1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 51324
تاریخ ثبت : 1395/03/27-12:16
شهرداری کرج در هفته ای که گذشت؛
پروژه های پل شهید کیانپور و خانه ملت در مدار افتتاح / انتقاد از تضعیف جایگاه شوراها

شهرداری کرج در هفته ای که گذشت شاهد بسیاری از رویدادها، اظهارنظرها و اخبار جدید بود که افتتاح پروژه های تقاطع غیرهمسطح شهید کیانپور و ساختمان خانه ملت در راس آنها قرار دارد؛ در ادامه توجه شما را به مرور چند خبر مهم هفته دعوت می کنیم.
تضعیف جایگاه شوراها در برنامه ششم توسعه
 
رئیس شورای اسلامی کلانشهر کرج ضمن انتقاد شدید از تضعیف جایگاه شوراها در برنامه پنج ساله ششم توسعه، اظهار داشت: متاسفانه برغم وعده های قبلی دولت شاهدیم که در مراحل تدوین برنامه ششم توسعه هیچ اشاره ای به اعتلای فعالیت های شوراهای اسلامی نشده؛ حتی در جهت تضعیف آنها تصمیماتی اتخاذ شده است.
 
دو پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید کیانپور و ساختمان خانه ملت صبح امروز، چهارشنبه 26 خرداد با حضور جمعی از مسئولان ارشد استانی، شهرستانی و شهری مورد بهره برداری قرار گرفتند و با هدف توسعه خدمت رسانی به شهروندان و رفع مشکلات شهری تقدیم کرج نشینان شدند.
 
سید حمید طهایی، استاندار البرز، عزیز اکبریان و محمدجواد کولیوند نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین سعیدی، مسئول دفتر امام جمعه کرج، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر کرج، شهردار و معاونین شهرداری کرج، مدیران مناطق 12 گانه و مدیران عامل سازمان های تابعه مدیریت شهری کرج، شهرداران شهرهای تابعه شهرستان کرج، خانواده های معظم شهداء و اصحاب رسانه و خبر از جمله حاضرین در مراسم افتتاحیه پروژه های فوق الذکر بودند که در نهمین روز از ماه مبارک رمضان المعظم در مدار بهره برداری قرار گرفتند.
 
پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید کیانپور که با اعتباری بالغ بر 190 میلیارد ریال ظرف مدت زمان 18 ماه احداث شد، در راستای صرفه جویی و کاهش هزینه ها به صورت جهادی و نمادین افتتاح شد و مراسم خاصی در اطراف پل برگزار نشد تا شهروندان شاهد باشند که خادمین بی ادعای ایشان در مدیریت شهری کرج تنها به دنبال خدمت رسانی صادقانه می باشند و تشریفات و هزینه تراشی معنا و مفهوم خاصی برایشان نداشته و ندارد.
 
رئیس پارلمان محلی کرج با عرض خیرمقدم به مسئولان، خبرنگاران و شهروندان حاضر در مراسم، قبولی طاعات و عبادات روزه داران را از درگاه احدیت خواستار شد و از اینکه این پروژه ها در روزهای سرشار از خیر و برکت و رحمت رمضان مورد بهره برداری قرار می گیرند، ابراز رضایت و خرسندی کرد.
 
محمود دادگو در ادامه و با اشاره به حضور مسئولان ارشد استان در مراسم، از تضعیف جایگاه شوراهای اسلامی در برنامه پنج ساله ششم توسعه به شدت انتقاد کرد و گفت: گرچه کولیوند و اکبریان، نمایندگان مردم در مجلس برای رفع این مشکل قول مساعد داده اند اما دولت سعی دارد وجوه واریزی از سوی مردم به حساب شهرداریها را به سمت خزانه سوق دهد تا پس از آن برای احداث طرح های عمرانی به دنبال دریافت بودجه از ردیف های دولتی باشیم.
 
این مسئول ارشد شهری تصریح کرد: شورای عالی استان های کشور اعتراض شدید خود را در خصوص تلاش در راستای دولتی کردن شوراهای اسلامی به مسئولان امر انتقال داده است که امیدواریم این مهم در دستور کار نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی نیز قرار گیرد و جای تاسف است که می خواهند جایگاه مردمی پارلمان های محلی تضعیف شود/
 
پس از 18 ماه؛ درهای خانه ملت به روی مردم باز شد
 
شهردار کرج با اشاره به وظایف مدیریت شهری در راستای خدمت رسانی به شهروندان، عنوان کرد: مسیر توسعه عمران شهری با اجرای پروژه های عمرانی هموار شده است.
 
علی ترکاشوند در مراسم افتتاح پروژه خانه ملت که با حضور استاندار البرز، رییس دفتر نماینده ولی فقیه در استان البرز، فرماندار کرج، شهرداران شهرهای تابعه، رئیس دفتر شورای نگهبان استان، اعضای شورای اسلامی شهر کرج، چهره های ورزشی، خانواده شهدا، اصحاب رسانه و ارباب جراید برگزار شد، افتتاح این پروژه را نوعی خدمت رسانی به مردم جهت تسهیل در امور رفاهی آنان و سهولت ارتباط بین نمایندگان و مردم اعلام کرد.
 
این مسئول با اشاره به اینکه پیشنهاد احداث ساختمانی برای نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در دوره قبل خدمت خود در کرج ارائه شده بود، اظهار داشت:با پیگیری و تصویب این طرح در شورای اسلامی شهر کرج مقرر شد ساختمان نمایندگان مجلس با نام خانه ملت توسط شهرداری کرج احداث شود.
 
وی، متراژ این ساختمان را دو هزار و 400 متر مربع ذکر و عنوان کرد: خانه ملت در شش طبقه شامل یک طبقه همکف (ویژه ملاقات های عمومی نمایندگان)، دو طبقه زیرزمین و پارکینگ و سه طبقه اداری است؛ هر نماینده یک طبقه اداری مخصوص به خود را در اختیار دارد.
 
حق‎گرایی، فضیلت‎طلبی، نواندیشی از ویژگی های حضرت خدیجه (س) بود
 
عضو شورای اسلامی شهر کرج ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن 27 خرداد، سالروز وفات حضرت خدیجه (س)، اظهار داشت: حق‎گرایی، فضیلت‎طلبی، نواندیشی، عشق به کمال و رشد و پیشرفت از ویژگی‌های ایشان بود.
 
مصطفی سعیدی با بیان تسلیت به مناسبت فرا رسیدن دهم ماه مبارک رمضان و سالروز رحلت حضرت خدیجه (س) اظهار داشت: دهم رمضان نقطه پایان بر 25 سال همراهی خدیجه(س)،  بانوی آسمانی با رسول خدا صلی الله علیه و آله بود; بانویی مبارکه،  طاهره و عفیفه  که 55 سال قبل از بعثت چشم به جهان گشوده و از سال 15 قبل از بعثت (دهم ربیع الاول) در کنار برگزیده الهی قرار گرفته بود و سرانجام بعد از قریب 25 سال همراهی و همگامی، در 65 سالگی چشم از جهان فرو بست و رسول الهی را در فراقی جانسوز تنها گذاشت.
 
تفکر مدیریتی بهبود زندگی شهروندی را موجب می شود/ تقدیر از صعه صدر شهروندان
 
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج یکی از ارکان مهم پیشرفت را داشتن برنامه در تمامی حوزه های شهری دانست و افزود: تفکر مدیریتی شورا و شهرداری کرج بربهبود وضعیت زندگی افراد و ارتقاء سطح کیفی شهر استوار است و احداث پروژه های بزرگ عمرانی نشان از این تدبیر و درایت می باشد که امید است موردرضایت شهروندان گردیده باشد.
 
سعید فیروزگاه در حاشیه آئین بهره برداری از پروژه عمرانی تقاطع غیر همسطح شهید کیانپور واقع در میانجاده که صبح دیروز برگزار شد، اظهار داشت: طی سه سال اخیر پروژه های متعددی در سطح کلانشهر کرج اجرا شد ه است که نقش بسزایی در کاهش ترافیک داشته و تقاطع شهید کیانپور به علت واقع شدن در مسیر پر تردد خیابان شهید بهشتی و خیابان های مجاور که از مسیر های پر ترافیک سطح شهر می باشند، نقش موثری در کاهش ترافیک ایفا می نماید.
 
آگاه سازی جامعه از حقوق خویش در بسترهای ارتباطات و مطبوعات شکل می گیرد
 
رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهربا بیان اینکه جريان ‌آگاه سازي جامعه مي‌تواند در بسترهاي مختلفي مانند ارتباطات و مطبوعات شکل بگیرد و قوام يابد، گفت: مسؤلان فرهنگي و اصحاب رسانه بايد با به وجود آوردن زمينه‌آگاهي شهروندان از حقوق و تكاليف خويش، در عرصه‌هاي اجتماعي اقدامي شايسته در جهت نهادينه شدن حقوق شهروندي انجام دهند.
 
سعید مصطفایی اظهار داشت: با توجه به پيشرفت جامعه در عرصه‌هاي مختلف علمي، فرهنگي و اجتماعي، آگاه سازي شهروندان از حقوق و وظايف خود در محدوده‌ فرهنگ و زندگي شهري از قدم‌هاي اصلي و مؤثر است، بنابراين نقش ارتباطات و مطبوعات در تحكيم حقوق شهروندي امري انكارناپذير است.
 
مصطفایی با بیان اینکه حقوق مردم باید کاملا برای آنها باز شود، اظهار داشت: مباحث حقوق شهروندي بسيار مهم و گسترده است و مهمترين نكته اي كه در اين حوزه بايد به آن توجه شود اين است كه هم مسئولين و هم مردم به حقوق و وظايف خود آگاهي و اشرافيت كامل داشته باشند.
 
تاخیر در بهره برداری متروی کرج خسارات زیانباری را به دنبال دارد
 
سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج، گفت: طولانی شدن و تاخیر در بهره برداری از خطوط ریلی و قطار شهری خسارات زیانباری از لحاظ مادی و معنوی به شهر وارد کرده است
 
غفور قاسمپور با بیان این مطلب اظهار داشت: امروزه کشورهای توسعه یافته در دنیا به سمت ارائه راهکارهای مناسب جهت کاهش آلایندگی ها رفته اند که کشور ما نیز از این امر مستثنی نیست و اقدماتی در این حوزه انجام داده است.
  
این عضو شورا اذعان داشت: شرکت سابیر با عدم رعایت قوانین و موازین ساخت خطوط ریلی خسارت های زیانباری را در شهر بر جای گذاشته است و عدم پیشرفت فیزیکی مناسب این پروژه موجب نارضایتی مدیران شهری و استانی همچنین شهروندان شده است.
 
موج مهربانی در كرج ادامه دارد/ دربهای خانه مهربانی به روی نیازمندان باز است
 
در ابتدا هدف تنها تامين پوشاك شب عيد نوروز براي نيازمندان بود. نحوه فعاليت نيز بدين گونه بود كه مردم و خيرين لباس هاي بلا استفاده خود را به خانه مهرباني تحويل مي دادند و اين مركز پس از شستشو، البسه را به طور رايگان در اختيار نيازمندان قرار مي داد.
 
پس از پشت سر گذاشتن عيد نوروز و شب عيد، خانه مهرباني با استقبال شديد مردم خير و نوع دوست كرج، موسسه هاي خيريه، هلال احمر، انجمن حمایت از خانواده زندانيان بي بضاعت و ساير نهادهاي خيريه مواجه و اين میزان از استقبال باعث شد كه خانه مهرباني اهداف وسیع تری را دنبال كرده و به كار خود بعنوان يك مركز خيريه و فرهنگي ادامه دهد.
 
پیشرفت 40 درصدی پروژه تعریض پلهای جاده چالوس/ صرف اعتبار 40 میلیارد ریالی
 
مدیر عامل سازمان خدمات موتوری شهرداری کرج از پیشرفت فیزیکی 40 درصدی پروژه تعریض پل های جاده چالوس (خط چهار حصار) خبر داد.
 
علیرضا رحیمی با اشاره به اینکه وضعیت ترافیک در قسمتی از جاده چالوس (حد فاصل میدان حافظ تا تونل بیلقان) به گونه ای بود که اصلاح معبر در آن امری ضروری به شمار می رفت، اظهار داشت: سازمان خدمات موتوری شهرداری کرج به عنوان متولی اجرای طرح تعریض پل ها و معابر در این محدوده انتخاب شد.
 
این مسئول، با اشاره به اهمیت دسترسی ایمن و بدون اتلاف وقت به جاده چالوس برای مسافرانی که قصد سفر به شهرهای شمالی را دارند، عنوان کرد: هدف از اجرای عملیات مذکور نیز تسهیل در رفت و آمد مسافران است.
 
8 بنای غیرمجاز در منطقه 10 شهرداری کرج تخریب شد
 
مدیر منطقه 10 شهرداری کرج گفت: هشت بناهای غیرمجاز طی ماه جاری در منطقه 10 با حضور عوامل کنترل و نظارت و خدمات شهر منطقه تخریب و رفع آثار شد.
 
عباس کمالی روستا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج افزود: این بناهای غیرمجاز در منطقه 10 با حضور عوامل کنترل و نظارت و خدمات شهر منطقه تخریب و رفع آثار شد؛ چهارمورد آن احداث بنا غیرمجاز بدون اخذ پروانه ساختمانی در سپیدشت، رزکان نو، شهرک ارم (تجاری) و دو مورد آن با توجه به شروع بکار مالک طی دو مرحله رفع آثار شد.
 
کمالی روستا اظهار داشت: شهروندان می توانند قبل از خرید املاک قولنامه ای ضمن مراجعه به معاونت شهرسازی شهرداری محل سکونت خود علاوه بر آگاهی از قوانین و حقوق شهروندی، خرید املاک را با اطمینان انجام دهند.
 
شایش مسیر بلوار انقلاب شمالی و انرژی اتمی به خیابان پیروزی
 
مدیر منطقه 7 شهرداری کرج از پیشرفت مطلوب اقدامات عمرانی در بلوار انقلاب شمالی خبر داد و گفت: تا امروز 70 هزار مترمکعب عملیات خاکبرداری و خاکریزی در این بلوار به اجرا رسیده است که با اتمام این پروژه ارتباط پهنه های موجود در شمال و جنوب منطقه تسهیل می شود.
 
علیرضا کیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج عنوان کرد: با همت اداره عمران منطقه 7 شهرداری کرج، عملیات خاکبرداری و خاکریزی در بلوار 45 متری انقلاب شمالی و 35 متری جنب زندان رجایی شهر از انرژی اتمی به خیابان پیروزی  در حال انجام می باشد.
 
مدیر منطقه 7 شهرداری کرج با بیان اینکه بهره برداری از این دو بلوار، گردش های اضافی و زمان سفر به شهرک های مسکونی شمال منطقه را کاهش می دهد، یادآور شد: گشایش مسیر بلوار انقلاب شمالی و انرژی اتمی به خیابان پیروزی، ارتباط پهنه های موجود در شمال و جنوب منطقه را نیز تسهیل خواهد کرد.
 
مرتضی اکبری

پروژه شهید کیانپور شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.