1397/02/04

. سه شنبه

4/24/2018
کد مطلب : 50781
تاریخ ثبت : 1395/02/30-13:37
شهرداری در هفته ای که گذشت؛
تامین بیش از 1500میلیارد ریال اعتبار برای اجرای تونل مهرویلا/کرج کتاب فرهنگ شهروندی را به کلانشهرها صادر می کند

بیش از 1500میلیارد ریال اعتبار برای اجرای تونل مهرویلا تامین شده است، کرج کتاب فرهنگ شهروندی را به کلانشهرها صادر می کند، بُعد خدمات دهی اتوبوسرانی کرج برجسته است، فرایند کنترلِ نما در کرج اجرایی می شود، مانع تراشی در تکمیل پروژه مهرویلا 120 میلیارد ریال به شهر خسارت زده است و... از جمله اخباری بود که طی هفته گذشته در پایگاه خبری مدیریت شهری کرج منتشر شد.
بیش از 1500میلیارد ریال اعتبار برای اجرای تونل مهرویلا تامین شده است
علی ترکاشوند، اظهار داشت: تونل مهر ویلا در حوزه شهری بزرگترین تونل کرج است و بیش از یکهزار و 500 میلیارد ریال اعتبار برای آن تامین شده است.
شهردار کرج در صحن علنی شورای اسلامی شهر کرج در حضور استاندار البرز و هیئت همراه با انتقاد از مانع تراشی یک مرکز آموزش عالی در اجرای ساخت تقاطع غیرهمسطح مهرویلای کرج گفت: توقف این پروژه خسارات زیادی به شهر وارد کرده است.مسئول ارشد شهری کرج در ادامه با بیان اینکه وجود نهر دلمبر و یا سیاه جوب در کرج به دلیل احتمال بروز سیل و سیلابی شدن آن خطرناک است و مسئولان شهرداری نگران این موضوع هستند، افزود: متاسفانه برخی دستگاه ها به وظیفه ذاتی خود عمل نمی کنند؛ به عنوان نمونه آب منطقه ای البرز توجه ای به وضعبت نهر دلمبر و سیاه جوب ندارد و تمام وظیفه قانونی خود را معطوف به رودخانه کرج کرده است.

کرج کتاب فرهنگ شهروندی را به کلانشهرها صادر می کند
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری کرج گفت: به دستور شهردار کلانشهر کرج کتاب‌های منتشر شده از سوی این معاونت در حوزه فرهنگ شهروندی به صورت یک لوح فشرده در اختیار دیگر شهرداری‌های کشور قرار می گیرد تا از هرگونه تحمیل اضافی هزینه برای تولید محتوا در سراسر کشور جلوگیری شود.سید علی اکبر میروکیلی با بیان اینکه فرهنگ سازی در مورد حفظ محیط زیست باید از مدارس و در سنین پایین شروع شود، افزود: شهرداری کرج در حوزه‌های فرهنگ شهروندی 56 عنوان کتاب منتشر کرده که در اختیار شهروندان قرار گرفته است تا شاهد رشد بیشتر این فرهنگ در سطح شهر باشیم.

بُعد خدمات دهی اتوبوسرانی کرج برجسته است
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر اینکه عزم مدیریت شهری باید برای تقویت بنیه اتوبوسرانی جزم شود، عنوان کرد: در اینصوت حتی می توان با پیش بینی افزایش حدود هفت میلیارد تومان به اعتبارات سازمان اتوبوسرانی به استفاده از این ناوگان برای شهروندان به صورت رایگان نیز فکر کرد. سعید فیروزگاه عنوان کرد و بیان داشت: به نظر می رسد اراده راسخی برای دستیابی به این هدف در ساختار مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر وجود ندارد.

فرایند کنترلِ نما در کرج اجرایی می شود
مدیر کل امور شهرسازی شهرداری کرج، از ابلاغ چک لیست کنترل نمای ساختمان به مناطق خبر داد و گفت: با اجرای این ابلاغیه، فرایند کنترل نما در شهر کرج، اجرایی می شود. علی خدابنده لو با اعلام این خبر اظهار داشت: این اقدام را حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری کرج در راستای وظایف قانونی و با توجه به مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری و پیگیری های انجام گرفته در خصوص  ارتقای سیما و منظر شهری صورت می دهد.

گره ترافیكی خروجی بلوار خلج آباد به اتوبان قزوین بزودی باز می شود
مدیر منطقه 11 شهرداری کرج گفت: عملیات روکش آسفالت رمپ خروجی بلوار خلج آباد به اتوبان قزوین آغاز شده است که با اتمام این عملیات بهره برداری از مسیر مذکور اجرایی و گره ترافیکی در محدوده مورد نظر مرتفع می شود.مهدی فاطمی با اشاره به انجام اقدامات وسیع در منطقه 11 شهرداری کرج به منظور تسهیل ترافیک در این منطقه عنوان کرد: مسیر خروجی بلوار خلج آباد سالها مسدود شده بود و بر همین اساس باعث سردرگمی مسافرین عبوری و تحمیل ترافیک به سایر نقاط شهری می شد.

روابط عمومی ها پیشگامان توسعه ارتباطات مردمی هستند
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج، روابط عمومی ها را پیشگامان توسعه ارتباطات مردمی خواند و افزود: روابط عمومی ها باید با بکارگیری هنر، مهارت و دانش با هدف توسعه انسانی، فضایی سالم برای اطلاع رسانی وسیع و ایجاد ارتباطات صمیمانه و اثربخش بین مردم و سازمان فراهم کنند.وی با عنوان اینکه وظیفه اصلی روابط عمومی فراهم کردن بستر مناسب جهت ارتباط بیشتر و خدمت به مردم است، افزود: امروزه‌ ارتباطات‌ نقش‌ بسیار مهمی‌ در پیشبرد اهداف‌ یک‌ سازمان‌ ایفا می‌ کند و بهبود کیفی‌ و کمی‌ فعالیتهای‌ سازمان‌ و افزایش‌ بهره‌ وری‌ از امکانات‌ و نیروی‌ انسانی‌ در سایه‌انعکاس‌ هر چه‌ بهتر فعالیتها و مصوبات‌ سازمان‌ به‌ جامعه‌ و بهره‌ گیری‌ از امکانات‌ وقابلیت های‌ اجتماع‌ و مشارکت‌ عمومی‌ افراد آن‌ می‌ باشد.

مانع تراشی در تکمیل پروژه مهرویلا 120 میلیارد ریال به شهر خسارت زده است
شهردار کرج، توقف در تکمیل ساخت تقاطع غیرهمسطح مهرویلا را موجب وارد آمدن خسارات سنگین به شهر دانست و گفت: مانع تراشی یک مرکز آموزش عالی در تکمیل این تقاطع تاکنون بیش از 120 میلیارد ریال خسارت به شهر و شهرداری وارد کرده است.علی ترکاشوند افزود: زیبنده استان نوپای البرز نیست که برخی پروژه های عمرانی آن نظیر پروژه تقاطع غیر همسطح مهریلا که یکی از بزرگترین طرح های عمرانی شهری به شمار می آید، بر اثر ناهماهنگی برخی دستگاه ها متوقف شود و خسارات سنگینی را برای مردم به بار آورد.

افتتاح بزرگراه شمالی 50 درصد معضل ترافیک را رفع می کند
سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج گفت: بزرگراه شمالی یک پروژه کلیدی و طلایی به شمار می رود که قادر به رفع بیش از 50 درصد از معضل ترافیک می باشد.
غفور قاسمپور ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در خصوص راه اندازی خطوط بی آر تی در هسته مرکزی شهر، مذاکرات سنگینی انجام شده و مصوبات خوبی نیز حاصل شده است و امیدواریم که با بالا بردن ریسک پذیری در تصمیم گیری ها، بتوانیم صرفه و صلاح مردم شریف را تامین نماییم.این مسئول اذعان داشت: در شورای چهارم کرج معابری همچون بلوار ماهان دستخوش تغییراتی شدند تا رفاه مردم تسهیل گردد و در سال جاری نیز بنا داریم تا تملک و بازگشایی خیابان مطهری را به صورت ویژه پیگیری کنیم.

آشنایی مسئولان زیباسازی مناطق شهرداری کرج با ضوابط کاربردی آذین بندی
مسئولان زیباسازی مناطق 12 گانه شهرداری کرج، طی برگزاری کارگروه آموزشی که به همت سازمان زیباسازی شهرداری این کلانشهر و در باشگاه میلاد برپا شد با ضوابط کاربردی در آذین بندی و نورپردازی شهری آشنا شدند. هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی که با حضور الهام باقری، مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج، معاون فنی و اجرایی، مسئولان دستگاه نظارت و کارشناسان زیباسازی برگزار شد؛ آشنایی مسئولان زیباسازی مناطق 12 گانه شهرداری کرج با استانداردها و ضوابط تعریف شده برای آذین بندی و نورپردازی شهری عنوان شده است

روش دفن و امحاء پسماندهای شهری از سنتی به مدرن تغییر می یابد
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج از تغییر روش دفن و امحاء پسماندهای شهری از سنتی به مدرن خبر داد.مجتبی اسکندری در پاسخ به مشکلات شهروندان در خصوص آلودگی خاک مرکز دفن حلقه دره و خطر سرایت این آلودگی به منطقه کیانهمر به دلیل نزدیکی به این محل اظهار داشت: مرکز دفن حلقه دره در سال 71 با مساحت تقریبی 123 هکتار به شهرداری کرج به منظور دفن زباله ها تحویل شد و در آن سال منطقه مسکونی در اطراف این محل وجود نداشت.این مسئول اضافه کرد: با توجه به احداث منطقه مسکونی کیانمهر طی چند سال اخیر، سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج اقداماتی را در زمینه دفن و امحاء بهداشتی و مدرن زباله ها جهت ارتقاء سلامت شهروندان در منطقه کیانمهر در دستور کار خود قرار داده است


تاکید مدیریت شهری کرج؛ اجرای بزرگراه شمالی ظرف 30 ماه است
معاون فنی و عمرانی شهردار کرج عنوان کرد: طبق دستور شهردار عملیات اجرایی بزرگراه شمالی شهر باید ظرف مدت 30 ماه به اتمام برسد؛ بنابراین اجرای همه مسیر بدون در نظر گرفتن اولویت یا فازبندی عملیاتی، باید در دستور کار قرار گیرد. علی اصغر کمالیزاده با بیان اینکه زمان در نظر گرفته شده برای بهره برداری از این طرح پنج سال در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: با این همه تاکید شهردار و مسئولان اجرای هر چه سریعتر و کیفی تر طرح با توجه به اهمیت و حساسیت آن از حیث ترافیکی برای شهر است که بر این اساس کوشیده خواهد شد، طرح در ظرف زمانی 30 ماهه به اجرا برسد.

پاسخگویی به دغدغه شهروندان در سامانه 137 خواسته اکید مسئولان مدیریت شهری
شهردار کرج با تاکید بر اینکه کیفیت عملکرد برخی بخش ها و مناطق نسبت به رسیدگی به موضوعات ثبت شده در سامانه 137 باید افزایش یابد، عنوان کرد: همه مدیران و مسئولان باید نسبت به این مجموعه که مبتنی بر خواسته های مردمی است، توجهی ویژه مبذول دارند. علی ترکاشوند این مطلب را عنوان کرد و بیان داشت: ایران کوچک با تبدیل شدن به مرکز استان البرز، امروزه به عنوان یکی از نقاط مهم در کشور معرفی و مطرح شده است و نباید با عبور ساده از کنار خواسته های شهروندان و نیازهایی که در آن محسوس می باشد، این موقعیت را از دست داد.

7 هزار مترمربع از معابر منطقه 9 کرج ساماندهی شدند
مدیر منطقه 9 شهرداری کرج از انجام بیش از هفت هزار متر مربع عملیات تراش و روکش آسفالت در خیابان هجرت کوی کارمندان جنوبی این منطقه خبر داد.
حسین عطایی با مهم ارزیابی کردن طرح های زیرساختی اظهار داشت: رسیدگی به موضوع آسفالت در بحث عمرانی از جمله برنامه هایی است که مدیریت شهری کرج بسیار حائز اهمیت بوده و در دستور کار قرار دارد.مدیر منطقه 9 شهرداری کرج با بیان اینکه مرتفع ساختن مشکلات آسفالت معابر نقش بسزایی در رضایت شهروندان دارد، عنوان کرد: این مهم در راستای آسایش شهروندان و تسهیل در رفت و آمدها انجام می شود و از مهم ترین فعالیت های این دستگاه به منظور خدمات رسانی به مردم است.

نصب 500 سطل زباله پارکی به کمک بهداشت محیط شهر می آید
مسئول آموزش و اطلاع رسانی معاونت خدمات شهری شهرداری کرج از خریداری سطل زباله پارکی برای نصب در نقاط مختلف شهری خبر داد و تعداد این سطل های خریداری شده را 500 عدد اعلام کرد. شبیر اربابی این خبر را بیان کرد و گفت: حفظ محیط زیست از مهمترین فرهنگ ها و اصولی است که باید در جامعه فرهنگسازی و میان شهروندان نهادینه شود. ضرورت این فرهنگسازی، تهیه و تامین ابزار و امکانات مناسب این امر است.وی اظهار داشت: تجهیز شهر به سطل زباله و قرار دادن آنها در مکان هایی که در معرض دید شهروندان بوده و سهولت دسترسی مناسبی داشته باشد، به ایجاد رفتارهای صحیح زیست محیطی که از جمله آنها انداختن زباله در سطل مخصوص و آلوده نکردن محیط پیرامون است، می انجامد.


7هزار تن آسفالت در معابر منطقه 10 کرج پخش شد
مدیر منطقه 10 شهرداری کرج گفت: هفت هزار تن آسفالت در معابر منطقه 10 طی فروردین ماه سال جاری توزیع شده که این میزان نسبت به سال گذشته صددرصد افزایش داشته است. عباس کمالی روستا افزود: شهرداری منطقه 10 همگام با سایر مردم و نهادها تحق بیانات مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی - اقدام و عمل را در دستور کار خود قرار داده و بر همین اساس اجرای  فعالیت های عمرانی گسترده ای را برنامه ریزی کرده است.کمالی روستا اظهار داشت: در فروردین ماه امسال روکش آسفالت خیابان سعدی این منطقه با طول بیش از پنج کیلومتر و در مساحتی 15 هزار متر بازسازی شد.

پروژه بازگشایی ادامه بلوار بوعلی پیشرفت چشمگیری داشته است
مدیر عامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج گفت: پروژه بازگشایی ادامه بلوار بوعلی پیشرفت چشمگیری داشته است.علی سلطانی مقدم در بازدید از پروژه بازگشایی ادامه بلوار بوعلی واقع در منطقه 8 شهرداری کرج و ابراز رضایت از روند پیشرفت این پروژه اظهار امیدواری کرد: با اجرای طرح های عمرانی در سطح شهر شاهد رشد و توسعه خدمت رسانی، بیشتر از گذشته به شهر و شهروندان باشیم.مدیر عامل سازمان عمران و نوسازی شهرداری کرج هدف از بازدید از پروژه مذکور را نظارت و پيگيري از نحوه صحيح اجرای عمليات وهمچنین میزان پيشرفت فیزیکی پروژه اعلام کرد. 


 
بنفشه سادات آقایی

شهرداری هفته
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب

----------
انتشار مطالب با ذكر منبع ( پایگاه خبری مدیریت شهری كرج ) بلامانع است.