1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 52030
تاریخ ثبت : 1395/05/02-07:58

زندگی نامه شهید محمدجواد صادقی اعزامی از کرج به جنگ تحمیلی

شهید محمد جواد صادقی فرزند محمدرضا در سال 1344 در یك خانواده مذهبی در شهرك وردآورد به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی و دوره راهنمایی خود را در همین شهرك گذراند.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، زندگی نامه این شهید بزرگوار به شرح ذیل است:

شهید محمد جواد صادقی فرزند محمدرضا در سال 1344 در یك خانواده مذهبی در شهرك وردآورد به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی و دوره راهنمایی خود را در همین شهرك گذراند.

برای ادامه تحصیل در دبیرستان شهید مطهری ثبت نام به عمل آورد و در سال سوم دبیرستان تحصیل كرد كه بنا بر امر امام و لبیك گویی به ندای رهبر عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد و در عملیات ظفرمندانه بیت المقدس جهت آزادسازی خرمشهر ندای حق را لبیك گفته و به مولایش حسین (ع) پیوست.

شهید صادقی از اول انقلاب و از ابتدای نهضت در تظاهرات علیه رژیم ستم شاهی حضور داشت و بعد از پیروزی انقلاب در ارگان ها و نهادهای انقلابی فعالیت می كرد و از عناصر مفید در كمیته انقلاب (كه جزء اولین ارگان های انقلابی بود) شهرك وردآورد بوده و در بسیج فعالیت خود را آغاز كرد.

چه شب‌های سرد زمستانی كه از اول شب ،شام نخورده جهت پاسداری از دستاوردهای انقلاب از خانه خارج شده و تا ساعت چهار صبح به خانه باز نمی گشت و صبح هم عازم دبیرستان محل تحصیل خود در تهران می شد.

بعد از انقلاب جهت خودسازی و بدنسازی جهت مقابله با عناصر ملحد و ضد انقلاب به ورزش در رشته رزمی ادامه داده و در این زمینه نیز پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشت.

پس از آغاز جنگ تحمیلی درس را رها نمود و به فرمان امام لبیك گفته و در عملیات بیت المقدس شركت کرد و در این حمله پیروزمندانه در گرما گرم نبرد به ندای حق لبیك گفت و سرو قامتش به خزان نشست.

 

نازنین فرضی زاده

شهدای شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.