1397/02/08

. شنبه

4/28/2018
کد مطلب : 51894
تاریخ ثبت : 1395/04/26-07:30

زندگی نامه شهید امین صاحبی اعزامی از کرج به جنگ تحمیلی

شهیدامین صاحبی در تاریخ یکم مرداد ماه سال 1345 درخانواده ای مذهبی و متدین درشهر تهران دیده به جهان گشود دوران طفولیتش را در دامان مادری پاك عفیف و پدری زحمتكش و فداكار سپری كرد...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، زندگی نامه این شهید بزرگوار به شرح ذیل است:

شهیدامین صاحبی در تاریخ یکم مرداد ماه سال 1345 درخانواده ای مذهبی و متدین درشهر تهران دیده به جهان گشود دوران طفولیتش را در دامان مادری پاك عفیف و پدری زحمتكش و فداكار سپری كرد.

در سن هفت سالگی برای كسب علم و دانش وارد مدرسه شد و شروع به تحصیل كرد و تا سال دوم راهنمایی درس خواند در جریانات و حركتهای مردمی برعلیه رژیم سفاك هم ایفای نقش می كرد و خواستار بركناری رژیم از اریكه قدرت بود تا اینكه انقلاب بادستان پر توان ملت غیور وفرمایشات امام خمینی (ره) به پیروزی رسید و كشوری واقعاً اسلامی شكوفا شد.

شهید از ابتدا به عضویت بسیج در آمد به طورشبانه روز خدمت می كرد و با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران با اینكه نوجوانی بیش نبود اما نمی توانست تجاوز مزدوران بعثی را به خاك كشورش تحمل كند درنتیجه به سوی میدانهای پیكار مردانگی شتافت وبه جهاد با صدام وصدامیان پرداخت.

سرانجام پس از ماه ها ایثار و ازجان گذشتگی درعملیات رمضان به تاریخ بیستم تیر ماه سال 1361 در منطقه عملیاتی كوشك براثراصابت تركش به درجه رفیع شهادت نائل گردید و پیكرش در منطقه باقی ماند.

نازنین فرضی زاده

شهدا شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.