1397/02/08

. شنبه

4/28/2018
کد مطلب : 50911
تاریخ ثبت : 1395/03/06-15:32
شهرداری کرج در هفته ای که گذشت؛
ایجاد "مدیریت واحد شهری" کلید حل مشکلات کلانشهر کرج است/عدم جذب منابع قابل وصول چالش توسعه شهری است

ایجاد "مدیریت واحد شهری" کلید حل مشکلات کلانشهر کرج است، عدم جذب منابع قابل وصول چالش توسعه شهری است، معماری اسلامی در صنعت ساخت و ساز کرج لحاظ شود، رد پای بانک شهر در مسیر پیشرفت پروژه های عمرانی کرج مشهود است و... از جمله اخباری بود که طی هفته گذشته در پایگاه خبری مدیریت شهری کرج منتشر شد.
پایگاه خبری مدیریت شهری کرج:

ایجاد "مدیریت واحد شهری" کلید حل مشکلات کلانشهر کرج است
شهردار کرج، با تاکید بر اینکه "مدیریت واحد شهری" شاه کلید حل مشکلات شهری به وسعت و جمعیت کرج است، توسعه کیفی و افزایش خدمات رسانی به ساختار ایران کوچک را نیازمند تدبیر همه مسئولان و مدیران شهری اعم از نمایندگان مردم کرج در مجلس و شورای اسلامی شهر دانست.علی ترکاشوند با بیان این مطلب اظهار داشت: نمی توان به توسعه و آرامش از حیث خدماتی و رفاهی در سطح شهرها دست یافت مگر به مدد شکل گیری مدیریتی واحد که در آن دستگاه های خدماتی متعهد و مقید به راهبردهایی باشند که از سوی مدیریت شهری ارائه می شود.

عدم جذب منابع قابل وصول چالش توسعه شهری است
معاون مالی اقتصادی شهردار کرج نبود کارایی در جذب منابع قابل وصول و سیاست‌های مقطعی را باعث وابستگی شهرداری ها به درآمدهای ناپایدار دانست که توسعه شهری را با چالش مواجه می کنند.فرج الله ایلیات بیان کرد: شرط رسیدن به توسعه شهری مدیریت یکپارچه است با توجه به محدودیت اعتباری بخش دولتی، مشارکت بخش خصوصی نقش موثری در تحقق اهداف مدیریت شهری و اقتصاد مقاومتی دارد و از آنجاییکه که توسعه شهری به توسعه کشور منجر می شود شیوه های نوین سرمایه گذاری داخلی و خارجی و بهره مندی از تخصص کارشناسان می تواند زمینه ساز تحقق این اصل مهم باشد.

معماری اسلامی در صنعت ساخت و ساز کرج لحاظ شود/لزوم اجرای نماهای آرام بخش
عضو شورای اسلامی شهر کرج ضمن اشاره به لزوم بهره گیری از معماری اسلامی در صنعت ساخت و ساز گفت: بررسی دو عامل نما و هویت جهت احیای هویت ایرانی، دستیابی به اصالت معماری ایرانی اسلامی و جلوگیری از نفوذ فرهنگ های بیگانه می تواند راه حلی ارزشمند تلقی گردد.باغستانی با بیان اینکه امروزه جامعه ایران با بهره گیری از تکنولوژی های نوین در حال تغییر و تلاش برای هماهنگ سازی در تمامی عرصه ها از جمله معماری می باشد، گفت: انسان معاصر در تلاش برای همگام بودن با پیشرفت تکنولوژی، در بسیاری مواقع غافل از هویت خود گشته و آن را پشت سر جا می گذارد.

رد پای بانک شهر در مسیر پیشرفت پروژه های عمرانی کرج مشهود است
سخنگوی شورای شهر کرج بیان داشت: به واسطه حمایت بانک شهر شاهد انجام تملکات و همچنین پیشرفت فیزیکی مطلوب پروژه های عمرانی می باشیم که این همکاری برد، برد است.غفور قاسمپور از کاهش 75 درصدی صدور پروانه های ساختمانی در سال 95 به نسبت مدت مشابه سال قبل خبر داد و اظهار داشت: در شرایط کنونی که بسیاری از شهرداریهای کشور تحت تاثیر رکود اقتصادی و بحران های درآمدی حتی قادر به تامین حقوق و مزایای کارکنان خویش نمی باشند و بسیاری از پروژه های عمرانی و خدماتی به دلیل فقدان نقدینگی به حالت تعطیل و نیمه تعطیل درآمده اند اما با سیاستگذاری و ریل گذاری های کارشناسی شورای شهر کرج، شهرداری موفق به پیشبرد امور شد و پروژه ها نه با تاخیر و وقفه زمانی، بلکه زودتر از موعد به بهره برداری رسیده و تقدیم شهروندان می شوند.

ضرورت تحول در شیوه های خدمت رسانی با استفاده از ابزار مدیریت ارتباط با مشتریان
قائم مقام و معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان فاوا بر ضرورت تحول در شیوه های خدمت رسانی با استفاده از ابزار مدیریت ارتباط با مشتریان تاکید کرد. محمد زارع با تاکید بر این مطلب اظهار داشت: با اجرای پروژه مدیریت ارتباط با مشتریان، ارتقاء سطح کیفی، سرعت خدمت رسانی و ایجاد پایگاه اطلاعاتی از کاربران و سرویس گیرندگان امکان پذیر خواهد شد.این مسئول در توضیحی گسترده تر افزود: با توجه به اینکه سازمان فاوا با طیف گسترده ای از حوزه ها در شهرداری کرج در ارتباط است و خدمت رسانی به ستاد مرکز، شهرداری های مناطق، معاونت ها و زیرمجموعه های آنها، سازمان ها و شورای اسلامی شهر جزء شرح وظایف سازمان است، مدیریت این ارتباطات و ارتقاء کیفیت خدمت رسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

6 هزار مترمربع عملیات لوله گذاری به منظور آبیاری فضای سبز انجام شد
مدیر منطقه 4 شهرداری کرج از اجرای شش هزار مترمربع عملیات لوله گذاری در راستای آبیاری عرصه های فضای سبز محدوده فاز 4 مهرشهر خبر داد. سید رضا فیض به اقدامات حوزه فضای سبز منطقه 4 شهرداری کرج طی هفته های اخیر اشاره کرد و گفت: با توجه به روند بحران آب شرب و لزوم صرفه جویی در آن، این حوزه عملیات حفاری و لوله گذاری را با هدف تغییر سیستم آبیاری عرصه های فضای سبز از شرب به خام در فاز 4 مهرشهر به انجام رسانده است.مدیر منطقه 4 شهرداری کرج بیان کرد: در این راستا عملیات لوله گذاری لوله های نمره 110 به طول دو هزار متر مربع و لوله نمره 16 به طول چهار هزار متر مربع در حد فاصل پل سردخانه تا آتش نشانی صورت گرفت و طی آن مساحتی به متراژشش هزار متر مربع از عرصه فضای سبز از آب خام بهره مند شدند.

اقدامات جمعی و هدفمند خدمات رسانی را سرعت می بخشد/ پرهیز از جزیره ای عمل کردن
تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر کرج با حضور در مسجد باب الحوائج محله شکر آباد منطقه 2 شهرداری کرج با اهالی این محدوده دیدار و گفتگو کردند؛ در این دیدار دستورات لازم به منظور مرتفع ساختن مشکلات و معضلات عنوان شده به مسئولان ذیربط صادر شد. در این دیدار صمیمی محمد علی بخشی، نایب رئیس شورای شهرکرج، مریم قهرمانی، نایب رئیس کمیسیون عمران و مصطفی سعیدی سیرائی، عضو شورای شهر کرج حضور داشتند و ضمن بازديد از محله شکر آباد، مشكلات شهروندان این محله قدیمی کلانشهر را بررسي كردند.در ابتدای این نشست اهالي شکرآباد با تقدیر از تلاش های بی وقفه و شبانه روزی مدیر منطقه 2 شهرداری کرج برای این محله به برخی از مشکلات خود مانند نبود پارک درون محله‌ای‎‎، مشکلات فضای سبز، تملکات ملکی و کمبود روشنایی اشاره کردند و خواستار رفع آنها شدند.

خانواده نخستین موذن بعد از فتح خرمشهر تجلیل شد
شهید علی گروسی، نخستین موذنی که بعد از فتح خرمشهر در مسجد جامع این شهر به قرائت اذان پرداخت، در آیین گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر با حضور مدیران و مسئولان ارشد مدیریت شهری کرج و بسیجیان این دستگاه مورد تجلیل قرار گرفت و لوح تقدیر و هدیه این شهید دفاع مقدس به خانواده وی اعطا شد.این مراسم از سوی بسیج حوزه 8 شهرداری ایران کوچک و با همکاری پایگاه بسیج سازمان آرامستان ها در سالن همایش های این سازمان با سخنرانی فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری کرج، نخستین سخنرانی بود که در این آیین روی صحنه مراسم حاضر شد و به بیان بخشی از خاطرات خود در خصوص دفاع مقدس و مقایسه رخدادهای آن با حوادث کربلا و ایثارگری های رزمندگان نسبت به یکدیگر پرداخت.

لزوم پویایی بیشتر تعاونی تاکسیرانی کرج با هدف جلب رضایت قشر تاکسیران
عضو شورای اسلامی شهر کرج خواستار پویایی بیشتر شرکت تعاونی تاکسیرانی این کلانشهر با هدف جلب رضایت تاکسیرانان شد و از آنان به عنوان قشری دلسوز، امین و در عین حال محروم و کم برخوردار یاد کرد.حجت الله غلامرضایی با حضور در شرکت تعاونی حمل و نقل تاکسیرانی کرج، به ارزیابی عملکرد این مجموعه پرداخت و اقدامات صورت گرفته در راستای خدمت رسانی به قشر تاکسیران را مورد بررسی قرار داد. وی در این بازدید دو ساعته، خواستار توجه مضاعف به نیازها و دغدغه های رانندگان تاکسی شد و در عین حال تقویت نظارت بر عملکرد خطوط ثابت و گردشی را خواستار گردید.

زنگ عملیات آتش نشانی کرج 73 بار به صدا درآمد
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج اظهار داشت: بر اثر وزش باد شدید که دیروز رخ داد، زنگ عملیات آتش نشانی در ایستگاه های این سازمان 73 بار به صدا در آمد. سهراب شهبانی با اعلام این مطلب گفت: در پی وزش باد شدید روز گذشته حوادثی از قبیل حریق علفزار، باغ و ...، محبوس شدن افراد در آسانسور و قطع درختان رخ داد که این حوادث آتش نشانان کرجی را به ماموریت کشاند.این مسئول در تشریح دلیل آتش سوزی در چمنزار به گرمای هوا و رعد و برق اشاره و بیان کرد: با افزایش دما محل هایی مانند علفزار با کوچکترین جرقه دچار حریق می شوند و زمانی که طوفان و باد شدید گرما را همراهی می کند موجب گسترش آتش سوزی می شود.

بخشی از پارک تندرستی فردیس به بانوان اختصاص می یابد
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج گفت: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر کرج بخشی از پارک تندرستی فردیس به بانوان اختصاص می یابد. فاطمه اسکندری افزود: احداث پارک بانوان فردیس سال گذشته در شورای شهرکرج مصوب شد اما مکان ساخت آن دارای ضوابط خاص است که هیچکدام از پارک های فردیس دارای این شرایط نیستند.وی گفت: سالن های ورزشی شهرداری کرج صبح ها تا بعد از ظهر برای بانوان رایگان و در بقیه ساعات نیم بها می باشد. اسکندری افزود: زن رکن جامعه و خانواده است که اگر زمینه نشاط زن به عنوان مادر خانواده فراهم شود، این نشاط و سرزندگی در همه خانواده جریان می یابد.

لزوم تعیین چارچوبهای قانونی برای طول عمر مفید ساختمان ها/ ضرورت استانداردسازی در ساخت و سازها
عضو شوراي اسلامي شهر کرج گفت: تصويب قانوني براي تعيين طول عمر مفيد ساختمان در كشور ضروري است تا ساختمان ها تداوم بیشتری داشته و از نخاله های ساختمانی سطح شهر کاسته شود. میر ابراهیم صدیق اظهار داشت: بی تردید یکی از مهمترین مسائل و چالش های کنونی اکثر شهرها مسئله ساخت و سازهای غیر استاندارد و خارج از اصول و قواعد شهری و مهندسی است به گونه ای که امروزه در تمامی نقاط شهری شاهد نوعی هرج و مرج در فرایند ساخت و سازها هستیم که عمدتا توسط کارفرمایان و کارگران و مجریان غیر متخصص ایجاد می شود. اینگونه ساخت و سازها در واقع نوعی هدر رفت بودجه و امکانات و مصالح ساختمانی است که بدون لحاظ نمودن موازین فنی مورد کاربرد قرار می گیرند.

نورپردازی سه بعدی "آزادسازی خرمشهر" در كرج اجرا شد
برای اولین بار در استان البرز، از سوی روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج، نورپردازی سه بعدی با موضوع آزادسازی خرمشهر بر نمای بیرونی ساختمان مرکزی این سازمان اجرا شد.سرپرست روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر و به پاس گرامیداشت این روز بزرگ در تاریخ تقویم ایران اسلامی، از سوی روابط عمومی، نمایش نورپردازی سه بعدی با موضوع خرمشهر و حال و هوای جنگ و پیروزی بر نمای بیرونی ساختمان مرکزی سازمان اجرا شد.

پروژه های منطقه 3 کرج با 53 میلیارد تومان اعتبار اجرایی شد
سیفی در بخش دیگر سخنان خود عملکرد شهرداری منطقه 3 کرج را در سال 94 تشریح کرد و افزود: در سال گذشته 53 میلیارد تومان صرف پروژه های عمرانی از جمله سالن مدیریت بحران، ایستگاه آتش نشانی در منطقه 3 کرج شد که زمینه خدمات بهتر به شهروندان را فراهم کرد.وی اظهار کرد: امسال نیز اقدامات عمرانی خوبی از جمله تکمیل و احداث پارکینگ طبقاتی در فلکه چهارم فردیس با اعتبار 12 میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد.وی افزود: بودجه شهرداری منطقه 3 کرج در سال جاری، 86 میلیارد تومان از سوی شورای شهر کرج تعیین شده است که از این میزان 69 میلیارد تومان آن نقدی و مابقی تهاتری می باشد که اهتمام و توجه همه کارکنان شهرداری این منطقه را می طلبد تا بتوانیم این بودجه را کسب و صرف اقدامات عمرانی منطقه کنیم.


 

 


بنفشه سادات آقایی

شهرداری هفته
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.