1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 51165
تاریخ ثبت : 1395/03/20-13:21
شهرداری کرج در هفته ای که گذشت؛
بهره برداری 4 پروژه عمرانی در ماه مبارک رمضان/مسکن مهر حاشیه نشینی را ترویج کرد

مسکن مهر حاشیه نشینی را ترویج کرد، ماه رمضان، فرصتی مغتنم برای ارائه خدمت بی دریغ به شهروندان است، سامانه فروش بلیط اینترنتی اتوبوس و قطار در پایانه های کرج راه اندازی شد و ... از جمله اخباری است که طی هفته گذشته در پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، منتشر شده است.

وظایف مسئولان شهرداری کرج در مواقع بحران تعیین شده است

قائم مقام شهردار کرج با اشاره به شکل گیری کمیته پدافند غیرعامل در این دستگاه، از تقسیم وظایف مسئولان شهرداری در موارد بحران خبر داد و اذعان داشت: پیش بینی ها و اقداماتی به منظور کاهش آسیب ها و تسهیل امدادرسانی در بحران، توسط شهرداری صورت گرفته که اگرچه کافی نیست اما حرکتی به سمت دستیابی به اهداف پدافند غیرعامل به شمار می آید. محمدرضا رضاپور به برخی نیازها و اقدامات این دستگاه به منظور اجرای برنامه های مرتبط با پدافند غیرعامل و دستیابی به اهداف آن در شهر تاکید و یکی از نیازهای این حوزه را تامین امکانات و ایجاد مکان های مناسب برای ارائه خدمات امدادی به منظور مدیریت بحران عنوان کرد.

ماه رمضان، فرصتی مغتنم برای ارائه خدمت بی دریغ به شهروندان است

شهردار کرج، ورود به ماه صیام و عبادت و مخلصی درگاه حضرت حق را به همه هموطنان و مسلمانان تبریک گفت و آغاز این ماه را فرصتی برای ارائه خدمت صادقانه و بی دریغ به شهروندان ارزیابی کرد. علی ترکاشوند این مطلب را عنوان کرد و اظهار داشت: ماه مبارک رمضان با همه برکات و آثار مادی و معنوی آن برای جامعه و افراد، از راه رسیده و امروز همه بر خوان کرم حضرت حق مهمانیم که باید این فرصت را مغتنم شمرده و از نعمات آن بهره مند گردیم.

سامانه فروش بلیط اینترنتی اتوبوس و قطار در پایانه های کرج راه اندازی شد

مدیر عامل سازمان پایانه های بار و مسافر شهرداری کرج از راه اندازی سامانه فروش بلیط اینترنتی اتوبوس و قطار در این سازمان خبر داد و گفت: این مهم با هدف کاهش سفرهای درون شهری به منظور خرید بلیط انجام شده است. داوود شعبانی با اعلام این خبر اظهار داشت: از این پس شهروندان به جای صرف زمان برای خرید یا رزرو بلیط به مقصد اکثر شهرهای کشور می توانند از طریق اینترنت گوشی یا سیستم وارد پرتال سازمان پایانه های بار و مسافر شهرداری کرج شوند.

4 پروژه در ماه مبارک رمضان به بهره برداری می رسد

عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: امسال در ماه مبارک رمضان شاهد بهره برداری از چهار پروژه ی عمرانی ، از جمله تقاطع غیر همسطح هامی و کیانپور همچنین ساختمان اداری شهرداری منطقه 11 خواهیم بود. حمیدرضا ابوالحسنی با بیان اینکه پروژه های عمرانی مدیریت شهری کرج طبق روال گذشته در حال پیشرفت و انجام است، اظهار داشت: شورای شهر کرج این نوید را به شهروندان می دهد که در این ماه مبارک چهار پروژه عمرانی افتتاح می شود که به دنبال این اقدام با کاهش بار ترافیکی و تسهیل درعبور و مرور روبرو خواهیم شد.
 این مسئول در ادامه  ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان گفت: معاونت و سازمان فرهنگی شهرداری کرج و در مجموع مدیریت واحد شهری در صدد هستند ضمن همراهی با امام جمعه کرج، اقداماتی در راستای جلوه ی زیبایی های ماه مبارک رمضان در سطح شهر انجام دهند.

مسکن مهر حاشیه نشینی را ترویج کرد

عضو شورای شهر کرج در ادامه با بیان اینکه دولت و شهرداری ها در امر نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده عملکرد قابل قبول نداشته اند، بیان کرد: در صورتی که دولت گذشته احداث پروژه های مسکن مهر را به سمت بافت های فرسوده سوق می داد؛ موفقیت بیشتری در حوزه مسکن کسب می کرد. داوود وحیدی با انتقاد به عملکرد دولت و شهرداری ها در خصوص نوسازی بافت های فرسوده اذعان داشت: پروژه ی مسکن مهر به ترویج حاشیه نشینی کمک کرد.عضو شورای اسلامی شهر کرج در خصوص فراهم آوردن زیر ساخت های اتوماسیون اداری و تحقق شهر الکترونیک همچنین توسعه پارکینگ های عمومی و طبقاتی نیز عنوان کرد: نقطه کنونی با ایده آل ها و استاندارد ها فاصله زیادی دارد و باید با تقویت بنیه درون سازمانی و بازنگری در برخی تصمیم گیری ها و رویکردها، به سمت اصلاح امور حرکت نماییم.

عدم ساماندهی سرویس مدارس آرامش خانواده ها را بر هم زده است

عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: عدم ساماندهی سرویس مدارس آرامش خانواده ها را بر هم زده است بر این اساس ورود شهرداری به منظور ایجاد تمهیدات ویژه همچنین در اختیار گرفتن سرویس مدارس ضروری است. مریم قهرمانی در صحن علنی شورای شهر کرج که صبح دیروز برگزار شد با تاکید بر این مطلب اظهار داشت: نیاز است، معاونت حمل و نقل شهرداری سرویس مدارس را در اختیار سازمان تاکسیرانی قرار دهد؛ با توجه به پتانسیل های موجود این سازمان، تاکسیرانی می تواند ساماندهی صحیح سرویس مدارس را به خوبی برعهده گیرد.

تقاطع شهید کیانپور کرج هفته آینده به بهره برداری می رسد

شهردار کرج در دویست و بیست و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر از بهره برداری از تقاطع شهید کیانپور کرج طی هفته آینده خبر داد. علی ترکاشوند در دویست و بیست و هفتمین جلسه علنی شورای شهر کرج که روز گذشته به ریاست محمود دادگو و با حضور اعضای شورای شهر و محمدرضا رضاپور، قائم مقام شهردار کرج برگزار شد در پاسخ به پیگیری اعضا مبنی بر افتتاح تقاطع شهید کیانپور با بیان اینکه پروژه‌ پل شهید کیانپور تکمیل و آماده‌ بهره‌برداری است، اظهارامیدواری کرد: با اجرای این تقاطع بار ترافیکی شهر کاهش یابد.

سازمان خدمات موتوری متولی بزرگترین ناوگان حمل ونقل در شهرداری كرج

مدیر عامل سازمان خدمات موتوری شهرداری کرج، این سازمان را متولی بزرگترین ناوگان حمل و نقل در شهرداری کرج دانست و گفت: سازمان خدمات موتوری تا کنون عهده دار خدماتی مرتبط و چند منظوره در شرایط بحرانی و حوادث غیر مترقبه بوده و همواره سعی کرده تا با تمام توان وظایف خود را انجام دهد. علیرضا رحیمی با اعلام این مطلب اضافه کرد: سازمان خدمات موتوری شهرداری کرج به منظور ارائه خدمات بهتر و منسجم تر و با نظر به استفاده بهینه از تمامی امکانات و تسهیلات موجود در سال گذشته اقدام به اجرای سیستم ناوری هوشمند کرد تا عمده ترین مشکل پروژه ها در خصوص صرفه جویی در زمان و هزینه را مرتفع نماید.

تسریع در اجرای پروژه های شهری نیازمند نظارت مستمر مسئولان است

مدیر منطقه 9 شهرداری کرج گفت: بازدیدهای میدانی از سطح محلات، موجب تسریع در روند خدمات رسانی به شهر و شهروندان می شود و مرتفع ساختن مشکلات شهری را در بازه زمانی کمتری به دنبال دارد. حسین عطایی به همراه تنی چند از مسئولان منطقه 9 شهرداری کرج از محلات سطح این منطقه بازدید بعمل آوردند که هدف از این بازدید میدانی تسریع در مرتفع ساختن مشكلات شهر و شهروندان بود.مدیر منطقه 9 شهرداری کرج در این بازدید میدانی عنوان كرد: حضور مستمر در محل اجراي پروژه ها موجب تسریع در روند اجرایی آنها می شود و اهتمام هر چه بیشتر مسئولان در واحد های مختلف منطقه را در انجام امور محوله به دنبال دارد.

پرونده متروی کرج با رسیدگی ویژه دستگاه قضا سرانجام می گیرد

دبیر دوم شورای اسلامی کلانشهر کرج از دستگاه تقاضا کرد که رسیدگی به پرونده مترو را با توجه به حساسیت های موجود سرعت بخشد و مسیر را برای انتخاب پیمانکار جدید و انجام ادامه پروژه هموار سازد. فاطمه آجرلو ادامه داد: مترو نیاز اصلی مرکز البرز در شرایط کنونی است و بحران ترافیک دیگر مجالی برای تعلل و دست روی دست گذاشتن باقی نگذاشته و زمان آن رسیده است تا دستگاه قضا تکلیف پیمانکار مترو (شرکت سابیر) را یکبار و برای همیشه مشخص نماید. وی با تاکید بر اینکه با آغاز بهره برداری از پروژه مترو شاهد میلیاردها تومان صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی خواهیم بود و محیط زیست نیز از شرایط بهتری برخوردار خواهد شد، گفت: هر روز وقفه در افتتاح خط 2 متروی کرج برابر با دهها میلیون خسارت مالی است و اکنون شهروندان چشم انتظار تحقق وعده ها پس از سالها انتظار و چشم به راهی می باشند.

افزایش 1700 مخزن زباله به امکانات جمع آوری زباله کرج

مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری کرج از افزوده شدن یک هزار و 700 مخزن مکانیزه زباله هزار و 100 لیتری به امکانات جمع آوری پسماند شهر کرج در هفته محیط زیست خبر داد. علی خوشگرد، این خبر را اعلام کرد و بیان داشت: امکانات جمع آوری و انتقال زباله در سطح شهر کرج با توجه به حجم زباله های تولیدی در این کلانشهر از اهمیت بسزایی برخوردار است که این واحد کوشیده است در سطح توان خود بخشی از نیازهای مجموعه را مرتفع نماید. وی، اظهار داشت: بکارگیری سطل های زباله مکانیزه کمک زیادی به سرعت و کیفیت جمع آوری زباله های سطح شهر کرده و با توجه به حجم بالا و دور بودن از دسترس حیوانات، به پاکیزگی شهر کمک می کند.

استفاده از جوانان برای نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در ماه ضیافت الهی

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج گفت: ماه رمضان فرصت مناسبی برای تبلیغ و ترویج ارزش های ناب اسلامی و نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در جوانان است. سعید فیروزگاه ضمن تبریک فرا رسیدن ماه ضیافت الهی استفاده از ظرفیت جوانان برای نهادینه کردن فرهنگ قرآنی را مهم خواند و افزود: اقدامات مسئولین فرهنگی شهر در این خصوص باید ویژه باشد تا جوانان نسبت به فراگیری آموزش فرامین اسلامی ترغیب شوند؛ در این صورت می توان گفت، نسل جوان از آسیب های اجتماعی دور می شوند.
وی با بیان اینکه باید از معنویت فضای ماه مبارک رمضان در ایجاد آمادگی فکری و گسترش سطح دانش و بینش بین جوان استفاده کنیم، ادامه داد: برای مقابله با انحرافات فکری که ریشه در فرهنگ غرب دارد، نیاز است، بیش از گذشته در راستای معرفی آموزه‌های ناب این دین آسمانی گام برداریم.

 

نازنین فرضی زاده

شهرداری کرج هفته گذشته
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.