1397/03/30

. چهارشنبه

6/20/2018
کد مطلب : 50868
تاریخ ثبت : 1395/03/05-07:40

زندگی نامه شهید مهدی شمس اعزامی از کرج به جنگ تحمیلی

شهید مهدی شمس در اولین روزهای سال 1346 در یك خانواده مذهبی و متدین در شهر تهران دیده به جهان گشود و به علت مشكلات زندگی دوران طفولیت را در محله‌های مختلف تهران گذراند.
به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، زندگی نامه این شهید بزرگوار به شرح ذیل است:

شهید مهدی شمس در اولین روزهای سال 1346 در یك خانواده مذهبی و متدین در شهر تهران دیده به جهان گشود و به علت مشكلات زندگی دوران طفولیت را در محله‌های مختلف تهران گذراند.

او در هفت سالگی وارد دبستان ابتدایی گفتار نیك شد. دوران نوجوانی او مصادف بود با قیام پانزده خرداد ماه او هم در كنار خانواده اش در اكثر تظاهراتها و راهپیماییها شركت می كرد تا درس مقاومت و فداكاری و شجاعت را بیاموزد تا در فردای انقلاب برای تداوم و گسترش ارزشهای والای مكتب گهربار اسلام پاسداری دلار باشد.

او بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد محل فعالیت مستمری داشت تا اینكه به علت مشكلات مالی به شهر كرج نقل مكان كردند و برای ادامه تحصیل در مدرسه راهنمایی شهید یوسف صادقی مشغول به تحصیل شد و در حزب جمهوری اسلامی كرج بخصوص كلاسهای عقیدتی شركت داشت.

او روحی جستجوگر و بیقرار داشت و در پی شروع جنگ تحمیلی تاب و تحمل تجاوز به میهن اسلامی را نداشت بالاخره این مهاجر از خواهشهای نفسانی دنیوی در اوایل سال 1361 پس از یك دوره فشرده به جبهه جنوب اعزام شد و به نبرد با نیروهای صدامی مشغول گشت.

در این میان سعادت شركت در عملیات غرور آفرین و تاریخ‌ساز بیت المقدس نصیبش شد و او هم در كنار هزاران رزمجوی لشكر توحید چون شمس منیر به قلب دشمن یورش برده و حماسه‌ها آفرید و درس مقاومت و زندگی كردن با افتخار را به جهانیان یاد دادند.

او در غروب خونین شلمچه و در صبح صادق پیروزی به میهمانی معشوق شتافت و صفیر گلوله خمپاره بعثیون غرق در خونش كرد.

 

نازنین فرضی زاده

شهدای شهرداری کرج
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.