1397/03/06

. يكشنبه

5/27/2018
کد مطلب : 51959
تاریخ ثبت : 1395/04/29-07:46

زندگی نامه شهید غلام علی صادقی یزدی اعزامی از کرج به جنگ تحمیلی

شهید غلامعلی صادقی یزدی در سال 1342 در خانواده ای فقیر و زحمتكش ولی با ایمان و مذهبی در چهارصد دستگاه كرج دیده به جهان گشود...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، زندگی نامه این شهید بزرگوار به شرح ذیل است:

شهید غلامعلی صادقی یزدی در سال 1342 در خانواده ای فقیر و زحمتكش ولی با ایمان و مذهبی در چهارصد دستگاه كرج دیده به جهان گشود.

زندگی پردرد خود را با تحمل رنجها و دیدن فقر پدر و از یك سو ظلم و ستم رژیم منفور پهلوی بر قشر ضعیف و كم درآمد شروع كرد و در سن 7 سالگی وارد دبستان شد و با هر مشكلی كه بود دوره ابتدایی را پشت سر نهاد و در همین حین پدرش فوت شد و او در كنار سختیها و فقری كه گریبانگیر خانواده اش بود دردی بر دردهایش افزودن گشت.

از آن پس غم بی پدری را نیز همواره با دیگر غمهایش یدك كشید و مادرش با رنج و سختیهای فراوان سرپرستی او و خواهر كوچكش را عهده‌دار شد و شهید غلامعلی با نداشتن تمكن مالی و وضع ناگوار از نظر معیشت زندگی دوره راهنمایی تحصیلی خود را در گرمدره كرج توام با كار كردن شروع نمود.

وی پس از پایان دوره راهنمایی با اوج گیری انقلاب مردمی او كه پی به بسیاری از جنایتها و ظلمهای رژیم منحوس پهلوی برده بود در صفوف راهپیمایان و انقلابیون قرار گرفت و همچون سیلی خروشان به راه افتاد كه قلب پاكش و خونش را فدای این انقلاب نماید.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی او نیز به سنگر كار بازگشت و با تشكیل ارتش 20 میلیونی به بسیج نیز ملحق شد و به فعالیتهای خویش ادامه داد و با شروع جنگ تحمیلی او نیز به مانند دیگر ملت غیور برای دفاع از دین و آب و خاك كشورش به پا خاست.

وی در تاریخ سوم فروردین ماه سال 1361  پس از دیدن آموزشهای لازم عازم جبهه‌های جنگ حق علیه باطل شد و در عملیات بیت المقدس شركت کرده و در منطقه خرمشهر در تاریخ دوم خرداد ماه همان سال به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

 
نازنین فرضی زاده

شهدا شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.