقفگاه اتوبوس ها و محل سوار کردن مسافران می باشد که تا کنون پیشرفتی 40درصدی داشته است. وی خاطرنشان کرد: این مجموعه در راستای اجرای اهداف سازمان اتوبوسرانی مبنی بر ارتقا سطح حمل و نقل عمومی و ساماندهی پایانه های مسافربری و ارائه خدمات بهینه به شهروندان عزیز در حال اجرای عملیات عمرانی دیوارکشی پایانه باغستان می باشد.

 

نازنین فرضی زاده

شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.