1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 52024
تاریخ ثبت : 1395/04/31-13:39

عامل گرایش شهرداری ها به سمت تراکم فروشی/معرفی نفرات برتر مسابقه بزرگ ضیافت آسمانی

عامل گرایش شهرداری ها به سمت تراکم فروشی، اجرای پروژه های عمرانی در خرمشهر، تاکید بر توزیع عادلانه خدمات، معرفی نفرات برتر مسابقه بزرگ ضیافت آسمانی، اجرای کفپوش پارک توتستان، افزایش صدور پروانه ساختمانی در منطقه 10، برگزاری اولین استارت آپ مدیریت شهری کرج بخشی از رخدادهای این هفته مدیریت شهری ایران کوچک بود که در پایگاه خبری درج شد و مورد توجه خوانندگان قرار گرفت.

دادگو:
کم لطفی دولتها عامل گرایش شهرداریها به سمت تراکم فروشی


رئیس شورای اسلامی کلانشهر کرج اظهار داشت: کم لطفی دولتها و عدم تحقق مدیریت یکپارچه شهری طی دهه های اخیر عامل اصلی گرایش شهرداریها به سمت تراکم فروشی بوده است.

محمود دادگو ادامه داد: رئیس جمهور روحانی طی سخنانی در نخستین اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016 که به میزبانی شهرداری تهران برگزار شد، با تاکید بر اینکه وابستگی شهرداریها به تراکم فروشی به مراتب مضرتر از اتکای دولت به درآمدهای نفتی است، فصل جدیدی از دغدغه های دولت یازدهم مبنی بر تحقق مدیریت یکپارچه شهری را به نمایش گذاشت که در نوع خود قابل ستایش و تحسین است.


ترکاشوند بیان کرد:
تجلیل کرجی ها از پایداری مردم خرمشهر با اجرای طرح های عمرانی در این شهر


شهردار کرج همیاری این دستگاه برای اجرای تعدادی از طرح های عمرانی در شهر خرمشهر را به منظور تجلیل ساکنان ایران کوچک از سال ها مقاومت و پایداری مردم شهر خون و قیام برابر تجاوز دشمن بعثی و پس از آن تحمل ویرانی ها و آسیب های ناشی از جنگ تحمیلی ارزیابی کرد.

علی ترکاشوند این مطلب را عنوان کرد و از معاونت عمرانی این دستگاه برای تحقق مسئولیت ها و اجرای اقداماتی که طی تصمیمات شهرداران کلانشهرهای کشور به عهده شهرداری کرج گذاشته شده است، قدردانی کرد.


رضاپور مطرح کرد:
اولویت شهرداری توزیع عادلانه خدمات و ایجاد فرصت‌های برابر برای قشر معلول است


قائم مقام شهردار کرج با بیان اینکه توزیع عادلانه خدمات و امکانات سبب توسعه پایدار شهر می شود، گفت: در این راستا ارائه خدمات بهتر به معلولان و برابرسازی فرصت‌ها برای این قشر در کنار دیگر اقشار جامعه در دستور کار شهرداری این کلانشهر قرار دارد.

محمدرضا رضاپور افزایش مشارکت معلولان در برنامه‌های مختلف شهری را سبب ارتقای سطح آگاهی عمومی و تغییر نگرش مردم نسبت به این قشر دانست و عنوان کرد: این مهم، درونی‌سازی الگوهای اخلاقی و پرورش نگرش اجتماعی نسبت به جایگاه معلولان را نیز بدنبال خواهد داشت.


نفرات برتر مسابقه بزرگ"ضیافت آسمانی" رادیو مدیریت شهری کرج معرفی شدند

اسامی برندگان مسابقه بزرگ "ضیافت آسمانی" رکه با همکاری رادیو مدیریت شهری این دستگاه همزمان با ماه مبارک رمضان برگزار گردید، معرفی توسط مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج اعلام شد.

وحید آقاشریفی عنوان کرد: اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج در ماه مبارک رمضان مسابقه ای را با عنوان " ضیافت آسمانی " برگزار کرد تا آثار شرکت کنندگان از طریق رادیو شهر به گوش شهروندان برسد.پارک توتستان به 276 متر کفپوش مناسب مجهز شد

مدیر منطقه 4 شهرداری کرج از تجهیز پارک توتستان به کفپوش مناسب توسط واحد فضای سبز این منطقه خبر داد و کفت: این عملیات با هدف بهبود مبلمان پارکی و ایجاد شرایط مناسب برای بهره گیری شهروندان از این امکانات انجام گرفته است.

امیرحسین کاظمینی با بیان اینکه فضاهای سبز،  بخشی از منظر شهری را تشکیل می دهند، گفت: این فضاها علاوه بر تامین بهداشت محیط شهری نقش بسیار مهمی در ایجاد سلامت روحی و جسمانی شهروندان دارد.


فیض خبرداد:
عملیات بازسازی میدان انقلاب در منطقه7 کرج اجرایی شد


مدیر منطقه 7 شهرداری کرج از اجرای عملیات بازسازی میدان انقلاب در این منطقه خبر داد.

سیدرضا فیض با بیان اینکه میدان انقلاب دارای بافت قدیمی بالای 30 سال می باشد گفت: طرح بهسازی و زیباسازی منظر و المان این میدان در سال 95 از اولویت های مدیریت منطقه بوده است.


افزایش میزان صدور پروانه ساختمانی در منطقه 10

مدیر منطقه 10 شهرداری کرج گفت: در سه ماهه اول سال جاری تعداد 67 فقره پروانه ساختمانی در این منطقه صادر شده است.

عباس کمالی روستا ادامه داد: متراژ کل پروانه های صادره در واحد شهرسازی 23هزار و 327 مترمربع در سال 95  بوده است. همچنین 39 دستور نقشه طی این مدت در منطقه صادر شده است.ایده پردازان جوان کرج گردهم می‌آیند/اولین استارت آپ مدیریت شهری

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی شهرداری کرج از برگزاری اولین استارت آپ مدیریت شهری این کلان‌شهر با عنوان پایش خبر داد و گفت: با این رویداد مهم، ایده پردازان کرجی گردهم می آیند.

عباس زارع با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب، مرکز علمی کاربردی شهرداری کرج با حمایت شهرداری و شورای شهر و موسسه علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور، اقدام به برنامه ریزی برای برگزاری یک رویداد استارت آپی تحت عنوان پایش در حوزه مدیریت نوین شهری کرده است.اطفای حریق در مجتمع تجاری بل سنتر کرج/بی احتیاطی جان یک کودک را گرفت

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج از اطفای حریق در مجتمع تجاری بل سنتر کرج خبر داد و افزود: این مجتمع در میدان امام حسین (ع)، بلوک غربی واقع شده است.

سهراب شهبانی با اعلام این خبر اظهار داشت: پس از اعلام حادثه از سوی شهروندان، 12 نیروی عملیاتی به همراه پنج دستگاه خودرو به محل حادثه اعزام شده و مشغول به عملیات اطفای حریق می شوند.


دویست و سی و پنجمین جلسه رسمی شورای شهر کرج برگزار شد

دویست و سی و پنجمین جلسه رسمی شورای شهر کرج به ریاست محمود دادگو در سالن جلسات پارلمان شهری و با حضور اعضای شورای شهر و شهردار کرج برگزار شد.

محمود دادگو در آغاز جلسه دویست و سی و پنجم شورای شهر از افتتاح پل مکمل حامی در روز یکشنبه آینده و همچنین از تعیین تکلیف شرکت سابیر در آینده ای نزدیک خبر داد.


املاک و اراضی واقع در مسیر بزرگراه شمالی با اعتبار 600 میلیارد ریال تملک می شوند

دویست و سی و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر کرج در حالی آغاز شد که لایحه ارسالی شهرداری کرج به شورای شهر به منظور تملک اراضی واقع در پروژه بزرگراه شمالی مطرح و با اعتبار 600 میلیارد ریال به تصویب شورای شهر رسید.

بر اساس لایحه شهرداری 200 میلیارد ریال جهت اجرای فاز نخست بزرگراه شمالی نیاز است در این راستا شهرداری در نظر دارد جهت تملک املاک و اراضی واقع در مسیر پروژه جدید "تملک املاک و اراضی واقع در مسیر بزرگراه شمالی" به میزان 600 میلیارد ریال اقدام کند؛ همچنین مقرر شده است شهرداری کرج همزمان نسبت به افزایش مبلغ 200 میلیارد ریال نقد در ردیف فروش اموال منقول و مبلغ 400 میلیارد ریال غیرنقد در ردیف درآمد حاصل از تغییر کاربری غیرنقدی اقدام و تغییرات را در متمم بودجه سال 95 پایدار نماید.


لایحه افزایش 25 درصد کرایه اتوبوس در شورای شهر بررسی شد

در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج که به ریاست محمود دادگو و حضور حداکثری اعضای شورای شهر کرج به منظور بررسی لوایح ارسالی شهرداری به شورای شهر کرج برگزار شد؛ لایحه افزایش 25 درصد کرایه اتوبوس از جمله لوایح مطرح گردید.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج شفاف سازی در حوزه درآمد زایی و افزایش کرایه ها از سوی سازمان اتوبوسرانی را خواستار شد و گفت: حدود یک سال و نیم پیش از این طرحی جهت رایگان نمودن کرایه اتوبوس ها به شهرداری کرج ارسال شد که هنوز هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.


یساولی خبر داد:
حفر 800 قبر در آرامستان جامع استان البرز به اتمام رسید


مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری کرج از اتمام حفر 800 قبر در آرامستان بهشت علی (ع) خبر داد.

محمد یساولی در بازدید از روند اجرایی عملیات عمرانی در آرامستان تاره تاسیس استان البرز ضمن رضایت از پیشرفت این آرامستان و قدردانی از مدیران سابق که آغاز کننده این طرح بودند، بر تسریع بر اتمام عملیات تاکید کرد و گفت: به منظور دفن اموات شهرهای اقماری کرج بهره برداری از این آرامستان در آینده ای نزدیک ضرورت دارد.


عملیات احداث فاز 2 پارک شب بو آغاز شد/افزایش سرانه سبز در منطقه 6 کرج

مدیرمنطقه 6 شهرداري كرج از آغاز عمليات احداث فاز 2 پارک شب بو واقع در انتهای خیابان قلم به منظور زيباسازي و بهسازي فضاي سبز این منطقه خبر داد.

علی سلطانی مقدم همچنین نصب لوازم بازي كودكان در پارک " شب بو " را یادآور شد و گفت: لوازم بازی کودکان هم اکنون آماده نصب می باشد ضمن آنکه، مبلمان شهري نیز در این محدوده آماده نصب است.


بهره برداری از 700 تخت بیمارستانی در کرج

عضو شورای اسلامی شهر کرج ضمن اعلام بهره برداری از 700 تخت بیمارستانی و 130 تخت ویژه CCU در روز شنبه هفته آتی، از افتتاح 29 اتاق عمل جراحی ، 5 مرکز سلامت ، 22 خانه بهداشت و 9 پایگاه اورژانس در راستای طرح تحول سلامت در این روز خبر داد.

محمدصادق باغستانی اظهار داشت: کرج و استان البرز علاوه بر رشد جمعیت عادی به دلیل مهاجرت بالا با رشد روز افزون جمعیت همراه است که لازم است به تناسب آن سرانه خدمات رفاهی مانند مدارس، آموزش و ورزشی افزایش یابد که تخت های بیمارستانی نیز از جمله این خدمات است.

عادله سادات ارشادی

شهرداری هفته گذشته
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.