1397/02/08

. شنبه

4/28/2018
کد مطلب : 51746
تاریخ ثبت : 1395/04/19-07:50

زندگی نامه شهید داود شیخی اعزامی از کرج به جنگ تحمیلی

شهید داود شیخی در سال 1343 در یك خانوده مذهبی و مسلمان و زحمتكش در تهران دیده به جهان گشود و پس از گذراندن دوران كودكی خود در آغوش گرم خانواده درسن 7 سالگی وارد دبستان شد...
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، زندگی نامه این شهید گرانقدر به شرح ذیل است:

شهید داود شیخی در سال 1343 در یك خانوده مذهبی و مسلمان و زحمتكش در تهران دیده به جهان گشود و پس از گذراندن دوران كودكی خود در آغوش گرم خانواده درسن 7 سالگی وارد دبستان شد.

پس از پایان دوره ابتدایی همراه با خانواده خویش به كرج كوچ كردند و دوره راهنمایی را نیز پشت سر نهاد او نیز همانند دیگر ملت غیور ایران در زمان اوج‌گیری انقلاب در اكثر راهپیماییها و تظاهرات مردمی شركت می كرد و بسیار فعال بود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تشكیل بسیج مردمی او نیز عضو بسیج مردمی شد و همراه با كار كردن به فعالیت خویش در این نهاد مردمی ادامه داد.

با شروع جنگ تحمیلی او نیز پس از گذراندن آموزشهای لازمِ رزم، در تاریخ اول آبان ماه سال 1361 عازم جبهه‌های جنگ حق علیه باطل گردید و با شركت در عملیات مسلم بن عقیل و رزم بی امانی كه با دشمنان خدا و دین خدا داشت سرانجام در تاریخ بیست و پنجم همان ماه در منطقه مندلی به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

پیكر پاك و مطهر این شهید عزیز در منطقه باقی ماند و پس از مدتها جستجوی برادران زحمتكش گروه تفحص به نتیجه رسید و پیكر پاك شهید داود شیخی به آغوش خانواده اش بازگردانده شد.

 

نازنین فرضی زاده

شهدا شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.