1397/02/08

. شنبه

4/28/2018
کد مطلب : 51496
تاریخ ثبت : 1395/04/03-13:11
شهرداری کرج در هفته ای که گذشت؛
اجرای طرح کمربند سبز کرج/ تعطیلی پنج شنبه های كرج در دستور كار دولت

اجرای طرح کمربند سبز کرج اقدامی برای مقابله با آلودگی های محیط زیستی است، تعطیلی پنج شنبه های كرج در دستور كار دولت است، تفاهم نامه تاسیس شهر دانایی در كرج امضاء شد، مقابله با ریزگردها نیازمند اقدام و عمل است نه شعار و سخنرانی، اجرای پروژه ها ی عمرانی با مشارکت شهروندان شتاب بیشتری می گیرد و ... از جمله اخباری است که طی هفته گذشته در پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، منتشر شده است.
پایگاه خبری مدیریت شهری کرج:

اجرای طرح کمربند سبز کرج اقدامی برای مقابله با آلودگی های محیط زیستی است
شهردار کرج، اجرای طرح کمربند سبز در این کلانشهر را یکی از اقدامات مهم زیست محیطی با هدف مقابله با پدیده های تاثیر گذار در آلودگی محیط زیست عنوان کرد و گفت: ایجاد یک رینگ سبز در کاهش غبار آلودگی بسیار موثر است.علی ترکاشوند این مطلب را عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به پدیده غبار آلودگی که طی هفته های گذشته شهرهای غربی کشور را با مشکلات جدی مواجهه کرده است، مسئولان ارشد کشوری همه تلاش خود را برای اجرای طرح جامع مقابله با ریزگردها در کشورهای همسایه انجام داده اند.

مقابله با آلودگی هوا نیازمند مشارکت مردمی است/لزوم استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی
قائم مقام شهردار کرج بر ضرورت تشویق شهروندان به استفاده از وسیل حمل و نقل عمومی و ارائه راهکارهای مناسب برای کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی تاکید کرد و گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی کمک شایانی به جلوگیری از آلودگی هوا، روان‌سازی ترافیک شهری و کاهش تصادفات می کند.محمد رضا رضاپور عنوان کرد:  اهمیت روز افزون موضوع محیط زیست و روند رو به رشد آلاینده­ های زیست­ محیطی، مسئولان امر را بر آن داشته است تا افکار عمومی و اقشار مختلف جامعه را نسبت به داشتن هوای پاک بیش از پیش برانگیزند چرا که راهکار اصلی کاهش آلودگی هوا، مشارکت مردمی و تشریک مساعی بین نهادهای مختلف دولتی و غیر دولتی است.

تعطیلی پنج شنبه های كرج در دستور كار دولت است/ عراق در پی شناسایی كانونهای گرد و غبار
معاون رئیس جمهور در پاسخ به سوال در مورد تعطیلی پنج شنبه ها در کرج گفت: این موضوع هم اکنون در دستور کار دولت و کمیسیون زیربنایی است تا ابعاد مختلف آن بررسی شود، در مجموع با کلیات این مسئله موافق هستم.عصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در باغ سیب مهرشهر کرج حضور یافت و به بررسی روند احیا و بازسازی این باغ بزرگ پرداخت.در این بازدید مدیرکل محیط زیست استان البرز، مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج، معاون خدمات شهری شهرداری و شهردار منطقه 4، مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مطهری، مریم قهرمانی، عضو شورای شهر و دیگر مدیران و مسئولان شهری حضور داشتند و ابتکار را همراهی کردند.

تفاهم نامه تاسیس شهر دانایی در كرج امضاء شد/پیش بینی اعتبار 6 میلیارد تومانی
تفاهم نامه تاسیس و بهره برداری از "شهر دانایی" مرکز نوآوری شکوفایی البرز با حضور نماینده معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و مسئولان استانی و شهری در دفتر استاندار البرز برگزار شد.
با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهری از جمله سید محمدحسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوریهای نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید حمید طهایی استاندار البرز، علی ترکاشوند شهردار کرج، محمدرضا زین العابدینی مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز و محمود دهقان مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری کرج و دیگر مسئولان، تفاهم نامه تاسیس و بهره برداری از شهر دانایی اولین مرکز نوآوری و شکوفایی البرز به امضاء رسید.

مقابله با ریزگردها نیازمند اقدام و عمل است نه شعار و سخنرانی
رئیس شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: پر واضح است که ریزگردها صرفاً منشاء خارجی ندارند و سازمان حفاظت محیط زیست باید سهم خود در رفع این معضل را بر عهده بگیرند و به دنبال مقابله با این پدیده فراملی باشند. محمود دادگو با اشاره به تشدید طوفان ریزگردها در شهرهای البرز و تهدید سلامتی شهروندان به دنبال افزایش ذرات معلق هوا، خاطر نشان کرد: در حال حاضر بسیاری از منابع آب زیرزمینی دچار خشکیدگی شده اند که به دنبال آن، پدیده فرسایش خاک و بیابان زایی تشدید شده و فرصت مناسبی برای تشکیل کانون های ریزگرد فراهم آمده است.

اجرای پروژه ها ی عمرانی با مشارکت شهروندان شتاب بیشتری می گیرد
معاون مالی اقتصادی شهرداری کرج با بیان اینکه شهر با همراهی و مشارکت شهروندان توسعه می یابد، گفت: فرهنگ سازی در راستای مشارکت شهروندان در اجرای پروژه های اقتصادی، توسعه و آبادانی هر چه بیشتر شهر را به دنبال خواهد داشت.فرج الله ایلیات این مطلب را عنوان کرد و گفت: مشارکت شهروندان در اجرای پروژه های شهری دستگاه خدمات رسان شهرداری را در راه رسیدن به اهداف توسعه پایدار شهر یاری می رساند.معاون مالی اقتصادی شهرداری کرج اظهار داشت: شهروندان می توانند در اقتصاد شهر سهیم باشند و با اعتماد سازی دستگاه ها حرکت های تاثیرگذاری را در انجام فعالیت های عمرانی و خدماتی در سطح شهر به اجرا درآورند.

واردات تاکسی های مدرن بدون عوارض مالیاتی جهت بکارگیری در خطوط تاکسیرانی کرج
عضو شورای اسلامی شهر کرج خواستار صدور مجوز واردات تاکسی های مدرن به کشور با عوارض و حقوق صفر مالیاتی جهت بکارگیری در خطوط تاکسیرانی کلانشهرها شد و از آن به عنوان اقدامی موثر در راستای نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل همگانی یاد کرد.حجت اله غلامرضایی ادامه داد: در حال حاضر چند گروه معتبر خودروسازی در سطح جهان نسبت به ایجاد خط تولید تاکسی، تاکسی ون و اتوبوس های مسافربری اقدام کرده اند که هزینه آنها برغم برخورداری از آخرین تجهیزات و استانداردها اما از قیمت خودروهای تولید داخل کشور بسیار پایین تر است.

 
 
انتقال تونلی آب رودخانه کرج زیبایی را از چهره جاده چالوس می رباید
دبیر دوم شورای اسلامی شهر کرج با انتقاد شدید از سکوت وزارت نیرو در برابر اجرای یک طرح آسیب زا برای محیط زیست، اظهار داشت: انتقال تونلی آب از سد امیرکبیر به تهران زیبایی را از چهره جاده چالوس می رباید و صنعت گردشگری منطقه را آفت زده می کند. فاطمه آجرلو ادامه داد: وزارت نیرو سالها قبل با هدف جلوگیری از آلودگی آب رودخانه کرج در مسیر انتقال به تصفیه خانه های تهران نسبت به آغاز ساخت «تونل انتقال آب» اقدام کرد که گرچه در نخست نگاه دارای توجیه فنی و مالی است اما در ابعادی کلان تر، خسارت های سنگینی را متحمل محیط زیست و اکوسیستم جاده چالوس خواهد کرد.

غرس درخت به یاد شهداء و اموات / کرج را با نیکوکاری «سبز» کنیم
رئیس شورای اسلامی شهر کرج به شهروندان پیشنهاد کرد در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداء، آشنایان و اموات خود، نسبت به کاشت و غرس نهال در باغات و عرصه های فضای سبز اقدام نمایند تا شهرمان با نیت های خیرخواهانه بیش از پیش سبز و خرم شود. محمود دادگو ادامه داد: چنانچه سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کرج این امکان را فراهم آورد تا شهروندان به نیت یادبود شهداء، آشنایان و اموات خویش، هزینه کاشت یک یا چند نهال در سطح شهر را بپردازند و از این طریق در رشد سرانه فضای سبز سهیم شوند، بی شک بسیاری از محدودیت های اعتباری رفع خواهد شد و زیبایی و طراوت چهره شهرمان صد چندان می شود.

بیش از 55 هزارتن آسفالت در كارخانه کرج تولید شده است
مدیر عامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج از تولید بیش از 55 هزار تن آسفالت در 3 ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: این محصولات تولیدی شامل آسفالت بیندر و توپکا می باشد. علی سلطانی مقدم با  اعلام این خبر افزود: فعالیت کارخانه آسفالت در سال جدید، با استفاده از انرژی گاز صورت می گیرد و جلوگیری از آلودگی هوا، کاهش هزینه ها همچنین بالا بردن سرعت تولید را می توان از مزایای این مهم بر شمرد. سلطانی مقدم تاکید کرد: تولید این میزان آسفالت طی مدت مذکور نشان از فعالیت و روند رو به رشد سازمان در تامین و توزیع آسفالت دارد که در حال حاضر نیز شهروندان شاهد تغییر و تحول مثبت در بحث آسفالت در معابر شهر کرج هستند.

بازسازی 800 قبر قدیمی در آرامستان بهشت سکینه (س) کرج
مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری کرج از بازسازی 800 قبر قدیمی در آرامستان بهشت سکینه (س) خبر داد.
غلامرضا رضوانی با اشاره به اینکه سازمان آرامستانها طی سه ماه اول سال جاری در زمینه های مختلف عملکردی فعال بوده است، بازسازی 800 قبر قدیمی در قطعه 7 آرامستان مذکور را از جمله این عملکرد نام برد.این مسئول با بیان اینکه 560 قبر در آرامستان بهشت سکینه (س) احداث شده است، اظهار داشت: قبور احداث شده در جوار قطعه های قدیمی حفر شدند و قطعه جدیدی برای این قبور در نظر گرفته نشده است.

بازنشستگان شهرداری کرج با تور گردشگری به مازندران سفر کردند
با برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی مدیریت رفاه کارکنان شهرداری کرج، بازنشستگان این به همراه خانواده هایشان با تور تفریحی و گردشگری عازم استان مازندران شدند.مدیر رفاه کارکنان شهرداری کرج این خبر را عنوان کرد: این گروه از همکاران بازنشسته و اعضای خانواده های آنها در طول مسیر ضمن پذیرایی صبحانه در مجتمع رفاهی میلاد شهرداری کرج (نشتارود) در مراحل مختلف تور مازندران اوقات به یاد ماندنی را گذراندند.مظاهر سعیدی اظهار داشت: همکاران بازنشسته شهرداری کرج با اقامت سه روز و دو شب از دهکده ساحلی رامسر بازدید و از امکانات موجود از جمله تلکابین و... استفاده کردند.

مردم خیر کمک های انسان دوستانه خود را از طریق نهادهای حمایتی پرداخت کنند
معاون خدمات شهری شهرداری کرج گفت: شهروندان خیر شهرستان کرج با پرداخت کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود به نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و یا بهزیستی می توانند نقش ویژه ای را در عدم گسترش متکدی گری داشته باشند و از این طریق کمک‌های خود را به دست نیازمندان واقعی برسانند.حسن مدیرروستا اظهار داشت: مردم خیر و انسان‌دوست ایران اسلامی، همواره در امور خیر و دستگیری از نیازمندان و مستمندان پیش‌قدم هستند اما متاسفانه عده‌ای سودجو با سوء استفاده از این روحیه و نیکوکاری مردم، اقدام به تکدی‌گری در سطح شهرها و معابر و خیابان‌های پرتردد می‌کنند که حضور آنها آسیب جدی به سلامت روحی و چهره شهرها وارد کرده است.

اجرای پروژه های شهری در منطقه9 کرج با رویكرد اقتصاد مقاومتی اولویت بندی شد
مدیر منطقه 9 شهرداری کرج گفت : اقتصاد مقاومتی الگویی است که تلاش می‌‌کند از یک سو با ترمیم ساختارهای نامناسب اقتصاد داخلی و از سوی دیگر با تأکید بر کارآفرینی، نوآوری و بهره‌وری، در جهت توسعه پایدار گام‌های عملیاتی بردارد.حسین عطایی در نشست با مسئولین واحدهای مختلف در راستای اولویت بندی انجام پروژه های منطقه منطبق با شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل به لحاظ عمل به فرامین مقام عظمای ولایت با بیان این مطلب گفت: از مهمترین سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در حوزه مدیریت شهری این است که مسئولین و سیاستگذاران باید در قالب سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برنامه‌های عملیاتی خود را پیاده‌سازی نمایند که مدیریت شهری از این امر مستثنی نبوده و باید متناسب با سیاست‌های اقتصادی مقاومتی برنامه‌ریزی های لازم را انجام دهد. 
 
 

بنفشه سادات آقایی

شهرداری کرج هفته گذشت؛
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.