1397/02/04

. سه شنبه

4/24/2018
کد مطلب : 51884
تاریخ ثبت : 1395/04/24-13:33

زنگ جا به جایی برای مدیران شهری کرج به صدا درآمد/اقتصاد مقاومتی در شهرداری ها با کاهش هزینه های اضافی محقق می شود

زنگ جا به جایی برای مدیران شهری کرج به صدا درآمد،ضرورت تشکیل کمیته نخبگان در شهرداری کرج، تخصیص بودجه فرهنگی دو میلیارد تومانی به مناطق 12گانه کرج، اقتصاد مقاومتی در شهرداری ها با کاهش هزینه های اضافی محقق می شود، بیش از 250 متکدی از سطح شهر کرج جمع آوری شدند، تعیین نرخ کرایه اتوبوس ها مطابق تورم و ... از جمله اخباری است که طی هفته گذشته در پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، منتشر شده است.
پایگاه خبری مدیریت شهری کرج:


زنگ جا به جایی برای مدیران شهری کرج به صدا درآمد
نشست شورای برنامه ریزی تیر ماه سال 95 شهرداری کرج، با انتصاب ها و تغییراتی از سوی شهردار این کلانشهر در بخش های مدیریتی برگزار شد.علی ترکاشوند شهردار این کلانشهر در نشست شورای برنامه ریزی، براساس احکام جدید تنی چند از مدیران این دستگاه خدمات رسان را انتصاب و جا به جا کرد.در راستای جابه جایی های مدیریتی که زمینه ساز رشد و بالندگی مدیران و ارتقاء عملکرد سازمانها می باشد، شهردار کرج؛ علیرضا کیان را به عنوان مدیر منطقه 1، شهرام وارسته، مدیر منطقه 2، مهدی فاطمی، مدیر منطقه 3  و امیر حسین کاظمینی را به عنوان مدیر منطقه 4 انتخاب کرد.

ضرورت تشکیل کمیته نخبگان در شهرداری کرج/رادیو شهر موج انعکاس دیدگاه های شهروندی
شهردار کرج با اشاره به ضرورت ارتباط و تعامل مسئولان شهری و شهروندان به منظور ارتقاء سطح خدمات رسانی و ایجاد شهری پایدار اظهار داشت: رادیو شهر موجی برای انعکاس دیدگاه های شهروندی است و شهروندان می توانند انتقادات و پیشنهادات خود را از این طریق با مسئولان مربوطه در میان بگذارند. این مسئول با اشاره به اینکه سال گذشته استودیو رادیو اینترنتی مدیریت شهری راه اندازی شد، اظهار داشت: ضبط برنامه های مختلف و مرتبط با مباحث مدیریت شهری در این محل انجام می شود و پژوهشگران در صورت داشتن پیشنهادات موثر برای کاهش هزینه ها و افزایش خدمت رسانی می توانند با حضور در استودیو مطالب خود را ارائه دهند؛ بی شک مباحث مطرح شده به گوش شهروندان و مسئولان رسیده و تعاملی یکسان در شهر اتفاق می افتد.

تخصیص بودجه فرهنگی دو میلیارد تومانی به مناطق 12گانه کرج/بهره مندی عموم شهروندان از برنامه های فرهنگی
مدیر امور اجتماعی شهرداری کرج گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج، بودجه ای دو میلیارد و 400 میلیون تومانی را به مناطق 12گانه شهرداری این کلانشهر تخصیص داده است تا به این وسیله برنامه های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی متعدد و متنوعی برای شهروندان و پرسنل این دستگاه طی یکسال به اجرا درآید و زمینه ساز توسعه فرهنگی هر چه بیشتر شهرمان شود.محسن برجی این مطلب را عنوان کرد و گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج در راستای گسترش اقدامات فرهنگی بصورت یکسان و یکپارچه در تمامی مناطق، بودجه ای بالغ بر دو میلیارد تومان را با مساعدت اعضای شورای شهر و شهردار این کلانشهر برای سال 95 به تصویب رساند.مدیر امور اجتماعی شهرداری کرج بیان کرد: به منظور استفاده بهینه و راهبردی از بودجه مذکور، برنامه ای با تدوین 50 بند برای مناطق 12 گانه شهرداری کرج در نظر گرفته شده است تا این مناطق بتوانند بر اساس چهارچوبی مشخص اقدامات فرهنگی، اجتماعی و آموزشی خود را اجرایی کنند.

اقتصاد مقاومتی در شهرداری ها با کاهش هزینه های اضافی محقق می شود
معاون مالی و اقتصادی شهرداری کرج گفت: با توجه به رکود اقتصادی حاکم بر کشور و به وجود آمدن مشکلات درآمدی برای شهرداری‌ها، این دستگاه خدمات رسان باید بیش از پیش به سمت درآمدهای پایدار سوق پیدا کند و بر مدیریت هزینه‌ها تاکید بیشتری داشته باشد. چرا که اقتصاد مقاومتی با کاهش هزینه ها در شهرداری ها راهبردی می شود.معاون مالی و اقتصادی شهرداری کرج در اولین جلسه هماهنگی معاونان اداری و مالی مناطق 12گانه این دستگاه عنوان کرد: شهرداری‌ها باید به سمت درآمدهای  پایدار و کنترل و مدیریت هزینه‌ها حرکت کنند و با صرف کمترین هزینه بهترین تمهیدات را برای افزایش آسایش شهروندان و  ارتقاء عمران شهری اتخاذ نمایند.

واحد پاسخگویی مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج راه اندازی شد
معاون حمل و نقل شهرداری کرج از راه اندازی واحد پاسخگویی مرکز کنترل ترافیک این دستگاه به منظور رسیدگی و پاسخگویی به مراجعات و درخواست های مردمی خبر داد. احمد افضلی این خبر را عنوان کرد و افزود: این اقدام در پی راه اندازی مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج در بهمن ماه سال گذشته و نصب بیش از 70 دوربین پلاک خوان و 30 دوربین نظارت ترافیکی در سطح شهر انجام گرفت.وی گفت: وجود این دوربین ها علاوه بر ایجاد امکان رصد جریان ترافیک در بیش از یکصد معبر از میان معابر و تقاطعات اصلی شهر، امکان ثبت تخلفات رانندگی و تصاویر مربوط به رخدادهای به وقوع پیوسته در این نقاط را فراهم کرده است.

بیش از 250 متکدی از سطح شهر کرج جمع آوری شدند
مدیر کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری کرج از جمع آوری بیش از 250 متکدی، کارتن خواب، معتاد و کودک کار در جریان اجرای طرح ضربتی جمع آوری متکدیان در این کلانشهر خبر داد. مرتضی جلالیان این خبر را اعلام کرد و اظهار داشت: طرح ضربتی جمع آوری متکدیان سطح شهر از سه هفته گذشته به صورت مستمر در حال اجراست تا از این طریق از سرعت و روند افزایشی این معضل و پدیده نامناسب اجتماعی در شهر جلوگیری به عمل آید.این مسئول، افزایش معضلات اجتماعی همچون سرقت، اعتیاد، ایجاد منظره نامطلوب اجتماعی و شهری را ناشی از افزایش معضل تکدی گری عنوان و تاکید کرد: این طرح بخصوص در نقاط حاشیه ای شهر به اجرا در می آید.

تحقق فرهنگ اسلامی در گرو اخلاق مداری، عفاف و حجاب است
شهردار کرج با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تاثیر بسزایی در تحکیم بنیان خانواده و پایداری جامعه دارد، اظهار داشت: تحقق فرهنگ اسلامی در گرو اخلاق مداری، عفاف و حجاب است. علی ترکاشوند با اشاره به آغاز هفته عفاف و حجاب و یادآوری اهمیت این مقوله در زندگی انسان، کوشش برای تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب را امری ضروری جهت ارتقای فرهنگ عمومی و تحکیم بنیان خانواده دانست.این مسئول بر تعامل و تلاش دستگاه های فرهنگی شهر در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تاکید و بیان کرد: شهرداری کرج ضمن توجه جدی به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب میان كاركنان و پرسنل، نسبت به برنامه ریزی در راستای اشاعه فرهنگ غنی و اصیل اسلامی و ایرانی قدم بر می دارد.

اقتصاد مقاومتی اساس اجرای پروژه های منطقه 11 / تعریض خط 4 حصار با احداث چهار پل
مدیر منطقه 11 شهرداری کرج گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری، طرح های عمرانی و خدماتی متعددی در سطح منطقه با هدف مرتفع ساختن گره های ترافیکی، تسهیل در عبور و مرور شهروندان و مسافران و زیباسازی منظر شهری به اجرا درآمده که توجه به اصول اقتصاد مقاومتی و مدیریت هزینه ها در بهره برداری از این پروژه ها در اولویت بوده است.مهدی فاطمی به عملکرد سه ماهه منطقه 11 شهرداری این کلانشهر از ابتدای سال جاری تاکنون اشاره کرد و گفت: احداث راستگرد بلوار شهید مدرس به سمت اتوبان تهران - قزوین به منظور سهولت تردد مسافران و شهروندانی که از جاده چالوس وارد این منطقه می شدند از جمله فعالیت های عمرانی می باشد که به اجرا درآمده است.

جمع آوری 13 هزار تن نخاله طی 3 ماهه ابتدای سال95
مدیر منطقه 4 شهرداری کرج عملکرد معاونت خدمات شهری این منطقه طی سه ماهه ابتدایی سال جاری را تشریح کرد و گفت: در این مدت بیش از 13 هزار تن نخاله از سطح این منطقه جمع آوری شده است.سید رضا فیض  با بیان اینکه رفاه شهروندان از جمله وظايف مهم مديريت شهري می باشد، عنوان كرد: تلاش مسئولان در زمينه خدمت رساني بهینه به شهروندان در راستاي وظايف آنان صورت می گیرد؛ بر این اساس معاونت خدمات شهري منطقه  4 کرج اقداماتی را جهت تحقق این مهم انجام داده است.مدیر منطقه 4 شهرداری کرج اظهار داشت:  بر این اساس در مدت مذکور بیش از 13 هزار تن نخاله ساختمانی و 39 هزار تن زباله صنعتی و 144 کیلو گرم زباله حاصل از رفت و روب از سطح این منطقه جمع آوری شد.

رانندگان اتوبوس به قانون پایبند باشند/ تعیین نرخ کرایه اتوبوس ها مطابق تورم
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی کرج با اشاره به افزایش نرخ کرایه های اتوبوس به طور سالیانه و متناسب با نرخ تورم اظهار داشت: امسال نیز تعرفه ها بر همین اساس افزایش یافته است و اعتراض رانندگان اتوبوس در این خصوص بی مورد است. مهرداد کیانی با اشاره به افزایش 15 درصدی کرایه اتوبوس طی سال جاری بر اساس نظریه کارشناسان و مسئولان کشوری بیان کرد: نباید انتظار داشت نرخ کرایه ها بالاتر از نرخ تورم تعیین شود و با توجه به الزام رعایت قانون رانندگان نباید به نرخ پیش بینی شده اعتراض داشته باشند.وی اضافه کرد: این نرخ توسط وزارت کشور تعیین و به شهرداری های کشور ابلاغ شده و سازمان اتوبوسرانی نیز بر همین اساس نرخ کرایه ها را ابلاغ و اجرایی کرده است.

فعالیت صنفی دکه های کرج مورد بررسی قرار گرفت
مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری کرج با اشاره به اینکه ساماندهی و ارزیابی عملکرد دکه های سطح شهر به عهده این سازمان است، اظهار داشت: طی سه ماه اول سال جاری فعالیت صنفی دکه های موجود در سطح شهر مورد بررسی قرار گرفت. صیف الدین جعفری با اعلام این مطلب گفت: از اول سال جاری تا کنون دو جلسه در خصوص بررسی و نظارت بر فعالیت صنفی دکه های کرج برگزار شده است و در آینده ای نزدیک شاهد بهبود روند فعالیت این مشاغل خواهیم بود.این مسئول از ساماندهی کیوسک ها به عنوان اقدامات حوزه ساماندهی مشاغل شهری سازمان یاد کرد و افزود: در سه ماه اول سال جاری این عملیات آغاز شده و به زودی به اتمام می رسد؛ ساماندهی کیوسک ها با هدف تسهیل در تردد شهروندان و دسترسی آنان به برخی اقلام خوراکی صورت می پذیرد.

بیش از 8 هزارمترمربع از معابرمنطقه 9 کرج ساماندهی شدند
مدیر منطقه 9 شهرداری کرج گفت: در راستای تأمین رفاه و جلب رضایتمندی شهروندان برخی از معابر سطح این منطقه با اجرای عملیات مرمت ، تراش و روكش آسفالت ساماندهی شدند. حسین عطایی گفت: در راستای اجرای این مهم خیابان فاطمیه و كوچه های منشعب به آن ساماندهی شدند.وی، طول اجرای این عملیات را هشت هزار مترمربع ذکر کرد و با بیان این که رعایت استانداردها و کیفیت آسفالت در سطح معابر تاثیر بسزایی در ایجاد شهری ایده آل دارد، اظهار داشت: براین اساس عملیات مرمت و روکش آسفالت خیابان فاطمیه و کوچه های منشعب به آن به تناژ 607 هزارتن اجرایی شد.

بیش از 70 واحد صنفی در منطقه 7 کرج پلمپ شدند
مدیر منطقه 7 شهرداری کرج از پلمب بیش از 70 واحد صنفی در این منطقه طی سه ماهه اول سال جاری خبر داد.
علیرضا کیان اظهار داشت: این واحدهای صنفی به علت نداشتن پروانه کسب و  انجام تخلفات صنفی با حکم قضایی پلمب شدند که بازگشایی واحدهای مذکور منوط به رعایت اصول قانونی است.کیان عنوان کرد: دریافت عوارض از مهمترین منابع مالی شهرداری‌ها است تا از این طریق طرح‌های مختلف عمرانی، زیرساختی و خدماتی در سطح شهر عملیاتی شده و برای افزایش رفاه شهروندی به بهره ‌برداری برسند.

اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی ؛ شرط همکاری پیمانکاران با مدیریت پسماند کرج است
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با اشاره به اهمیت ارتقاء سطح ایمنی و توجه به سلامت کارکنان بر اخذ گواهینامه "صلاحیت ایمنی" تاکید کرد و گفت: این مهم شرط همکاری پیمانکاران با سازمان مدیریت پسماند می باشد. مجتبی اسکندری در نشستی با پیمانکاران حوزه های مختلف مدیریت پسماند اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی توسط پیمانکاران از وزارت کار و امور اجتماعی را امری ضروری خواند و افزود: اخذ این گواهینامه شرط اصلی همکاری پیمانکاران با سازمان پسماند است؛ همچنین این گواهینامه معیار اصلی عقد قراردادها محسوب می شود.

مسابقه بزرگ کتابخوانی با عنوان "راز یک فریب" برگزار می شود
فرمانده حوزه 8 بسیج حضرت سیدالشهداء(ع) شهرداری کرج، از برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی با عنوان "راز یک فریب" به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب برای شهروندان کرجی خبر داد و گفت: به برگزیدگان مسابقه هدایای نفیسی از جمله مبلغ پنج میلیون ریال هدیه نقدی، کمک هزینه سفر به کربلای معلی و مشهد مقدس تعلق می گیرد. سرهنگ غلام قربانی این مطلب را عنوان کرد و بیان داشت: شرکت کنندگان در این مسابقه پس از مطالعه کتاب "راز یک فریب" به پرسش هایی که از این کتاب خارج شده به صورت الکترونیکی پاسخ خواهند داد.

کارگاه عفاف و حجاب بانوان شهرداری کرج استمرار می یابد
مسئول بسیج بانوان شهرداری کرج از استمرار کارگاه آموزشی عفاف و حجاب ویژه پرسنل این دستگاه در صورت اعلام نظر مثبت همکاران از این کارگاه خبر داد. طیبه حقیقت جو با بیان این مطلب در حاشیه همایش عفاف و حجاب که همزمان با این هفته در باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار شد، عنوان کرد: نخستین جلسه کارگاه آموزشی عفاف و حجاب امروز به عنوان یکی از بخش های همایشی با همین عنوان برگزار شد که امکان برپایی کارگاه فوق تا هشت جلسه برای نیروها فراهم است.وی، با بیان اینکه تداوم کارگاه مذکور در پی اعلام رضایت شرکت کنندگان خواهد بود، افزود: در پایان همایش امروز برگه های نظرسنجی میان شرکت کنندگان توزیع می شود و در صورت رضایت آنان از کارگاه که به صورت پرسش و پاسخ و با حضور کارشناس امر به اجرا درآمد، جلسات ادامه می یابد.

 

 


 
 

بنفشه سادات آقایی

زنگ جایی برای مدیران شهری کرج صدا درآمد/
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.