1397/03/06

. يكشنبه

5/27/2018
کد مطلب : 51055
تاریخ ثبت : 1395/03/13-12:45
شهرداری کرج در هفته ای که گذشت؛
سیاست گذاری صحیح رویکردی در توسعه مشارکتهای مردمی/ تجربه تلخ مترو در خصوص بزرگراه شمالی تکرار نشود

سیاست گذاری صحیح رویکردی کارآمد در توسعه مشارکت های مردمی است، حفظ دستاوردهای دفاع مقدس و حاکمیت اسلام شاخص ترین مولفه نظام است، اجرای پروژه بزرگراه همت شمالی در کرج با آزاد سازی 4 هکتار زمین و ... از جمله اخبار منتشر شده در پایگاه خبری مدیریت شهری کرج طی هفته گذشته است.
سیاست گذاری صحیح رویکردی کارآمد در توسعه مشارکت های مردمی است

معاون مالی اقتصادی شهرداری کرج سیاست گذاری در زمینه های مختلف شهری و خدمت رسانی را امری مهم دانست و گفت: تقویت مبانی سیاست گذاری سازمانی رویکردی کارآمد در توسعه مشارکت های مردمی است. فرج الله ایلیات با اعلام این مطلب اظهار داشت: تقويت مباني سياست گذاري سازمانی نقش بسزایی در توسعه مشاركت هاي عمومي، تصميم گيريها و اجرای برنامه هاي توسعه اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي دارد. این مسئول اضافه کرد: با توجه به اینکه مشارکت عمومی با کاهش هزینه و افزایش راندمان کاری رابطه مستقیم دارد؛ بر ایجاد نگرش مثبت به موضوع مشارکت اجتماعی و جلب اعتماد عمومی مردم نسبت به مسئولان همچنین ایجاد اعتماد در واگذاری مسئولیت ها و تصمیم گیری ها در برخی از امور شهری به بخش خصوصی تاکید کرد.

حفظ دستاوردهای دفاع مقدس و حاکمیت اسلام شاخص ترین مولفه نظام است

قائم مقام شهردار کرج اذعان داشت: فقدان بنیانگذار انقلاب اسلامی یک سال پس از پایان جنگ تحمیلی، ضربه ای بسیار بزرگ به بدنه و کالبد جامعه ایران به شمار می آمد چرا که هنوز بسیاری از کشورهای جهان نسبت به این خاک چشم طمع داشته و برای به دست آوردن ذره ای از خاک و ذهن ایرانیان، نقشه های بسیار و بودجه های کلان تعیین می کردند. محمدرضا رضاپور سالگرد درگذشت یکی از عارفان و عالمان دینی، مرجعی گرانقدر و رهبری حکیم و حق جو حضرت امام خمینی(ره) را تسلیت گفت و بیان داشت: حفظ دستاوردهای دفاع مقدس و ادامه روند استقلال ایران و حاکمیت اسلام در قبال دشمنان قسم خورده در پی رحلت امام خمینی(ره) که یکی از شاخص ترین و توانمندترین افراد برای ایستادگی مقابل ظلم و استکبار به شمار می آمد، امری بود که بسیاری از صاحب نظران، مسئولان، مراجع و مردم را دچار تشویش کرده بود.وی، با بیان اینکه قدرت و انگیزه امام برای اجرای آنچه برای حاکمیت بخشیدن اسلام در جامعه ایران در نظر گرفته بود، بسیار بالا و قاطع بود، اضافه کرد: ایشان توانسته بود خیل عظیم مردم را با رفتارهای اسلامی، انقلابی و انسانی اش تحت تاثیر قرار داده و همراه خود کند.

اجرای پروژه بزرگراه همت شمالی در کرج با آزاد سازی 4 هکتار زمین

مدیر اداره کل املاک و مستغلات شهرداری کرج از آزاد سازی چهار هکتار زمین با هدف تامین فضای لازم برای اجرای پروژه بزرگراه همت شمالی خبرداد. محمد تقی عبدالهی بیان اینکه، فراهم آوردن مقدمات پروژه شمالی در کرج (ادامه اتوبان شهید همت) به طول 17.5 کیلومتر از برنامه های مهم این اداره است، عنوان کرد: مدیران توانمند شهرداری کرج و سایر مسئولین ذیربط در راستای تحقق این مهم اهتمام ویژه ای دارند. عبدالهی بیان کرد: از آنجایی که به دلیل افزایش جمعیت، مشکلات ترافیکی از دغدغه های این کلانشهر است، اجرای این پروژه بخش عمده ای از بار ترافیکی اتوبان تهران – کرج و درون شهری کرج را مرتفع خواهد کرد.

آتش نشانان کرجی جان سه کارگر را نجات دادند

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج از حادثه ریزش آوار خبر داد و گفت: با تلاش آتش نشانان سه کارگری که زیر آوار محبوس شده بودند نجات یافتند. سید جواد موسوی، این خبر را اعلام کرد و افزود: ریزش آوار ساعت 9 و 35 دقیقه حادث شد و امداد گران با حضور به موقع خود از خسارت جانی کارگران جلوگیری کردند.مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج در تشریح اعزام نیروی های عملیاتی گفت: پس از اعلام حادثه شش امداد گر به همراه سه خودرو از ایستگاه 107 به محل مذکور اعزام شدند.

اجرای احكام قضائی كمیسیون ماده صد در سطح منطقه 4 کرج

مدیر منطقه 4 شهرداری کرج گفت: طی عملیاتی ضربتی از سوی حوزه اجرائیات این منطقه، احکام قضایی کمیسیون ماده صد برای 18 مورد ملک در محدوده های فاز یک و دو به اجرا درآمد. سید رضا فیض اظهار داشت: در این طرح ضربتی قطع انشعاب برق، پلمپ، نصب نیوجرسی، جلوگیری از کار و جمع آوری لوازم واحدهایی که در پرداخت بدهی خود کوتاهی کرده و یا دارای رای اعاده و رفع خلاف بودند پس از ابلاغ اخطارهای قانونی توسط حوزه اجرائیات منطقه 4 شهرداری کرج با اخذ حکم قضایی از معاونت دادستانی کرج صورت گرفت. مدیر منطقه 4 شهرداری کرج اظهار داشت: همچنین یک مورد پلمپ و هفت مورد نصب نیوجرسی نیز برای واحدهای متخلف در سطح منطقه از سوی واحد اجرائیات با همکاری حوزه خدمات شهری انجام شده است.

گسترش شبکه های بزرگراهی حلال مشکلات ترافیکی است

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه اجرای کمربندی و بزرگراهها به روانسازی ترافیک کمک می کند گفت: گسترش شبکه های بزرگراهی حلال مشکلات ترافیکی است. غفور قاسمپور با بیان اینکه مشکل اصلی ترافیک کرج در محدوده ی داخلی شهر است، گفت: شهرداری کرج با هزینه ی بالغ بر 500 میلیارد تومان اقدام به ساخت چندین تقاطع غیر همسطح نموده است اما آنچه مهم است توجه به احداث کمر بندی ها می باشد چرا که مشکل عمده در محدوده ی داخلی شهر است بنابراین  احداث بزرگراه شمالی به عنوان یک پروژه ی فراملی راه حل مناسبی در این راستا خواهد بود.

تجلیل از بازنشستگان سازمان خدمات موتوری کرج

مدیر عامل سازمان خدمات موتوری شهرداری کرج تقدیر از زحماتی که کارکنان بازنشسته این نهاد خدمت رسان در راستای عمل به وظایف متحمل شده اند را امری ضروری برشمرد و گفت: از این افراد باید به عنوان افرادی سختکوش، تلاشگر و قانونمدار یاد کرد. علیرضا رحیمی با اعلام این مطلب و با اشاره به وظایف مهم کارکنان سازمان خدمات موتوری اظهار داشت: قطعا اجر این مجاهدت و خدمت خالصانه و صادقانه نزد پروردگار مهربان محفوظ خواهد ماند و همانطور که در آیات و روایات اسلامی و قرآنی آمده است، کارگران جایگاه ویژه ای در جامعه دارند و تکریم آنها رسالتی بر دوش همگان است.این مسئول اضافه کرد: با نائل آمدن بیش از 150 نفر از پرسنل سازمان خدمات موتوری به مقام رفیع بازنشستگی طی سال 93، در سال گذشته و جاری پرداختی کمتری جهت حقوق و مزایای کارکنان داشتیم و بخش اعظم بودجه صرف خریداری ماشین آلات تخصصی و عملیاتی شد که اعتلای کمی و کیفی خدمت رسانی را به همراه داشت.

تجربه تلخ مترو در خصوص بزرگراه شمالی تکرار نشود

عضو شورای اسلامی کلانشهر کرج اظهار داشت: با توجه به حساسیت های پروژه احداث بزرگراه شمالی و کمربندی جنوبی و تاثیر زیاد آن بر روان سازی ترافیک در مرکز البرز، نباید اجازه دهیم که تجربه تلخ مترو در خصوص این پروژه نیز تکرار شود. مصطفی سعیدی صبح امروز طی سخنانی در هفتادمین جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر کرج از پروژه هزار میلیارد تومانی بزرگراه شمالی به عنوان طرحی با کارکردهای منطقه ای و ملی یاد کرد و بیان داشت: با تکمیل و ساخت این پروژه عظیم طی چند سال آینده، بخشی از ترافیک درون شهری فروکش می کشد و شاهد تعدیل آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی خواهیم بود. وی ادامه داد: در حال حاضر روزانه دهها هزار دستگاه خودرو که قصد گذر از البرز و حرکت به سمت سایر استانهای کشور را دارند، با گذر از معابر شهر کرج، بر بحران ترافیک می افزایند که با چاره اندیشی صورت گرفته، با احداث بزرگراه شمالی در امتداد اتوبان همت می توان مانع از ترددهای غیر ضروری شد و مشکلات کنونی را مرتفع ساخت.
 
بی‌توجهی به جایگاه شوراها، عملکرد شهرداری‌ها را به چالش خواهد کشید

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر کرج گفت: بی‌توجهی به جایگاه و نقش شوراها در برنامه ششم توسعه کشور ، عملکرد شهرداری‌ها را زیر سوال خواهد برد. روح الله کیان اظهار داشت: شوراهای اسلامی یکی از ظرفیت‌های ارزشمند قانون اساسی است که کارکرد آنها کمتر مورد توجه قرار گرفته و ابعاد اجرایی کارشان محدود به تعیین شهردار و نظارت بر شهرداری شده است. رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج افزود: شهرداری به تنهایی نمی‌تواند روند توسعه شهری را کامل کند چون اختیارات کافی برای اعمال قوانین را در اختیار ندارد و اساساً قانون نیز چنین بستری را برای آن به وجود نیاورده است.
 
ضرورت شفاف سازی تعهدات دستگاه های شهری برای شهروندان

عضو شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: اشراف داشتن مسئولین دستگاهها به ساختار سایر نهاد ها در شناساندن وظایف به مردم موثر است. داود وحیدی با بیان تسلیت پیشاپیش به مناسبت سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: حضور ما در اینجا به برکت وجود امام (ره) بوده و اگر حرکت انقلابی این بزرگوار رقم نمی خورد سرنوشت نا معلومی در انتظار همه ی ما بود. عضو شورای اسلامی شهر کرج در ادامه ضمن قدر دانی از عملکرد صدا و سیمای البرز خاطر نشان شد: یکی از وظایفی که صدا و سیما عهده دار آن است، شناساندن نقش و ساختار دستگاه ها به عموم است که در این راستا مسئولین نیز در کنار صدا و سیما موظف به پرداختن به این موضوع هستند؛ از طرفی اشراف مسئولین به وظایف و ساختار دستگاهها امری بدیهی است و حرکت ما به این سمت و سو در  شناساندن وظایف به مردم کمک خواهد کرد.

مدیریت شهری، توان تامین نیاز مالی دستگاه های شهری را ندارد

دبیر اول شورای اسلامی شهر کرج با انتقاد از نگرش برخی دستگاه ها به مدیریت شهری تاکید کرد: منابع محدود مالی اجازه نمی دهد که همچون دستگاه خودپرداز بتوان نیاز های مالی و توقعات برخی دستگاه ها را تامین کرد. امیر حسام عباس با بیان اینکه یک انسان از بدو تولد تا پس از مرگ با شهرداری سر و کار دارد، بیان کرد: مدیریت شهری در آبادانی و عمران شهر نقش بیشتری نسبت به سایر دستگاه ها دارد؛ بر این اساس با استناد بر این موضوع، لزوم پر رنگ تر شدن حضور شورا و شهرداری در برنامه های صدا و سیما مشهود است. وی، ضمن گله مندی از دستگاه ها در خصوص ایجاد موانع در اجرای پروژوه ها گفت: متاسفانه برخی از دستگاه ها اقدام به مانع تراشی در اجرای پروژه ها می کنند که به عنوان نمونه می توان به آن موانع و مشکلات بوجود آمده بر سر راه پروژه مهر ویلا اشاره کرد؛ در صورتیکه طبق قوانین موجود چنانچه اراضی دولتی در مسیر پروژه های شهرداری قرار بگیرد، آن دستگاه موظف به در اختیار قرار دادن آن اراضی به شهرداری به صورت رایگان است.

نازنین فرضی زاده

شهرداری کرج هفته گذشته
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.